Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Achizitie telefon cu android

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#55
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021
Google Pixel 7/7Pro.

#56
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Pentru că oricum nu ai nevoie de VoLTE sau VoWiFi, astea sunt mofturi.

#57
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014
Volte mi se pare și mie degeaba. Dar VoWifi chiar folosesc. La mine, la țară, nu au semnal decât Telekom și Digi. Am acolo internet de la Digi și prin VoWifi vorbesc atât pe oro, cât și pe vdf.

#58
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008

View Postxew, on 27 ianuarie 2023 - 14:21, said:

Nu am luat nimic inca, ma uit la S21 FE 5G, fac un compromis la dimensiuni mai mici, la baterie mai mica (autonomie probabil mai mica), la incarcare lenta, desi acum e la ~2600 lei ala mic 6/128GB, dar in trecut au mai fost oferte cu Buds2 si voucher de 200-300-400 lei la acelasi pret.
Da GT2 era misto, imi placea destul de mult, dar era facut sa stie 5G si el de fapt el nu stie, asta m-a facut sa merg mai departe. Si sa ramin pe 4G desi am abonament 5G nu am nicio garantie ca pe viitor va fi totul ok. La pret mic primesti multe, pe undeva trebuie sa fie un compromis ca nu peste tot brandul ridica destul de mult pretul. Asta e dezavantajul la unele firme care au intrat pe piata cu preturi mici, camere mai naspa, unele chestii nefunctionale, un soft mai nasol, atualizari pe o perioada scurta, lipsa suport local, etc
Am vazut ca ti-ai luat S21FE, cat de multumit esti de el ? Cat tine bateria ?

#59
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
De la Pixel nu ma intereseaza mai nimic din cauza lipsei de interes pentru tara noastra (suport, service, garantie, vowifi, 5G). Ar fi fost ok un Pixel 6, dar am mers mai departe. La o locatie in sectoru 5 care este, nicio retea nu are semnal in casa si trebuie sa las telefonul la usa la intrare (tot de acolo sa vorbesc), vowifi ar fi ok si din cauza asta vroiam asa ceva. Nici macar vestitul Realme GT2 cu antenele lui nu are semnal acolo pe 4G (ca 5G nu stia). Am luat un S21 FE de 4 zile, e cam slabut la autonomie dar sper ca in 1-2 saptamini sa se mai rezolve sa fie mai ok.

#60
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008

View Postxew, on 31 ianuarie 2023 - 16:03, said:

De la Pixel nu ma intereseaza mai nimic din cauza lipsei de interes pentru tara noastra (suport, service, garantie, vowifi, 5G). Ar fi fost ok un Pixel 6, dar am mers mai departe. La o locatie in sectoru 5 care este, nicio retea nu are semnal in casa si trebuie sa las telefonul la usa la intrare (tot de acolo sa vorbesc), vowifi ar fi ok si din cauza asta vroiam asa ceva. Nici macar vestitul Realme GT2 cu antenele lui nu are semnal acolo pe 4G (ca 5G nu stia). Am luat un S21 FE de 4 zile, e cam slabut la autonomie dar sper ca in 1-2 saptamini sa se mai rezolve sa fie mai ok.
Si ca semnal cum e fata de cele doua enumerate mai sus ?

#61
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
Pixel nu am avut, fata de GT2 e mai slabut dar e ok.

#62
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008
Eu cred ca merg pe un Huawei Nova 10 pro. Ce ma intereseaza si pe mine e semnalul si bateria. Nu prea imi place ecranul curbat, dar rezolutia e OK.

#63
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014
Cu tot respectul pentru HW, am și avut două, nu aș mai cumpăra în condițiile actuale, adică fără gms on board.

#64
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Autonomia nu se va imbunatati, dimpotriva !

#65
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 16.01.2010

View PostdonPedros, on 31 ianuarie 2023 - 16:32, said:

Eu cred ca merg pe un Huawei Nova 10 pro. Ce ma intereseaza si pe mine e semnalul si bateria. Nu prea imi place ecranul curbat, dar rezolutia e OK.
Huawei is bune la seminal. GT2 are 11 antene.

Edited by yuukan, 31 January 2023 - 20:40.


#66
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008

View Postxew, on 31 ianuarie 2023 - 16:16, said:

Pixel nu am avut, fata de GT2 e mai slabut dar e ok.
Ce impresii mai ai, dupa perioada cat l-ai folosit pana acum ?

Edited by donPedros, 02 February 2023 - 09:06.


#67
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
Se misca bine si nu observ lag asta fara sa ii opresc animatiile, nu ma joc pe el, nu se incinge deloc, semnalul e destul de ok dar usor mai slab fata de GT2, senzor amprenta care lucreaza instant. Bateria mi se pare cam nasoala in rest e ok.

#68
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 28.11.2022
Oppo Find X 2 Pro!

#69
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
E cam vechi, doresc ceva mai nou. De o saptamina am lut un S21 FE care e relativ ok cu exceptia bateriei.

#70
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 30.12.2007
Mda, zilele astea o sa returnez si S21 FE. Nu-mi pace bateria si semnalul. Bateria tine cam putin, s-a asezat pina acum si ar trebui sa consume ok dar la stilul meu de utilizare comparat cu un batrin XS Max cu 81% sanatate S21 FE e sub la autonomie. Legat de semnal, pe centura pe la Chiajna-Chitila daca vorbesc la telefon nu mai aud in casca nimic. Daca e bara la bara apelul se inchide si pot sa sun la rond la Petrom. Cu alta marca de telefon inafara de Samsung nu am patit asa ceva, cu sim Orange.
Are cineva Oneplus 2T 5G sa spuna ceva despre el? Thread pentru el nu exista, ma intereseaza cum e, semnal, autonomie, 5g/vowifi/volte daca sunt functionale, etc. Pe site oficial e 375 euro, usor sub pretul emag.

#71
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 16.01.2010
Slab și op 2t la baterie.
E pe țeavă poco X5/X5 pro dacă vrei ieftin și bun.



#72
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Nici eu nu mai știu ce telefon să iau. De bloatwareul Samsung sunt sătul, citesc pe ici colo că S23, după ce că costă o mică avere, ocupă 60 GB numai sistemul pentru că Samsung vrea să creeze impresia unui ecosistem propriu.
M-aș duce parcă spre un Pixel totuși, văd că virgulă colegii de pe thredurile dedicate au găsit o soluție fără root pentru VoLTE și VoWiFi.

Edited by addryanns, 10 February 2023 - 08:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate