Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Cum a scapat de retinerea permisului dupa ce a depasit pe linie continua?

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Eu am pus harta ca să fie mai multe informații. Nu am mers des pe drumul respectiv dar are ore când e foarte aglomerat iar densitatea localităților de pe traseu îl face unul cu viteză medie lentă dacă respecți legislația, drept urmare găsești destule radare pe el. Un localnic poate confirma, December cred că l-a făcut de sute de ori...

#74
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAlexD2, on 22 ianuarie 2023 - 18:41, said:

Sa-nteleg cam asa: ca acolo legea e buna ca e pusa de primarie vreo 500 m de linie continua cu o justificare indoielnica (o trecere de pietoni si o intersectie, inteleg singura linie continua din localitate), si legea data de judecator (prin sentinta) nu e buna ca le-a dat politiei si primariei peste bot.
Un de ai citit tu ca instanta a criticat acel marcaj si ca cerut organelor competente sa il indeparteze ?

Edited by pasilla, 22 January 2023 - 18:52.


#75
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Eu protestez impotriva limitei de viteza de 50 km/h in oras, in cazurile in care ma grabesc si e ora 10:30 dimineata.

#76
vallywally

vallywally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.06.2004
Deci doua fapte, al doilea necuprins in titlul initiatorului; 80 km/h in localitate, citez din dna avocat : "accelerind putin" .
Pentru asta nu se primeste nici un bonus ?

#77
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,121
  • Înscris: 04.02.2011
Amendă, însă nu reținerea permisului.

Edited by benis, 23 January 2023 - 09:00.


#78
Beerpong

Beerpong

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 30.10.2022

View Postunknown_35, on 22 ianuarie 2023 - 17:16, said:

Protectie in limitele legii da . Da sentiinta asta miroase urat. Nu sunt jurist, dar daca a ajutat=o cinava e trafic de influenta, daca e decizia judecatorului e abuz de putere. Doar ca nu face nimeni asa ceva din bunatatea inimii, fie esti naiv, fie stii persoanele implicate si vrei sa le protejezi.

Eu nu zic ca miroase a flori de tei, dar nici nu e exagerata. E mai mult in spiritul legii si nu in litera ei.

Sa stii ca nu-s naiv. Am avut de 2 ori "sansa" sa raman fara permis si am fost iertat de catre politist, eu recunoscand-mi din start vina. Odata am patit ca doamna avocat, undeva in jud Bacau, intr-un sat, mergand spre salina targu ocna, am depasit pe linia continua in localitate, dar am fost iertat. Fara spaga, fara nimic. Pur si simplu.

Mi-a dat amenda pentru condus fara centura si atat.

I-am spus ca e a doua zi de concediu....

#79
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Mie depasirea neregulamentara mi se pare la fel de grava ca schnapsul la volan. Nu exista"din greseala", e un act voluntar.

#80
Beerpong

Beerpong

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 255
  • Înscris: 30.10.2022

View PostDon_Costica, on 23 ianuarie 2023 - 19:21, said:

Mie depasirea neregulamentara mi se pare la fel de grava ca schnapsul la volan. Nu exista"din greseala", e un act voluntar.

Domnu Costica, totul era  sub control! Ai spus ca ai kilometrajul mare si atunci stii ce vreau sa spun. Nu suntem roboti, suntem oameni inteligenti si ne adaptam situtiei existente la un moment dat. Riscul era 0, te asigur.

Edited by Beerpong, 23 January 2023 - 21:49.


#81
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostBeerpong, on 23 ianuarie 2023 - 21:48, said:

Riscul era 0, te asigur.
Bine ca ne asiguri ca nerespectarea legilor, iti asigura risc zero.

Edited by pasilla, 23 January 2023 - 22:10.


#82
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005
Decizia asta este pe bune?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate