Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Recomandare anvelope vara 215 70 R16 H

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Recent am luat un SUV Citroen c-crosser 2200 diesel SH. A venit echipat cu anvelope de iarna. De vara nu am nimic. Dimensiunea e cea din titlu. Indice de viteza H , Citroen-ul meu are 200 km viteza maxima. Ce ați recomanda? Sa nu fie foarte scump, dar nici ceva foarte prost! Dimensiunea asta se găsește mai greu.
Asta e cât de cât ok?
https://www.best-tir...tproof-suv-100h

Sau ce ați recomanda? SUV-ul va fi folosit 90 % pe asfalt, eventual ceva forestiere ușoare, deci nu off road!

Edited by Robert_Kiran, 15 January 2023 - 21:16.


#2
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
anvelopele din link sunt o alegere buna... clasa de aderenta A si consum C.

#3
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Da dar din păcate nu sunt în stoc. Iar la alte magazine le-am găsit la peste 400 de ron! Ceva bunicel sub 400 ron/buc, am vreo șansă?

#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Ai grija cu Nokian.Multi utilizatori spun ca li se exfoliaza anvelopele.Un prieten de-al meu este un caz.Directia reglata,masina fara probleme ,dar anvelopele Nokian nu mai sunt ce au fost.Incearca Vredestein,nu vei fi dezamagit,un excelent raport pret calitate la acest brand.Sun t produse in Olanda pt. Europa de Vest si Ungaria pentru Est.

Banuiesc ca acele Nokian au fost la acel pret scazut deoarece erau ultimile bucati.

Edited by PiticVerde, 16 January 2023 - 17:11.


#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Kleber,un alt producator in care am mare incredere.Am avut experiente foarte bune cu acest brand.Eu intotdeauna incerc sa aleg anvelope cu clasa A la acvaplanare.Am patit-o cu acvaplanarea si de atunci am mare grija ce anvelope aleg.La aceste dimensiuni ce ai nevoie ,preturile sunt mai mari fata de cele des intalnite,asta e clar.Vad ca o anvelopa buna la dimensiunile tale incepe cu 490 lei...
https://www.cauciucu...er-SUV/D-123034

 Robert_Kiran, on 16 ianuarie 2023 - 05:24, said:

Ceva bunicel sub 400 ron/buc, am vreo șansă?

Nici o sansa,m-am uitat pe mai multe site-uri,doar sa prinzi vreo promotie pentru ultimile bucati...

Edited by PiticVerde, 16 January 2023 - 17:39.


#6
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

 PiticVerde, on 16 ianuarie 2023 - 17:40, said:

Kleber,un alt producator in care am mare incredere.Am avut experiente foarte bune cu acest brand.Eu intotdeauna incerc sa aleg anvelope cu clasa A la acvaplanare.Am patit-o cu acvaplanarea si de atunci am mare grija ce anvelope aleg.La aceste dimensiuni ce ai nevoie ,preturile sunt mai mari fata de cele des intalnite,asta e clar.Vad ca o anvelopa buna la dimensiunile tale incepe cu 490 lei...
https://www.cauciucu...er-SUV/D-123034



Nici o sansa,m-am uitat pe mai multe site-uri,doar sa prinzi vreo promotie pentru ultimile bucati...
Salut. Mulțumesc de info. Chiar sunt bune aceste anvelope? Le-am găsit la 415 de lei. Am comandat 4.  https://www.nano-tyr...zehasonlito   Sper ca nu am greșit.... am mers pe mana ta!

Edited by Robert_Kiran, 28 January 2023 - 22:30.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate