Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Al cui este cel mai bun serviciu de livrare alimente acasa ?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostGreuleanu, on 18 ianuarie 2023 - 18:09, said:

momentan sunt indisponibilizat si as vrea sa stiu cine ofera cele mai bune servicii:
Eu am inteles ca e nevoie de nr. de postari ! 3-4 topicuri cu raspunsuri destul de simple cu ...Google !

On topic ! Iesi mult mai ieftin si mai sanatos cu o vecina care gateste bine ! In orice oras mai serios ai piata/market aproape , de ce vrei restaurant daca esti limitat de preturi ?
Vad ca nu zici macar orasul !

#20
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005
tazz s-au golanit, au timpul de livrare cel mai mare, preturile sunt mai mari decat cele reale din restaurant, au taxa de livrare si mai nou au si taxa de 1 leu pentru mentenanta aplicatiei... duca-se... am trecut pe bolt food si pana acum totul ok...

#21
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,410
  • Înscris: 16.03.2011

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2023 - 21:20, said:


glovo cere bani de bacsis ca ti-a adus mancarea separat.Nu recomand.
La cati bani primeste livratorul nu ma indoiesc

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

View Postjericho, on 19 ianuarie 2023 - 09:18, said:

tazz s-au golanit, au timpul de livrare cel mai mare, preturile sunt mai mari decat cele reale din restaurant, au taxa de livrare si mai nou au si taxa de 1 leu pentru mentenanta aplicatiei... duca-se... am trecut pe bolt food si pana acum totul ok...
Asa e, am renuntat de tot la comenzi online, mai ma jucam cu Tazz in ultima vreme ca Glovo e oricum ultra scump si prost mai ales duap ce a inghitit Panda, in sensul ca nu ai multe restaurante populare, ai dinalea de fitze care fac prost si scump de ex daca incerci sa iei ceva de exemplu la kfc care costa 50 lei sa zicem, la ei e 62 lei. Eu mai fac comenzi doar acolo unde lantul fast food are propriul sistem de delivery si taxeaza strict necesar. si oricum maxim 1-2 ori pe luna cand sunt prea lenes, in rest e mai ieftin sa merg cu masina sau transport public si sa-mi iau direct fara costuri in plus.
Au crescut bine astia cu serviciile de delivery in pandemie, au facut ban gras si acum au venit cu fitze... cred ca e momentul scaderilor/prabusirilor Posted Image

Edited by andreic, 19 January 2023 - 11:07.


#23
Greuleanu

Greuleanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 28.12.2022
Eu la Glovo ieri nu am inteles de ce permite plata cash doar la anumite comenzi iar la altele doar cu cardul si m-a mirat ca tarifeaza comenzi separate daca vrei si pizza si pepsi, mi se pare o tampenie sa trimita 2 bicilisti cand produsele se gaseau la aceeasi pizzerie.

Si mai au o taxa de 1 leu care apare la sfarsit si unele produse par mai scumpe decat in meniul restaurantului.

O sa vad si cu Tazz zilele astea, n-am mai incercat pana acum nici cu ei si a mai zis un coleg Bringo.

Adica, daca faci comanda direct la pizzerie e 0 lei transportul si ti le aduc pe toate intr-o singura comanda, daca faci la Glovo probabil vin biciclisti separati or asta era si ideea , apelezi la Glovo cand vrei mai multe, daca vrei dintr-un singur restaurant majoritatea au transport gratuit ei insisi.

#24
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postborn2lose, on 18 ianuarie 2023 - 18:46, said:

eu prefer bolt food (sau serviciul propriu de livrari, pt cei care au), respectiv freshful pt livrari gen super market.
Au si pentru Ro ? Imi apare doar https://food.bolt.eu/

View PostNFS01, on 18 ianuarie 2023 - 20:07, said:

Nu mai bine te duci tu si o iei?
Sunt persoane care apeleaza deoarece temporar nu se pot deplasa

#25
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005

View PostSinmbad, on 19 ianuarie 2023 - 16:27, said:

Au si pentru Ro ? Imi apare doar https://food.bolt.eu/



https://food.bolt.eu/ro-ro

dar comenzi poti da doar din aplicatiile pt mobil

#26
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,833
  • Înscris: 26.02.2010

View Postandreic, on 18 ianuarie 2023 - 19:56, said:


Ia livratorii spun ca asteapta la coada gramada la restaurante sa ia produsele... Posted Image

Așa și este, stau la coadă cu cei care comandă la casă, până la urmă sunt aceeași bucătari și pentru unii și pentru ceilalți.

#27
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
Pentru alimente doar Bringo. Restul...pizza, ff, restaurante prefer Glovo si asta pentru diversitate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate