Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Cost suplimentar orange games!

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002
nu merge chat-ul!

#20
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 06.02.2011

Vizualizare mesajFane, pe 14 ianuarie 2023 - 00:52, a scris:

nu merge chat-ul!
Pe laptop sau calculator nu-mi merge nici mie, nu stiu care e problema dar pe telefon a mers de fiecare data.

#21
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Eu am o firma noua cu care colaborez si mi-au dat un telefon de la firma, nu-l folosesc decat sa scriu mesaje cu o parte a angajatilor de acolo. Un samsung nou, numar de la firma nou, nefolosit de altii inainte. Si tin telefonul ala doar in rucsac, cand il aud ca vrea la incarcat il bag in priza.

Faza misto e ca prin vara, ma duceam in Germania si fix la noi in vama, cand sa ies, aud ca-mi intra sms. Zic na belea, acuma si-au gasit aia sa aiba nevoie de mine. Si cand ma uit, surpriza Posted image
Attached File  325552155_500806692192535_6398896423642549953_n.jpg   206.32K   130 downloads

A fost activat orange games Posted image)))
Am vorbit cu administratorul si a cerut anularea.

P.S. nu stiu cum sa fac screenshot cu androidu'

#22
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,139
  • Înscris: 15.05.2008
Mda avem doua scumpiri una oficiala si una "eroare sistem"

#23
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 06.02.2011

Vizualizare mesajDecember, pe 14 ianuarie 2023 - 17:00, a scris:

Eu am o firma noua cu care colaborez si mi-au dat un telefon de la firma, nu-l folosesc decat sa scriu mesaje cu o parte a angajatilor de acolo. Un samsung nou, numar de la firma nou, nefolosit de altii inainte. Si tin telefonul ala doar in rucsac, cand il aud ca vrea la incarcat il bag in priza.

Faza misto e ca prin vara, ma duceam in Germania si fix la noi in vama, cand sa ies, aud ca-mi intra sms. Zic na belea, acuma si-au gasit aia sa aiba nevoie de mine. Si cand ma uit, surpriza Posted image
Ataşament 325552155_500806692192535_6398896423642549953_n.jpg

A fost activat orange games Posted image)))
Am vorbit cu administratorul si a cerut anularea.

P.S. nu stiu cum sa fac screenshot cu androidu'
Administratorul a cerut anularea dar costul respectiv a ramas si nu-l vor retrage, chestia e ca multi nu dau importanta sms-urilor si sunt taxati mult timp pana isi dau seama. Si uite asa orange si-au creat un sistem legal de a fura clientii, pentru ca am fost de acord cu termenii si conditiile cand mi-au activat ei din oficiu prostia asta de serviciu :)

#24
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002
Pe iphone, daca nu poti sa instalezi aplicatia nici n-ai unde sa fii de acord cu acele termene si conditii.

#25
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

Vizualizare mesajmaladetz, pe 14 ianuarie 2023 - 23:23, a scris:

Administratorul a cerut anularea dar costul respectiv a ramas si nu-l vor retrage
Asta nu mai stiu, n-am idee daca s-au scazut sau nu banii aia.

#26
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005

Vizualizare mesajDecember, pe 14 ianuarie 2023 - 17:00, a scris:


P.S. nu stiu cum sa fac screenshot cu androidu'

Apesi in acelasi timp tastele <<Power>> si <<Volume down>>.

#27
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 06.02.2011

Vizualizare mesajFane, pe 15 ianuarie 2023 - 02:48, a scris:

Pe iphone, daca nu poti sa instalezi aplicatia nici n-ai unde sa fii de acord cu acele termene si conditii.
Nici pe al meu android nu a fost instalata nici o aplicatie dar asta e "poezia" cu care incearca ei sa se spele pe maini. Totusi sper sa fie doar o eroare de sistem din partea orange, ca daca ei chiar au planificat chestia asta mi se pare o lipsa totala de respect fata de client sa faci asta.
Si totusi nu inteleg ce beneficii aduce prostia asta de orange games in afara de faptul ca ciupeste bani din contul orange fara acordul clientul si se activeaza/instaleaza tot fara acordul clientului.

#28
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 06.03.2004
Exact astea sunt beneficiile.Ciupesc bani de la milioane de clienți din cauza erorilor de sistem.
Eroarea de sistem devine regula de zi cu zi la Orange.
Care se prind si țipă,bine cei care nu,nu.Sa fie primit.
De reținut:
Toate erorile de sistem ale Orange sunt in avantajul companiei.

#29
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002
Ca si chestie, nu se vede in screenshoot-ul pus de mine, intre sms-ul cu pin-ul si cel de acceptare sunt 8 luni distanta.

#30
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 31.07.2006
Eu am băgată cartela într-un router și acum m-am uitat la mesaje că m-au taxat azi și la începutul lunii. Pe bune că nu îmi dau seama cum....

#31
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 06.02.2011
Mi-e greu sa spun asta dar pare destul de clar ca nu e o eroare de sistem ci de fapt e un sistem creat pentru a fura clientii, mai ales pe cei care nu dau atentie la facturi si au activat direct debit iar in felul asta uite asa merge recurent furaciunea.

#32
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002
Pe langa rapunsul concret primit pe aplicatie mi-au pis si textul asta:

Aceste tranzactii sunt legate de aplicatia Orange Games, un magazin de jocuri, ce poate fi descarcat din Magazin Play sau App Center. Prin intermediul aplicatiei, clientii au acces la o serie de peste 600 de jocuri ce pot fi descarcate si jucate. Costul jocurilor este de 1,18 euro (TVA inclus)/saptamana pentru clientii cu abonament si 0,99 euro (TVA inclus)/ pe saptamana pentru clientii prepay.
Pentru mai multe informatii, iti recomand linkul - https://www.orange.r...ne/orange-games
Recomandarea este sa acorde atentie la site-urile si aplicatiile accesate pe internet. Imi cer scuze pentru disconfortul intampinat. In cazul in care se doreste, poti reveni la noi pentru a restrictiona platile pe mobil. Trebuie sa se aiba in vedere faptul ca, odata cu bararea platilor pe mobil, nu se va mai avea posibilitatea de cumpara aplicatii din Google Play, App Store, Youtube Premium Windows Phone Store, Samsung Apps, filme din Orange TV Go, etc.
In cazul in care ai nevoie de informatii suplimentare sau te putem ajuta si cu alte informatii sau solicitari, te asteptam pe aceasta fereastra. Eu iti multumesc mult de tot pentru timpul acordat si pentru intelegere si imi cer iertare pentru timpul intarziat de raspuns insa prin sectiunea Contacteaza-ne din aplicatia My Orange ai posibilitatea sa ne trimiti solicitarile, iar in momentul in care un agent va fi disponibil va raspunde, serviciul nefiind in timp real. Din cauza fluxului de clienti, timpul de asteptare poate sa fie mai mare decat de obicei. O zi frumoasa iti doresc!

#33
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 06.02.2011
Iti dai seama ca e o cretinatate ce zic ei acolo, se pot cumpara aplicatii din google play direct cu cardul bancar, nu e nevoie de japca lor numita orange games. Desi e o suma mica deja e frustrant sa vad ca multa lume e "taxata" gratuit, cred ca o sa-mi fac timp sa le fac o reclamatie la ANPC. Ce fac ei cu tampenia asta de orange games se numeste abuz.

#34
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 15.02.2012

Vizualizare mesajmaladetz, pe 22 ianuarie 2023 - 02:22, a scris:

... multa lume e "taxata" gratuit, cred ca o sa-mi fac timp sa le fac o reclamatie la ANPC...

Am intrat in google play la aplicatia respectiva si am citit recenzile. Are nota 1,6.
Aproape toate recenzile spun ca nu sa instalat aplicatia dar sa aplicat abonamentul. Multi spun ca au instalat pentru prima oara aplicatia doar ca sa se dezaboneze. Un utilizator de IOS spune ca a trebuit sa caute un utilizator de Android doar pentru a se dezabona deorece pe IOS nu exista aceasta aplicatie.
Si sint recenzii vechi. Practica veche.
Ceva reclamatii la ANPC cred ca rezolva de mult chestia asta.

Vad ca acuma, pe siteul orange, abonamentul este 1.49 euro/săptămână. L-au marit si pe asta de la 1,18 ?
Attached File  1.png   34.82K   23 downloads

Edited by petrepescarul, 22 January 2023 - 11:20.


#35
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,158
  • Înscris: 06.02.2011
Cred ca ar trebui sa trimitem toti o avalansa de reclamatii la ANPC , nici nu cred ca e legal ce fac. Insa daca le-ar da o amenda zdravana poate s-ar gandi de doua ori inainte sa traga bani cu japca de la clienti.

#36
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002

Vizualizare mesajFane, pe 22 ianuarie 2023 - 01:28, a scris:

Recomandarea este sa acorde atentie la site-urile si aplicatiile accesate pe internet.
Mie-mi place maxim partea asta. Inteleg ca orange se ocupa cu virusi, phishing si alte chestii din astea. Ca dealtfel nu inteleg de ce ar face “baietii rai” de pe internet chestii din astea in beneficiul orange…

Probabil ca mai mult de 90% dintre utilizatori nu inteleg cum functioneaza fraudele pe internet, citesc fraza asta si ajung sa se creada ei vinovati ca au facut ceva gresit.

Edited by Fane, 22 January 2023 - 13:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate