Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Recomandare masina incepator automata oras - buget 5000 EUR Sedan

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
S37hhh

S37hhh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.07.2014
Salut,

Maresc bugetul (~10k EUR) fiindca automata in banii acestia vine prea veche si cu multe riscuri de defectiune ale cutiei si nu rezolv nimic. Iar daca tot trebuie sa fac toata tevatura cu inmatriculatul, sa fac ptr ceva care e mai "ok" (decent) si future-proof. La partea de justificare inca lucrez, chiar daca o sa cumpar ceva, nu garantez ca nu o sa ies tot grabit din casa si sa ma urc in Bolt "din reflex".

Am 3 masini in top preferinte in acest moment si o sa incerc sa le vad in week-end:
- VW Jetta 1.4 TSI + Hybrid 2014
- Opel Insignia 2.0 2.0 Diesel 2017
- Peugeot 508 2.0 Diesel din 2016 (mai este si 1.6 Diesel dar am inteles ca ala ar fi mai "stricacios")

Dintre ele , pe "hartie" as prefera 508-ul, fiindca la Jetta hyb e din 2014 si probabil ca e greu de inlocuit bateria daca o sa fie nevoie in viitorul apropiat.
Insa la Peugeot ma nelinisteste ideea cu DPF (FAP) regeneration (din 600 in 600 de km cred ca apare), m-am uitat la cateva videos si nu ar fi mai bine sa il curat odata la 3 luni? Decat sa merg cu masina inca ~15min cand "incepe" regenerarea?

Edited by S37hhh, 17 January 2023 - 16:22.


#20
DCC08

DCC08

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 08.08.2022

 S37hhh, on 17 ianuarie 2023 - 16:21, said:

Salut,

Maresc bugetul (~10k EUR) fiindca automata in banii acestia vine prea veche si cu multe riscuri de defectiune ale cutiei si nu rezolv nimic. Iar daca tot trebuie sa fac toata tevatura cu inmatriculatul, sa fac ptr ceva care e mai "ok" (decent) si future-proof. La partea de justificare inca lucrez, chiar daca o sa cumpar ceva, nu garantez ca nu o sa ies tot grabit din casa si sa ma urc in Bolt "din reflex".

Am 3 masini in top preferinte in acest moment si o sa incerc sa le vad in week-end:
- VW Jetta 1.4 TSI + Hybrid 2014
- Opel Insignia 2.0 2.0 Diesel 2017
- Peugeot 508 2.0 Diesel din 2016 (mai este si 1.6 Diesel dar am inteles ca ala ar fi mai "stricacios")

Dintre ele , pe "hartie" as prefera 508-ul, fiindca la Jetta hyb e din 2014 si probabil ca e greu de inlocuit bateria daca o sa fie nevoie in viitorul apropiat.
Insa la Peugeot ma nelinisteste ideea cu DPF (FAP) regeneration (din 600 in 600 de km cred ca apare), m-am uitat la cateva videos si nu ar fi mai bine sa il curat odata la 3 luni? Decat sa merg cu masina inca ~15min cand "incepe" regenerarea?

Dacă te interesează eu vând Tiguanul soției. Astăzi am făcut contractul pentru un Rav4 full hybrid 4x4. Da-mi PM dacă prezintă interes și îți spun mai multe.
Tiguan 4x4 2.0 TDI DSG 235.000 KM reali, an 2012, fără daune majore (doar evenimente provocate de lipsa experientei la parcare/iesire din parcare), întreținere corecta. Il dau sub bugetul tău maxim. Unul similar pe olx sau autovit (cel mai probabil samsarit) se vinde cu circa 12k.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate