Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

Mâncare gratis Bucuresti

* * * * - 27 votes
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#163
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,394
  • Înscris: 25.10.2008
O solutie pentru asa ceva poate fi cardul de cumparaturi, daca stii sa il folosesti. Pe mine m-a ajutat in trecut, cand aveam salariu destul de mic

#164
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postrichelieu, on 07 ianuarie 2023 - 08:00, said:

Am citit intervențiile tale pe acest topic și tot ce am văzut a fost ca ai încercat sa te justifici ca nu ai reușit sa citești la timp și sa te implici, afirmând și aratand in același timp ca ajuți periodic oameni și/sau animale aflate in nevoie.
Chestiile astea sunt intime, repet…daca tot Îl aduci pe Dumnezeu in discuție, gândește-te mai mult la smerenie. Aia e. Nu ai reușit acum, Reușești data viitoare. Dar sa o faci dezinteresat, nu pentru a aștepta mai mult de la cineva, fie El și Dumnezeu….
Fiecare cu stilul lui . Eu sunt foarte multumit atunci cand pot sa ajut , vorbesc despre asta in cercul meu de prieteni , poate mai dezvolt sentimentul de ''ajutatori'' si la altii .
Consider ca e ok atat timp cat nu vorbesti despre asta cu cel ajutat , ca sa nu se simta aiurea .
Nu prea inteleg plusul pe care l-ar aduce ''consideratiunile'' tale cu pretentii de superioritate pe topic .
Vrei sa ajuti colegul , fa-o ! Nu are nimeni nevoie de analizele tale la postarile si gesturile altora .

Edited by Alltrack, 07 January 2023 - 14:09.


#165
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Lasa ca, cine are ochi sa vada, vede…și cine are urechi sa audă, aude 👍

#166
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Cum ii trimit mesaj initiatorului?

#167
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Reciteste topicul si te prinzi prin cine o poti face.

#168
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Ce tristețe...
Bani am avut și nu de-a lungul timpului dar de mâncare nu prea am suferit.
Inițiator, dacă vedeam topicul în timp util te luam acasă la mine și îți găteam zilnic. Și așa copiii au plecat, nepoții vin rar... Îmi pare foarte rău de situația ta. Dacă vreodată mai ai nevoie de ceva să îmi scrii în privat și îți trimit bani să îți iei de mâncare.
Tuturor celor care au ajutat vă trimit mulțumiri alături de respectul meu.
Acuma am citit topicul că am avut mult de lucru săptămâna aceasta și m-a șocat propoziția aceea, că sunt rupt de foame. Ce tristețe să citești așa ceva. Îmi pare rău...

#169
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020
Thread-ul asta mi-a pus un zambet pe fata enorm de mare. Respect badmania. Sublineaza si nevoie de un fel de fond / miscare pentru situatii de astea in urgenta. Niciun om nu ar trebui sa ramana flamand.

#170
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
Nici eu nu am mai vazut la timp planul. Felicitari celor care s-au implicat, atat fizic cat si online :)

Se pare ca cineva a dat o stea subiectuluiPosted Image

#171
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,954
  • Înscris: 30.11.2021
Putin cu putin se ajuta si asa faci o diferenta.

Edited by althea, 08 January 2023 - 12:51.
editare majusculă pusă de autocorrect


#172
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Dupa toate cele intamplate, o concluzie certa este ca inca nu suntem pierduti, mai avem o sansa cat sunt oameni ca voi printre noi.
Desi vremurile sunt cum sunt, se stie ca romanul nu lasa pe nimeni la greu, poate si pentru ca a fost o natie trecuta prin multe greutati.
Doar cu noua generatie de tineri imi e putin frica, multi au trait in puf si nu vor recunoaste oamenii in nevoi, poate doar prin educatie sa se schimbe ceva, mai avem o sansa.

#173
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
prin educatie din familie si civica, dar si prin varsta: mai traiesc, mai vad, mai simt.

am avut toamna trecuta un program pt copiii de la un centru, cu ocazia inceperii scolii: ne-au dat o lista de rechizite pt 1 an de zile, si o lista cu prenumele copiilor, baiat/fata, si varsta. Toti au avut ghiozdanele pline la inceperea scolii Posted Image

si colegii mei sunt foaaaaarte tineri Posted Image

Edited by irina2014, 09 January 2023 - 08:56.


#174
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View Postvalirex, on 09 ianuarie 2023 - 03:34, said:

Doar cu noua generatie de tineri imi e putin frica, multi au trait in puf si nu vor recunoaste oamenii in nevoi, poate doar prin educatie sa se schimbe ceva, mai avem o sansa.
Sa știi ca, deși pare surprinzător, tinerii sunt mult mai săritori decât cei de vârsta noastră, când e vorba de ajutat oameni la nevoie.

Cel puțin in mediul urban și in cercurile de oameni educati….

#175
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Sunt mult mai educati relational. Si daca refuzi politicos ajutorul oferit, iti raspund cu un zambet, nu cu strambaturi dezaprobatoare...

Edited by Cr1spy, 09 January 2023 - 23:49.


#176
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Da, ușor ușor moare “comunismul” din mentalitatea colectivă….

#177
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,954
  • Înscris: 30.11.2021
Din pacate vedem si pe forum destula mentalitate imprumutata de la parinti nostri.
Sa nu ajuta pe altcineva, bani se fac greu, oricine nu are bani ori este betiv, curvar, lenea etc...

#178
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Nu vreau să par cârcotaș dar,  https://www.reddit.c...mancare_gratis/

Ori omul are probleme mai grave, ori este altul ori ceva nu se leagă.

#179
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Sigur nu este aceeași persoană, cel puțin dacă luăm în considerare ortografia. Băiatul de aici scrie mult mai corect decât cel de pe Reddit.

#180
Legolas01

Legolas01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.05.2023
Las scris aici pentru cei care vor mai fi in suferinta:
- Exista programul "Supa comunitara", asadar pe soseau Viilor (numarul 52, parca) se poate primi de catre oricine, doar in baza unei declaratii pe proprie raspundere, o caserola cu supa la alegere, de legume ori cu carne si paine de luni si pana vineri intre 12-15.
Nu e necesar sa fie inscris in vreun program social, nu trebuiesc dosare si alte alea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate