Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Unde pute în București?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Canalizarea e normal sa miroasa, nasol e ca si in Slatina orice gard si orice tufis de pe strazile secundare miroase a urina, baietii care socializeaza la scarile blocului fac pe unde apuca dupa bautul de bere, le e chiar lene sa urce 3 etaje pana la baia lor.

View Postvalirex, on 13 ianuarie 2023 - 01:52, said:

Nu mai pute daca se vor monta si toalete publice, dar promisiunea asta e de cand lumea si pamantul, niciun primar nu a reusit sa-i dea de cap.
Si in niciun oras, esec dupa esec. Slatina 0 toalete publice acum. Daca nu intri in marele furnicar denumit Parcul Tineretului (langa Mecdonalds) pe unde eu nu calc.

In 2014 s-au dat sute de mii de Ieuro pe o toaleta automata ce a fost defecta din fabrica. De 2 ani nu mai merge deloc.

Eu as pune toalete publice la fiecare km.

Dar o problema e si vandalismul.

Edited by Neaceasca85, 13 January 2023 - 10:35.


#38
parpag

parpag

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 18.01.2018

View PostIncredibleWiring, on 13 ianuarie 2023 - 01:59, said:

Aia e. Asta am vrut sa zic si eu.
Cat timp nu ii duce capul sa monteze toalete publice, e logic ca omul isi face nevoie unde apuca. Nu cred ca poti fi socat ca se pisa oamenii (nu vorbim doar de ei, ca sunt si ele, difera doar zona marcata, pereti vs asfalt) in diferite zone.

Tu ai auzit de conceptul de "a te tine" pana ajungi la o toaleta?

#39
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 17.09.2021

View Posteiffel, on 13 ianuarie 2023 - 08:45, said:

Hai ca nu miroase asa tare...

Mergi in Paris in centru - la Luvru si toata zona adiacenta, Notre-Dame, etc.
Acolo chiar iti muta nasul din loc.



Asta in Bragadiru, nu se simte in Bucuresti.
Nu am creat topicul pentru a afla eu unde pute. Și știu bine cum e prin lume. Scopul a fost de a combate cu exemple ideea mult vehiculată pe alte arii SP ca doar blocurile comuniste put, restul orașului fiind parfum de tei. Ceea ce e complet fals. Pute în blocul X pe scara Y, cum bine a dat exemplul colegul @stiinta. Dar nu peste tot.
Pe de alta parte aș vrea să văd dacă sunt și useri corecți cu ei înșiși, ce au locuințe în cartiere noi și își recunosc neajunsurile și public, nu numai în grupurile media de rezidenți.
Și nu în ultimul rand, din aceste subiecte discutate colectiv pot ieși soluții la probleme "servite pe tavă". Pe aici nu citește doar neica nimeni. Mai aruncă ochii și cei ce pot face ceva.
Așa că vă invit să "dați în gât" cât mai punctual și precis. Cine știe, poate ca va veți rezolva problema ;)

#40
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018

View Postparpag, on 13 ianuarie 2023 - 13:09, said:

Tu ai auzit de conceptul de "a te tine" pana ajungi la o toaleta?
Se vede treaba că tu nu ai fost la Oradea. Cred că e orașul cu cele mai puține toalete publice din România.

Într-un parc am văzut doi pișăcioși deodată, și nici măcar nu erau împreună.

#41
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 29.09.2008
Daca vorbim de indivizi lipsiti de respect care se pisa pe strada oricate toalete ai aduce nu vor fi indeajuns. Eu stau vizavi de stadionul national si cand vin amatorii de spart seminte si uitat dupa jocuri cu mingea ne gasim masinile toate pisate in zona. Sau prin parc isi tin copiii sa se pise pe strada ca ce sa faci, sunt copii. Nu mai zic ca devine zona inchisa si blocata de cate ori se dezlantuie vreo actiune pe acolo. Ne-am bucurat de liniste si parc cat a fost pandemia dar acum gata, cateva zile pe an tre sa muti masina, sa fii atent in ce calci dupa ce pleaca publicul amator de spectacol. Aduna gunoierii sticle sparte si toate kkturile de pe acolo zile la rand.

Edited by dell99, 13 January 2023 - 15:08.


#42
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostVaccinatu, on 12 ianuarie 2023 - 21:43, said:

Aici nu sunt de acord. Poate unde stai (stat) tu. La adresele mele nu pute. Da, se mai pișă câte unul pe undeva pe lângă bloc și mai pute. Dar pe scarile unde am eu, nu.
Da adresă/locație, nu face trimitere la zeci de mii de apartamente doar ca ți-ai luat tu în altă parte. Și apropos, unde duci tu gunoiul nu pute? La ce distanță e de cel mai apropiat apartament "nou"?
reciteste-ti prima postare!
sau pute doar pe unde nu ai tu ''adrese''?

#43
parpag

parpag

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 18.01.2018

View PostPuferiu_, on 13 ianuarie 2023 - 14:52, said:

Se vede treaba că tu nu ai fost la Oradea. Cred că e orașul cu cele mai puține toalete publice din România.

Într-un parc am văzut doi pișăcioși deodată, și nici măcar nu erau împreună.

Asa e! La Oradea nu am fost pana acum.
Dar avand in vedere ca este un oras banuiesc ca aveti benzinarii, cafenele, restaurante. Toate locatiile astea au si toalete :)

Cei care se pisa prin parcuri sunt melteni cu rame la subrat.

#44
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,649
  • Înscris: 22.05.2011
Nu zic nimic de bucuresti, dar in Paris vara outdoor am remarcat prin toate zonele hot turistice  un miros vintage, statut de urina si moloz.


Ah da, corect cu Oradea,  desi am fost demult acolo, tin minte ce duhoare era prin centru, cladiri vechi  -  ceva probleme canalizare banuiesc..

Sa vedeti orase/capitale  cu canalizare de suprafata (ceva sant de scurgere, colectare printre stradute) - un deliciu

Edited by jakota, 13 January 2023 - 15:36.


#45
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 17.09.2021

View Posttytysor, on 13 ianuarie 2023 - 15:14, said:

reciteste-ti prima postare!
sau pute doar pe unde nu ai tu ''adrese''?
Titişoare, ai înțeles prost. În prima postare am zis ca pute și am început cu unde AM adrese ;)
Ca să ne lămurim, oricând prefer un bloc 85 - 95 (măcar început de comuniști), la un bulevard principal, cu școală și metrou aproape decât o noutate din asta mult lăudată.

#46
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

View PostNeaceasca85, on 13 ianuarie 2023 - 10:36, said:

Canalizarea e normal sa miroasa, nasol e ca si in Slatina orice gard si orice tufis de pe strazile secundare miroase a urina, baietii care socializeaza la scarile blocului fac pe unde apuca dupa bautul de bere, le e chiar lene sa urce 3 etaje pana la baia lor.


Si in niciun oras, esec dupa esec. Slatina 0 toalete publice acum. Daca nu intri in marele furnicar denumit Parcul Tineretului (langa Mecdonalds) pe unde eu nu calc.

In 2014 s-au dat sute de mii de Ieuro pe o toaleta automata ce a fost defecta din fabrica. De 2 ani nu mai merge deloc.

Eu as pune toalete publice la fiecare km.

Dar o problema e si vandalismul.
Parca citisem pe undeva ca v-a plantat Darius Valcov o buda ultramoderna prin centru, de va canta si slagare de Johan Strauss in timp ce va uzmeati pe tron. Aia mai functioneaza sau s-a terminat vinilul?

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostVaccinatu, on 13 ianuarie 2023 - 15:44, said:

Titişoare, ai înțeles prost. În prima postare am zis ca pute și am început cu unde AM adrese Posted Image
Ca să ne lămurim, oricând prefer un bloc 85 - 95 (măcar început de comuniști), la un bulevard principal, cu școală și metrou aproape decât o noutate din asta mult lăudată.
Avem noutati construite in ultimii 5 ani cam la orice bulevard principal din-asta. Blocurile 85-95 oricat de bine ar fi construite sunt proiectate pe hartie, nu pe calculator, au maxim 1 subsol si sunt construite la standarde inferioare la orice e construit astazi. (a se compara cu blocuri noi din zone echivalente nu mizerii din popesti-leordeni sau militari residence).

Marele avantaj in ziua de azi este ca poti urmari in direct in timp ce se construieste blocul, despre cele vechi poti citi doar legende, habar n-ai ce s-a bagat in ele.

Edited by MembruAnonim, 13 January 2023 - 20:20.


#48
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 17.09.2021
6, eu n-am zis ca-s mai bune sau ce compari tu pe aici. Am zis ca le prefer. Unii sunt gerontofili și nu le zice nimeni nimic. Tu ce ai cu blocurile preferate de mine? :)
Problema e că nu put ca sunt vechi așa cum ai generalizat. Put toate cele ce au locatari deficitari, fie că e blocul vechi sau nou.
Vad ca de zonele unde pute de la gropile de gunoi nu zice nimeni nimic. Sau unde refuleaza canalizarile.
Poate nu stau cititorii prin astfel de zone.

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca put toate ci majoritatea. Alea de pe la Unirii sunt relativ ok (nu toate).

Dar uite, habar n-ai cum au fost construite...

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pana si ala din Piata Victoriei, unde a fost multa vreme sediul COR, si ala pute a vechi. Perla coroanei, cum ar veni.

La alea de pe Decebal, de la strada, pute a cartofi prajiti de la toate dughenele de la parter.

Edited by MembruAnonim, 13 January 2023 - 21:36.


#51
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 17.09.2021
Vorbesc cât se poate de serios, chiar nu știu cum sa încadrez. Mâncarea proaspăt făcută pute? Pe de o parte știm ce înseamnă mirosul de mâncare venit de la alții, e nasol dar nu cred ca e cineva sa nu fi trecut prin asta. Cel puțin la bloc. Dar face msi mult poftă decât sa zici ca pute.
Greu de categorisit.
Am locuit o perioadă la un apartament unde, la o oarecare distanta, era o grădină de vara. Se făceau mici pe grătar, afară. Cred ca a fost cea mai socializabila perioada a locatarilor. Aproape zilnic eram la mici și bere. Fără mișto!
Era după revoluție, fiecare făcea ce dorea. Acum s-au mai schimbat treburile.
Apropos de bucătării la parter. Dacă are colector de grăsimi, când se deschide ăla pute de mori! Brrr, n-aș locui împrejur!

#52
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,870
  • Înscris: 17.12.2017
De la bucătăria open space miroase pe scara îngrozitor a mâncare.

#53
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 17.09.2021
Pai asta zic, miroase sau pute?
Că topicul nu-i despre tocăniță.

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postkaii, on 13 ianuarie 2023 - 21:59, said:

De la bucătăria open space miroase pe scara îngrozitor a mâncare.
Dar de ce ai bucatarie open space, s-au spart peretii ca sa arate bucataria ca cele din Dallas ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate