Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Probleme de conexiune iPhone 11

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 29.12.2018
Buna,

Am un iPhone 11 si are cam 3 ani vechime. In ultimul timp, am observat ca imi cade semnalul in mod aleatoriu, GPS-ul nu functioneaza tot timpul si cand intru in meniul field mode, imi apare ca e nevoie sa introduc sau sa activez un sim.
Am esim digi si cartela fizica orange cu semnal destul de bun, cel putin la digi.

Oare care sa fie problema? Se poate sa se fi stricat modulul de retea (sau cum se numeste)?

Attached Files



#2
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011
Incepi cu un soft reset, daca tot face figuri reset cu totul si pus iOS de la zero… si mai vezi dupa.

#3
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 29.12.2018
Merci de sfat. Sunt curios daca functioneaza, ca deja devine destul de enervat. Call drops din cand in cand si apeluri pierdute pentru ca imi cade semnalul…

#4
Alinus45

Alinus45

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.12.2019
Acelasi mesaj il primesc si eu in field test mode pe un iPhone 12

#5
junior88

junior88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.11.2009
Și mie îmi pică de vreo luna. iPhone 11 pro max si iPhone 10. Eu am digi si cred ca de la ei e. Am băgat cartela de orange si nu mi-a picat deloc. I-am sunat pe cei de la digi si au spus ca ei nu au reclamații ca le pică oamenilor semănatul pe iPhone vechi, dar sunt aproape sigur ca problema e de la ei. De ce nu îmi pică semnalul si pe orange? Pe iPhone 14 pro max nu mi-a picat deloc, aceeași cartela.

Suna-i și tu, dacă o sa sune lumea o sa vada ca au o problema și o sa o rezolve.

EDIT: sigura rezolvare la mine a fost sa selectez 3G in loc de 4G și nu mi-a mai picat semnalul, dar merge prost Internetul.


 sopavh, on 12 ianuarie 2023 - 21:34, said:

Buna,

Am un iPhone 11 si are cam 3 ani vechime. In ultimul timp, am observat ca imi cade semnalul in mod aleatoriu, GPS-ul nu functioneaza tot timpul si cand intru in meniul field mode, imi apare ca e nevoie sa introduc sau sa activez un sim.
Am esim digi si cartela fizica orange cu semnal destul de bun, cel putin la digi.

Oare care sa fie problema? Se poate sa se fi stricat modulul de retea (sau cum se numeste)?

Edited by junior88, 22 January 2023 - 08:45.


#6
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 29.12.2018
Mie imi cade si daca am doar cartela de orange, deci nu stiu ce sa zic…
La tine iti merge field test mode? Nu imi vede cartela de digi, sau de orange.
Mi-am facut azi timp sa il resetez si tot asa face. Ma gandesc ca e problema hardware.
Pe langa faptul ca am probleme cu semnalul, am si cu GPS-ul. Ceea ce nu are legatura cu digi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate