Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Meta description pt incepatori si nu numai

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
As vrea sa vad un site penalizat sau care a scazut in rezultatele la cautari ptr. ca foloseste meta tagul asta.
:)

#20
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

View PostKrumel, on Jan 7 2007, 21:11, said:

As vrea sa vad un site penalizat sau care a scazut in rezultatele la cautari ptr. ca foloseste meta tagul asta.
:)

Krumel, sper ca m-am exprimat corect: esti penalizat doar cand folosesti incorect meta keywords (adica stuffing in dracii aia mari). Daca e folosit cum trebuie nu vad de ce ar fi penalizat site-ul respectiv.

Bafta!

#21
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Multumesc.
Asta vroiam sa stiu.

Oricum, nu dicutam despre stuffing. Ci despre inutilitatea folosirii de cuvinte cheie in meta keyword.

:)

Folosirea de meta keywords nu mai este in actualitate, dar folosirea lui corecta nu poate aduce penalizari site-urilor. Poate doar aduce o densitate si/sau o relevanta pe cuvinte cheie...care nu cred ca e ignorata.

Cel putin asta e parerea mea.

#22
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

View PostKrumel, on Jan 8 2007, 15:05, said:

Folosirea de meta keywords nu mai este in actualitate, dar folosirea lui corecta nu poate aduce penalizari site-urilor.

Exact asta voiam sa zic si eu. Oricum, cum de am ajuns aici cand topicul e despre meta description? :)

Bafta!

#23
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004

View Postpreacher, on Jan 9 2007, 03:16, said:

Exact asta voiam sa zic si eu. Oricum, cum de am ajuns aici cand topicul e despre meta description? :)

Bafta!


View PostNigel, on Jan 4 2007, 17:47, said:

Eu mă refeream la keywords. Description poate că e bun, dar nu poate înlocui rolul tag-ului keywords. Acolo, teoretic, ar trebui inserate cuvinte din specificul domeniului din care face parte situl. Din păcate (și nu e vina noastră, a celor de pe acest forum) Google de mult dinaintea lui aprilie 2006 nu mai bagă în seamă cuvintele din keywords. End transmision.


Imprejurarile.  :mellow:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate