Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

De ce mi-a fost șters subiectul cu internaționalistul?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Am deschis la Istoria Românilor un subiect cu unul care luptase în Războiul Civil din Spania, de partea stângii și care fusese comunist internaționalist. În câteva minute a fost făcut dispărut, ca în comunism. De ce? Ce regulă a încălcat?

#2
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 djl, on 19 ianuarie 2023 - 14:13, said:

Ce regulă a încălcat?
Nu eu ți l-am șters, dar din ce văd a încălcat cel puțin regula existenței rezumatului. Ai pus două rânduri și un link fără să scrii măcar că e o discuție între doi comuniști nostalgici.

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
eu l-am sters. lipsa opiniilor, descrierea articolului, despre ce vrei sa discuti, vrei sa-i injuri sau sa le faci icoana. ai folosit forumul pt un copy-paste la un link si luati de aici, va descurcati voi ce sa discutati mai departe

nu esti asa nou pe forum ca sa zici ca nu stiai. incalci de multe ori regulile cu buna stiinta si te dai ranit ca tu nu faci nimic, lumea are o problema cu tine

#4
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Aia cu spusul opiniilor era obligatorie doar pe Poiană.
Puteam să fiu atenţionat că "spune părerea sau îl şterg" şi înţelegeam. Am spus pe scurt că e un material de studiu asupra sistemului, deşi cel intervievat minţea în unele privinţe. Mai multe păreri urma să adaug pe măsura progresului subiectului.

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
forumul e un suport de discutii, de dialog, iar dialogul il deschizi tu, nu ceilalti si tu doar sa te alaturi daca crezi ca merita timpul tau

faptul ca "urma sa scrii", nu prea merge. topicul l-ai deschis tu, deci era ceva ce voiai sa transmiti, sa dezbati, sa descoperi, sa despici firul, nu? insa sa vii ca scrii daca scriu si restul, e cam ca la gradinita

 djl, on 20 ianuarie 2023 - 12:51, said:

Aia cu spusul opiniilor era obligatorie doar pe Poiană.

iar restul forumului poate ramane un agregator de link-uri, nu? iar participantii o dublura la sectiunea de comentarii din link

#6
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 djl, on 20 ianuarie 2023 - 12:51, said:

Puteam să fiu atenţionat că "spune părerea sau îl şterg" şi înţelegeam.
Tu, care te descurci excelent dacă trebuie să scrii despre mașini de spălat, casetofoane, magnetofoane etc. nu ar trebui să ajungi să fii atenționat pentru cum pui un subiect pe aria de Istorie. Nu aveai context, nu ai prezentat personajele (nu știu câți au auzit de ele, nu pot fi prea mulți), nu era nici măcar o idee extrasă din interviu. Plus că ce ai scos în evidență prin titlu și ce ai scris în topic sunt departe de ce a vrut să pună în evidență cel care a luat interviul.  

Acum că ți-am explicat amândouă sper că ai înțeles. Dacă aș putea, te-aș ”pedepsi” punându-te să-l refaci până iese cum ar trebui să-l facă un absolvent de Istorie Posted Image

Edited by althea, 20 January 2023 - 14:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate