Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Condens motor benzina

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
viorelgn

viorelgn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 07.12.2013
E normal sa pice apa pe teava de esapament ? Motor benzina ! Se face condens ?

Attached Files


Edited by viorelgn, 07 January 2023 - 10:29.


#2
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016
Da, e perfect normal si chiar obligatoriu. Daca nu chiuleai de la orele de chimie vedeai ca prin arderea hidrocarburilor rezulta CO2 si apă.  Apa e aia din condens.

Edited by Testosteron, 07 January 2023 - 10:33.


#3
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Si ma mai mir ca sunt grupuri pe facebook care urmaresc chemtrails la avioane si spun ca sunt dare de otrava Posted Image)) Noroc ca la masini e mai greu de bagat in seama, ca ne lasau gospodinele conspirationiste pe biciclete mai ceva ca basinosii de la Bruxelles.

Edited by Cyanid3, 07 January 2023 - 10:50.


#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,787
  • Înscris: 30.08.2006
E un fenomen fizic. E condensare prin scaderea brusca a presiunii.  Fenomenul apare mai ales la motoarele cu reactie aflate la altitudine inalta si presiune joasa dar si la cele termice. La cele termice e mai mult abur obtinut prin incalzire si apa.
Chemtrails la recipient de plastic. Posted Image
https://www.youtube....rts/u55y-4vhyqc

Edited by Leo2006, 07 January 2023 - 11:24.


#5
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,203
  • Înscris: 26.06.2009

 Testosteron, on 07 ianuarie 2023 - 10:30, said:

Da, e perfect normal si chiar obligatoriu. Daca nu chiuleai de la orele de chimie vedeai ca prin arderea hidrocarburilor rezulta CO2 si apă.  Apa e aia din condens.
Bine ca nu a intrebat daca la o masina electrica e normal ca pe "esapament" sa iasa asa ceva :-D

#6
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,253
  • Înscris: 24.06.2006
bine ca a rezistat pana la anii astia cu o asa dilema existentiala!!!

#7
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006

 Cyanid3, on 07 ianuarie 2023 - 10:49, said:

Si ma mai mir ca sunt grupuri pe facebook care urmaresc chemtrails la avioane si spun ca sunt dare de otrava Posted Image)) Noroc ca la masini e mai greu de bagat in seama, ca ne lasau gospodinele conspirationiste pe biciclete mai ceva ca basinosii de la Bruxelles.

Un fost director CIA a recunoscut acum câțiva ani existența chemtrails, dar evident sunt unii care știu mai bine.

#8
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

 pufarin, on 07 ianuarie 2023 - 12:00, said:


Un fost director CIA a recunoscut acum câțiva ani ..

Si pamantul e plat..In aceeasi nota...

#9
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Tot CIA a spus asta? Oricum suntem oftopic iar colegul a primit răspunsul la dilema lui.

#10
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 02.12.2007
A intrebat bietul om ceva si deja ia-ti dat in cap. Si acum va spargeti in figuri cu 2-3 notiuni de stiinta pe care le "cunoasteti".

 Leo2006, on 07 ianuarie 2023 - 11:18, said:

E un fenomen fizic. E condensare prin scaderea brusca a presiunii.  Fenomenul apare mai ales la motoarele cu reactie aflate la altitudine inalta si presiune joasa
Nu e condensare boss, e vaporizare. La presiune joasa vaporizarea se intampla mai usor. Apa poate sa fiarba si la zero grade.

#11
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,886
  • Înscris: 15.04.2007
BMB-eu ?

#12
viorelgn

viorelgn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 07.12.2013
Eu doar am intrebat! Raspunsurile sunt clasice romanesti! Daca intrebam pe forumuri straine, clar primeam un raspuns. Aplauze pentru mentalitatea clasica romaneasca.

#13
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012

 pufarin, on 07 ianuarie 2023 - 12:00, said:

Un fost director CIA a recunoscut acum câțiva ani existența chemtrails, dar evident sunt unii care știu mai bine.
Omule...e plin internetul de informatii dinastea scoase din context si prezentate ca ceva revoltator la adresa populatiei.. Nu va mai lasati manipulati asa usor de toate prostiiile ce le gasiti pe net.

Mai e exemplul ala relativ recent in care " se spunea" ca UE vre sa ne interzica craciunul, si care de fapt a fost un comunicat catre membrii de a se adresa intr o formula mai generala... Sunteti speriati ..
Asa e romanul in general, are impresia ca el e un fel de rambo, "se lupta ca sa supravietuiasca iar tot ce il inconjoara vrea sa-i faca rau"

 viorelgn, on 07 ianuarie 2023 - 14:35, said:

Eu doar am intrebat! Raspunsurile sunt clasice romanesti! Daca intrebam pe forumuri straine, clar primeam un raspuns. Aplauze pentru mentalitatea clasica romaneasca.
Efectul asta e de cand lumea si masinile cu combustie interna... Eu cand eram copil l-am intrebat pe taicamiu ce i s-a spart la masina ca ii curge apa prin toba.. Si atunci mi-a explicat ce se intampla..dar aia e intrebare de copil de 10 ani.... In fine, la vremurile ce le traim acum, complicate cu pamant plat si aste probleme grele...e de inteles

Edited by A10, 07 January 2023 - 14:44.


#14
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 24.07.2022
curge apa mai multa cu cat e mai frig afara am observat.

teava pare cam murdara..

#15
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

 Punter, on 07 ianuarie 2023 - 16:21, said:

curge apa mai multa cu cat e mai frig afara am observat.

teava pare cam murdara..
E teava de eșapament cum vrei sa fie?

#16
lexraz

lexraz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,216
  • Înscris: 24.05.2022

 pufarin, on 07 ianuarie 2023 - 12:00, said:


Un fost director CIA a recunoscut acum câțiva ani existența chemtrails, dar evident sunt unii care știu mai bine.
Mai, asa o fi, dar eu ma intreb, totusi unde drac incap atatea chimicale intr-un avion cu carburant, pasageri si bagaje? Ca lasa dare zdravene, nu jucarie!
Si chiar toate, toate care zboara acolo sus? Cand eram copil prin anii '70 si ma uitam pe cer, era plin de contrails, tot asa faceau nenorocitii si uite ca abia acum a rasuflat?!

Pe la show-urile aviatice dau cu fum colorat cateva zeci de secunde si se termina rezervorul...

#17
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Vezi ca vara o sa-ti curga apa si de sub masina, e condensul de pe instalatia de aer conditionat.

#18
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Sa vezi condens la gepeliste. Dupa ce trece pe gaz la -10 grade lasi ceata in spatele tau cand demarezi :lol:.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate