Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Achizitie telefon cu android

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#1
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 30.12.2007
De curind mi s-a bulit stricat iremediabil telefonul si doresc sa cumpar unul nou avind un buget de 1500-2000 lei maxim. Va fi folosit pentru apeluri (2-3 ore/zi prin casti bt), yt, fb, mess, whatsapp deci fara jocuri. Ma intereseaza un ecran de minim 6.4 inch oled/amoled iluminat bine sa pot vedea ceva ziua pe strada daca e soare puternic (sa nu ma chinui sa fug la umbra sa vad o amarita de notificare), minim 90Hz (suport hdr10 e un avantaj), 6/8GB, 128/256GB stocare, sa aiba semnal gsm bun si suport vowifi, camera wide cit mai buna in bugetul asta si incarcare cit mai rapida posibil in bugetul asta. Minimul acceptat ar fi Xiaomi Redmi Note 10 Pro, maximul gasit in magazine conform bugetului ar fi Realme GT2. Printre ele ar mai fi Realme GT, Poco x4 Pro.
Am avut Samsung A52s 5G si ma dispera senzorul de amprenta, l-am vindut sa scap de el. Huawei fara GMS nu as dori, folosesc card ING (principal) si Unicredit iar in ultima vreme prefer plata cu telefonul iar de la ING nu am vazut noutati pe la aplicatii (stiu, exista Curve dar nu as mai trece cardul prin diverse aplicatii si as dori ceva mai simplu), iOs era relativ ok si intrunea multe din cerinte dar doresc ceva cu android.

Edited by xew, 12 January 2023 - 17:00.


#2
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
Realme 9 Pro+ ar fi alta opțiune:

https://altex.ro/tel.../SMTRLM9PRO6BK/



#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
xiaomi redmi pro are Gms
sau Oppo Reno 8

#4
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010
Telefon mobil Realme GT, Dual SIM, 8GB RAM, 128GB, 5G, Dashing Blue

Snapdragon 888, super amoled 120 hz,6,4 inch, baterie 4500 65w fast charge.

1699,99 lei, pomană in banii ăștia.

https://www.emag.ro/..._medium=android

#5
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Samsung Galaxy A53
Da. Stiu. Samsung bla bla bla. Dar este mult mai de incredere decat toate firmele obscure din china.

#6
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 30.12.2007
Ziceam de Huawei ca nu are GMS, restul firmelor cunoscute sunt (relativ) ok. A53 nu vreau, il consider sub A52s 5G pe care l-am avut si nu mi-a placut. Era o optiune si GT 5G dar GT2 e mai nou, are baterie ceva mai mare si lasa impresia ca va fi mai ok, probabil va mai primi un an de actualizari OS in plus.

#7
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010
Da e bun și nu e cu mult mai scump ca gt.
1884 lei dar nu e vândut de eMag decât la 2100
Cu specificații mai bune in banii ăștia nu găsești.

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,782
  • Înscris: 30.08.2006
La ce pret si la ce procesor are acel Realme GT e chiar pomana curata. Nu gasesti Snapdragon 888 la 1700 lei. Il am eu si zero probleme intr-un an de zile. Vine si cu folie dar si cu husa care la mine si-a facut treaba cu brio. Cu siguranta ca si Realme GT2 e un telefon ok.

Edited by Leo2006, 12 January 2023 - 18:16.


#9
SilviuPD

SilviuPD

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.11.2022
Personal as alege Realme GT2, avand in vedere faptul ca e doar cu 100 de lei mai scump decat Realme GT. GT2-ul are ecran mai mare, mai luminos, primeste mai multe update-uri software, camera principala mai buna si baterie mai mare. Mi se pare best-buy la bugetul actual.
Site-ul este ok, am comandat de la ei si mai cunosc persoane care au facut-o, nefiind probleme. Pe eMAG e mai scump cu 100-150 de lei https://www.vexio.ro...xQaAsV-EALw_wcB

#10
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 30.12.2007
Il voi cumpara de Emag vindut tot de Emag. Am 30 de zile timp in care il pot returna (+ inca 30 de zile ca am cont Genius) daca nu imi place si nu ma mai complic cu alti vinzatori cu cereri de retur, aprobari pentru retur in 14 zile, iar in caz de probleme nu vreau sa se apeleze la service-uri partenere mai mult sau mai putin oficiale. Le am in coș pe ambele (GT 5G si GT2) vindute de Emag, ma mai uit pe la review-uri si ma hotarasc la unu dintre ele. Daca mai stiti alt model care sa indeplineasca cit mai mult din cerintele mele dati de stire. Multumesc.

#11
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007

View Postvierme, on 12 ianuarie 2023 - 17:29, said:

Samsung Galaxy A53
Da. Stiu. Samsung bla bla bla. Dar este mult mai de incredere decat toate firmele obscure din china.
Eu aleg sa investesc cam la doi ani intr-un mid range. Am avut, in paleta asta, Samsung, Huawei si Xiaomi. Dintre toate marcile cea mai buna varianta a fost Xiaomi. Acum am un Note 9S de aproape 3 ani si astept sa fac update la 12 Pro.

#12
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Am avut Samsung S20FE 5G, a fost foarte ok, procesor Snapdragon, autonomie rezonabila. Vezi topicul dedicat ,are info destule.
Am trecut la iphone si e la ani lumina autonomia, pentru o baterie mai mica cu 20% am autonomie aproape dubla.
Acomodarea a durat vreo 2 zile insa metehnele legate de updateuri sunt aceleasi deci am aplicat aceeasi politica precum la Android, un update la scoaterea din cutie si apoi zero update-uri pana la vanzare. Recomand sa faci la fel indiferent de sistemul de operare, experienta utilizatorilor este clara dupa update.


#13
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 30.12.2007
S20 FE e cam vechi, de unele modele de la Motorola ce ziceti? Ma uitam la G82 si la Edge 30, dar asta vad ca are ceva probleme cu senzorul amprenta si nu are banda N77 pentru 5G de la Orange iar eu am abonament 5G la Orange. Exact din cauza asta am vindut A52s 5G, avea senzorul praf. Ar mai fi Edge 30 Fusion, desi imi depaseste putin bugetul. Un OS curat pentru mine ar fi chiar ok, nu alerg dupa customizari anume.

Edited by xew, 13 January 2023 - 17:03.


#14
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010
Îmi place edge 30 fusion, dacă poți suplimenta bugetul e ok. Designul e fain, dacă îți plac ecranele curbate.

#15
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022

View Postxew, on 13 ianuarie 2023 - 17:01, said:

S20 FE e cam vechi, de unele modele de la Motorola ce ziceti? Ma uitam la G82 si la Edge 30, dar asta vad ca are ceva probleme cu senzorul amprenta si nu are banda N77 pentru 5G de la Orange iar eu am abonament 5G la Orange. Exact din cauza asta am vindut A52s 5G, avea senzorul praf. Ar mai fi Edge 30 Fusion, desi imi depaseste putin bugetul. Un OS curat pentru mine ar fi chiar ok, nu alerg dupa customizari anume.
Crede-ma ca am in casa un S10+ si e peste feul ala “vechi” la partea de foto iar ca utilizare nu se vede vreo diferenta !
Pentru necesitatile tale va face fata in urmatorii 4 ani !

#16
eftincanicusor

eftincanicusor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 20.01.2016

View Postxew, on 13 ianuarie 2023 - 17:01, said:

S20 FE e cam vechi, de unele modele de la Motorola ce ziceti? Ma uitam la G82 si la Edge 30, dar asta vad ca are ceva probleme cu senzorul amprenta si nu are banda N77 pentru 5G de la Orange iar eu am abonament 5G la Orange. Exact din cauza asta am vindut A52s 5G, avea senzorul praf. Ar mai fi Edge 30 Fusion, desi imi depaseste putin bugetul. Un OS curat pentru mine ar fi chiar ok, nu alerg dupa customizari anume.
Nu recomand Motorola,dețin un g52 luat de la rds,am vrut un tel simplu cu semnal bun pentru convorbiri si sa intru putin pe fb si yt si exact asta nu am,se blocheaza foarte des in aplicatii plus SEMNAL foarte prost.Acum urmăresc sa ma scada prețul la Realme 9 Pro+ care il detine un coleg ,comparat cu al meu in același loc si aceias retea el avea semnal full iar eu la jumatate.

#17
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
A scăzut deja prețul.
Dacă cumva te interesează unul de 8/256, pv.

#18
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 30.12.2007
Despre ce model e vorba?

Am luat un Moto G82 de la Altex, am 14 zile timp sa ma acomodez cu el si daca e naspa il returnez. La prima vedere e relativ ok, meniul nu prea imi e prieten. Camera e destul de slaba, la semnal gsm e ca si pina acum folosind fostele telefoane, am dat un test cu ookla si mi se pare slab, cred ca e limitat ca pe wifi a scos maxim 301/334 Mbps, iar pe date mobile desi nu aveam semnal full 5G a scos 53/16 Mbps. Cred ca se intelege download/upload. Nu am mai avut vreun telefon Motorola dinainte de StarTak, era ceva in genul ala fara clapa si intra cartela sim cu totul in el, il cumparasem nou de la Dialog. Posted Image Ce vremuri au fost, daca imi cadea din mina pe picior imi cadea unghia. Posted Image

Edited by xew, 14 January 2023 - 16:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate