Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce beneficii mai au posesorii de autoturisme hibride?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006

 Qwerty69, on 17 ianuarie 2023 - 09:04, said:

Nu sunt bogat, dar nici nu ma plang de situatia financiara... dar nu mi se pare normal ca in Timisoara sa ai impozit 0 si intr-o localitate lipita de Timisoara sa platesti impozit.
Casele si apartamentele in Dumbravita nu mai sunt cum erau acum 10-15 ani ca si preturi... acum sunt la fel ca si in Timisoara/Mosnita/Ghiroda/Giarmata, deci daca stai in Dumbravita nu inseamna neaparat ca esti si bogat....


Da stiu, acum cativa ani Dumbravita era pentru Timisoara cum este Pipera pentru Bucuresti... dar s-au mai linistit lucrurile nu mai e chiar asa..

Chiar asta este problema. In Dumbravita stau multi cu buletin de Timisoara, deci nu prea contribuie la taxele locale, doar cu impozitul pe locuinte asa ca primaria strange de unde poate.

#20
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 17.06.2011

 Sef-chenko, on 17 ianuarie 2023 - 14:01, said:

Chiar asta este problema. In Dumbravita stau multi cu buletin de Timisoara, deci nu prea contribuie la taxele locale, doar cu impozitul pe locuinte asa ca primaria strange de unde poate.

Sa-mi bag picioarele de nu imi vine sa imi fac buletin pe Timisoara, nu de alta dar am apartament si in Timisoara...
Eu sa fiu corect daca stau in Dumbravita in 99.9% din timp imi fac buletin de Dumbravita, si ei ma f.... .

Pot sa imi mut masina la primaria din Timisoara daca am proprietate si in Timisoara? Imi fac viza de flotant pe Timisoara sau cum fac?

Edited by Qwerty69, 17 January 2023 - 14:33.


#21
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,103
  • Înscris: 17.01.2012
e mai simplu să vinzi mașina! :P

#22
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Sau iti iei Logan sh daca nu iti permiti 3 lei parcarea. Ori bicicleta, e si mai bine

#23
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Ce nu face omu daca e ceva gratis... :)))
Inteleg ca incarci gratis la panouri etc, beneficii la impozit (inca)  dar te c..ci pe tine pt locu de parcare, vorbim de acelasi lucru, masina, nu ceva care e invizibil in parcare, asa de mic incat nu se vede.

Aeon, sarachii sunt mai corecti cu parcarea, si parcheaza mai corect si platesc mai multi decat cei cu masini scumpe, dar nu din cauza gradului de civilizatie, sunt prea saraci si nu vor complicatii cu amenda etc, prefera sa lase 3 lei la parcare.

Daca sarachii ar fi ca aia bogati/cu masini scumpe probabil ca ar proceda la fel, s-ar pisa pe ea de amenda, nu stiu daca ar mai avea acelasi nivel de civilizatie.

Mai este clasa de mijloc pe care o vedem activa si aici pe forum, asteapta mila de la autoritati.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate