Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Romina, VTM (2023)

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 24.07.2022
orice film ce are muzica romaneasca sau urlete(manele) ar trebui interzis oficial.

#38
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,231
  • Înscris: 13.06.2004
Nu ai cum să interzici şi nici nu e bine.
Poţi însă lupta prin diferite căi contra acestor mizerii, numai că e o luptă grea.
Aia cu încasările sau topul, e la nivel de România. M-am uitat de curiozitate, crezând că a ajuns şi în alte ţări filmul şi s-au dilit unii făcând vânzare. Dar nu a ajuns. Însă mă sperie numărul de bilete vândute, deşi ştiu ce a ajuns divertismentul din România.

#39
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,231
  • Înscris: 13.06.2004

 Cosmin_Andrei, on 25 ianuarie 2023 - 10:30, said:

Nu-mi explic cum o fi ajuns în top 10 mondial la încasări.
https://www.paginade...i-2023-20992992

Titlul e tendenţios. Se referă la încasările din România de fapt. Adică dintre filmele lansate în 2023 şi ajunse la noi e în top 10. Nu cred că a mers la export şi ăla de zice că educă România (nu dulapul, ci un anume internaut) a zis că nu e film de export.
Păcat că nu au belit-o la Costineşti.

#40
djl

djl

    Smrt fašizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,231
  • Înscris: 13.06.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pCnpnxU6-XU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
Banciu ăsta, pe linga ca e prost, mai si claxoneaza. EXACT prostii care se uita la filmele astea sint si prostii care se uita in gura lui (ăia care cred ca daca-ti merge gura iti merge si mintea).

Filmele astea or fi proaste (si cred ca sint, nu le-am vazut) dar CU SIGURANTA nu-s mai proaste ca filmele facute imediat dupa revolutie (era un articol intr-o revista Cinema de pe-atunci, care se intreba daca aia era „creativitatea” care a fost cenzurata si opresata de comunisti, imi vine in minte un singur titlu „Baiatul cu o singura bretea”, nu-ș de ce ca nu l-am vazut nici pe-ala), si CU SIGURANTA nu-s mai ticaloase decit cele din timpul comunismului (am fost prin preajma cuiva care se uita la Primavara (toamna, iarna, whatever) Bobocilor si am vazut oameni bucurosi de repartitia la sat (ma rog, unora nu le convenea satul, nu ca au fost trimisi acolo) si cum, cu toate intimplarile, ne luptam sa dam productie tarii).

Mizeriile astea de-acuma (ca nu stiu dac-am facut filme cu adevarat bune vreodata, nici chiar alea mult premiate) macar sint cacaturi cinstite, ca ale ProTv-ului, si iUmoru-ului de la Antena 1, cu bani mai bine dati pe-un film decit pe masini si gagici.

#42
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012

 Cyanid3, on 08 ianuarie 2023 - 12:15, said:

Acum, sincer sa fiu, la ce filme fara un strop de originalitate se fac acum si cum se copiaza la nesfarsit aceeasi reteta in Hollywood, mai bine ma uit la o cocalarie de-asta sa ma amuz. Daca nu e calitate, macar circ si panarama sa fie
Am tot citit  asta cu „rețeta de la Hollywood” și sunt foarte curios la ce se referă ?

Nu de alta, dar am o vagă bănuială că dacă chiar e vorba de o rețetă e una un picuț mai veche.

Edited by iulian_k, 14 February 2023 - 22:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate