Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

reglare usa termopan-interior

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mistrulet

mistrulet

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.10.2018
salutari. am o usa de termopan in interiorul casei,duce in garaj. usa se inchide bine,nu agata,nu nimic. doar ca se simte curent de aer pe jos si pe la mijloc si cu usa inchisa,daca imping usor in margine,se duce in interior ca si cum s-ar indoia un pic. Stiu ca usile de exterior se pot regla din balamale cu un imbus,dar la astea de interior nu-mi dau seama cum. e posibil?

Attached Files



#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Pai nu e de interior.
Ca ia vrut tu PVC si termopan la interior e partea a doua.

Garniturile le mai are pe toate ? Ca din poza nu vad decat ceva pe usa...

#3
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
De ce nu cauti tu pe Google ''protectie anti-curent pentru usi si ferestre'' sau ''burete etansare usa'' ? Ca usa e reglata bine !

Edited by Alltrack, 19 January 2023 - 14:28.


#4
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
Intr-adevar, o banda de etansare face minuni. Am avut si eu asemenea probleme si s-au rezolvat cu banda respectiva. Functie de marimea spatiului exista benzi de mai multe grosimi.

#5
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 22.02.2014
Foloseste o banda de etansare.

#6
codroot67

codroot67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 21.02.2007
cel putin la mijlocul usi,pe partea cu balamale, se pune o balama ascunsa care va fixa usa pe toc cand inchizi ,vezi poza
iar pe partea cu  manerul ar trebui sa ai blocatori care trebuie reglati

#7
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020

 mistrulet, on 19 ianuarie 2023 - 13:08, said:

salutari. am o usa de termopan in interiorul casei,duce in garaj. usa se inchide bine,nu agata,nu nimic. doar ca se simte curent de aer pe jos si pe la mijloc si cu usa inchisa,daca imping usor in margine,se duce in interior ca si cum s-ar indoia un pic. Stiu ca usile de exterior se pot regla din balamale cu un imbus,dar la astea de interior nu-mi dau seama cum. e posibil?
tu ai o ușa strimba,fiind făcută pe profil de fereastră ( armatura in dreptul broaștei ( minerului) este tăiată complet(  sau aproape complet ,poți verifica),practic tu ai o fereastră folosita ca ușă,este o soluție de compromis , teoretic acolo trebuia să ai profil intermediar cu balamale de ușa

#8
mistrulet

mistrulet

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.10.2018
am chemat pe cineva care lucreaza in domeniu si am inteles ca trebuie schimbata broasca cu una multipunct,cu spanioleta. parca :) in fine.o sa revina saptamna viitoare sa rezolve. multumesc pentru raspunsuri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate