Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare alimentator aftermarket macbook pro A1398 (mid 2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 13.11.2006
Salutare!
Asa cum spune si titlul, as dori un alimentator pt laptopul din titlu. Originalul este Magsafe 2 de 85w. Laptopul fiind destul de vechi nu as mai investi într-un Magsafe original, acesta fiind destul de scump raportat la valoarea actuală a laptopului. Nu as vrea nici sa cumpăr la nimereală de pe AliExpress orice alimentator care corespunde caracteristicilor. Un sfat mi-ar prinde foarte bine. Mulțumesc!

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006
Sunt o multime de incarcatoare Magsafe 2 85W compatibile. Nu par sa fie la fel de fiabile ca cele originale.
https://www.emag.ro/...sort-priceasc/c

Edited by Leo2006, 20 January 2023 - 12:15.


#3
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 13.11.2006
Mulțumesc, aceeași poveste si pe AliExpress. Ofertă bogată, recenzii mai mult sau mai puțin credibile. Doar ca as fi vrut o recomandare punctuală de la cineva care a folosit un model aftermarket si nu a avut probleme cu el.

#4
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Eu am cumparat de pe olx si nu m-am pacalit. Gasesti la preturi bune daca ai rabdare.
De precizat ca am luat numai cu predare personala, am verificat cu macbook-ul meu daca incarca sau nu.
Revin cu inca o precizare, nu am cumparat decat originale.

Edited by altuser09, 20 January 2023 - 15:15.


#5
Caustee

Caustee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.06.2008

View Postands, on 20 ianuarie 2023 - 11:17, said:

Salutare!
Asa cum spune si titlul, as dori un alimentator pt laptopul din titlu. Originalul este Magsafe 2 de 85w. Laptopul fiind destul de vechi nu as mai investi într-un Magsafe original, acesta fiind destul de scump raportat la valoarea actuală a laptopului. Nu as vrea nici sa cumpăr la nimereală de pe AliExpress orice alimentator care corespunde caracteristicilor. Un sfat mi-ar prinde foarte bine. Mulțumesc!


salut! eu mi-am cumparat magsafe de pe celo.ro. il am de peste 2 ani si nu am avut probleme cu el. asta pare sa fie compatibil cu A1398.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate