Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Cost suplimentar orange games!

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,380
  • Înscris: 08.02.2011
Orange games din cate inteleg eu taxeaza prin msisdn, adica prin numarul de telefon. Poti sa ai si nokia 3310 ( sau ma rog, tel cu acces la net ) ca tot esti taxat. Nu are treaba cu aplicatia.

Aveau inainte wap.orange.ro unde la fel puteai cumpara chestii si se taxa direct din credit sau cost suplimentar, dupa caz, fara a fi nevoie de autentificare.

Edited by modoran, 22 January 2023 - 14:01.


#38
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,160
  • Înscris: 06.02.2011

Vizualizare mesajmodoran, pe 22 ianuarie 2023 - 14:00, a scris:

Orange games din cate inteleg eu taxeaza prin msisdn, adica prin numarul de telefon. Poti sa ai si nokia 3310 ( sau ma rog, tel cu acces la net ) ca tot esti taxat. Nu are treaba cu aplicatia.

Aveau inainte wap.orange.ro unde la fel puteai cumpara chestii si se taxa direct din credit sau cost suplimentar, dupa caz, fara a fi nevoie de autentificare.
Consultantii orange motiveaza costul prin instalarea aplicatiei orange games si prin faptul ca in momentul instalarii esti de acord cu termenii si conditiile lor de a te taxa cand vrea muschiul lor. Beleaua e ca nimeni nu si-a instalat tampenia aia de aplicatie si cu toate astea toti sunt taxati.

#39
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

Vizualizare mesajmaladetz, pe 22 ianuarie 2023 - 14:13, a scris:

Consultantii orange motiveaza costul prin instalarea aplicatiei orange games si prin faptul ca in momentul instalarii esti de acord cu termenii si conditiile lor de a te taxa cand vrea muschiul lor. Beleaua e ca nimeni nu si-a instalat tampenia aia de aplicatie si cu toate astea toti sunt taxati.
Auntci cum plm l-au taxat pe ala cu Iphone? Cand ei nici un au aplicatie pt Iphone? Pt asa ceva in America se facea un class action suit de le mergea fulgii

#40
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,160
  • Înscris: 06.02.2011

Vizualizare mesajccdsah, pe 22 ianuarie 2023 - 19:05, a scris:

Auntci cum plm l-au taxat pe ala cu Iphone? Cand ei nici un au aplicatie pt Iphone? Pt asa ceva in America se facea un class action suit de le mergea fulgii
Pentru ca-si permit si pentru ca nimeni nu a luat atitudine impotriva lor.

#41
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,516
  • Înscris: 26.05.2022

Vizualizare mesajccdsah, pe 22 ianuarie 2023 - 19:05, a scris:


Auntci cum plm l-au taxat pe ala cu Iphone? Cand ei nici un au aplicatie pt Iphone? Pt asa ceva in America se facea un class action suit de le mergea fulgii
Lasa America, sa fi făcut schema asta in Franța...

#42
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Am cerut anularea sumelor pentru că nu se justifica deloc și mi-au transmis că au anulat abonamentul și pe următoarea factură vor fi returnate sumele. Nu s-au scuzat, rezoluția a fost oferită în primul mesaj.
Deci se rezolvă rapid prin Contact - > Scrie-ne din My Orange

#43
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,160
  • Înscris: 06.02.2011
Probabil a venit vreun val de reclamații și vor sa tina totul în liniște. Dar nu ar dezactiva cretinatatea asta care trage bani aiurea.

#44
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,516
  • Înscris: 26.05.2022
Pai e exact ca la mariri, numai cativa se prind, ceilalti se bucură de experiența premium.

#45
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
Mi-a venit cineva cu tampenia asta la prepay,da eroare "softul " si nu identifica ab cu ppy

#46
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,160
  • Înscris: 06.02.2011

Vizualizare mesajNikoroB, pe 23 ianuarie 2023 - 18:13, a scris:

Pai e exact ca la mariri, numai cativa se prind, ceilalti se bucură de experiența premium.
Exact, numai ca situatia cu orange games nu are nici un suport legal clar, o tot aburesc cu "cand ati instalat aplicatia ati fost de acord cu termenii si conditiile" si e clar un abuz din partea lor. Hai ca, cu maririle se acopera cat se poate de bine dar cu duma asta de orange games nu stiu....
Daca s-ar trezi cu vreo amenda de cateva sute de mii de euro poate s-ar linisti.

#47
bluesys

bluesys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.01.2006
Am fost incarcat pe factura de 4 ori in octombrie cu games nu stiu ce de 4 ori,fara sa ma abonez si fara sa stiu macar ce inseamna, ar trebui sesizata politia pentru tentativa de furt.
Prima data reziliez abonamentul in avans pentru practici abuzive si trec pe prepay. Mare greseala sa te legi la cap cu penibilii astia.

#48
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,160
  • Înscris: 06.02.2011

Vizualizare mesajbluesys, pe 28 octombrie 2023 - 03:45, a scris:

Am fost incarcat pe factura de 4 ori in octombrie cu games nu stiu ce de 4 ori,fara sa ma abonez si fara sa stiu macar ce inseamna, ar trebui sesizata politia pentru tentativa de furt.
Prima data reziliez abonamentul in avans pentru practici abuzive si trec pe prepay. Mare greseala sa te legi la cap cu penibilii astia.
Este din cauza ca legea le permite si ca nu s-a creat o lege care sa protejeze clientii de practici abuzive, spre exemplu sa le tranteasca o amenda de cateva sute de mii de EUR, probabil s-ar gandi de 10 ori cand mai vor sa ciupeasca de la oameni asa.
Daca au 1000.000 clienti de la care ciupesc asa, ia uite ce frumos se aduna cateva milioane de eur in contul lor :)

#49
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,647
  • Înscris: 06.03.2004
Sunt disperați să-și păstreze nivelul veniturilor si fac tot ce pot sa isi mai fenteze abonații.Evident,per ansamblu le iese socoteala.Se mai prind 2% pleacă,stilul caracteristic.
Păcat ca inca nu le-au dat inca cu amendă de 2-3% din C.A.
Nu e timpul trecut.La ce foame are bugetul,presimt ca si-o iau mai devreme sau mai târziu.

Edited by clader, 29 October 2023 - 10:45.


#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ei cu Orange Games, VF cu Secure Net si alte mizerii, tot cauta sa ciupeasca cativa lei de la clientii care nu au habar si platesc orbeste facturile…
Niste mizerii de firme

#51
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
Acu sa nu fiu poccit de cateva luni am vazut disparuta porcaria asta cu jocurile,o fi aparut iarasi?
La prepay de ceva timp au adus niste magari mari,freasca sa ma intalnesc vreodata cu unu raspunzator de aceste practici josnice intitulate de ei mari inginerii.

Edited by ceanu1980, 31 October 2023 - 09:18.


#52
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

Vizualizare mesajceanu1980, pe 31 octombrie 2023 - 09:17, a scris:

La prepay de ceva timp au adus niste magari mari
De ce, ce au facut?

#53
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,146
  • Înscris: 15.05.2008
Un exemplu josnic este asta.
Primesti sms de la 355 precum ca netul din oferta nationala este aproape gata si te invita sa incarci DAR tu mai ai bonusul pt reincarcare
Acum ca au redus valabilitatea bonusului nici ca se consuma ala prima data,tot cel din oferta il papa primul.
Sunt destui clienti si mai incarca o data.
Dupa incarcare sunt f multe cazuri ca sistemul nu recunoaste incarcarea si nu merg serviciile de date pana nu faci un reset, sunt clienti care inteleg ca mai trebuie sa incarce o data.

#54
ecler12345

ecler12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 14.12.2018
Tot primesc si eu porcaria asta, desi NU activez nimic si nu intru pe rahatul lor de aplicatie. Tot ce fac legat de orange este sa platesc factura pe site-ul lor in cont.
Cum naiba se tot activeaza de una singura?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate