Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Avantaje / bonusuri la carduri emise de statiile de alimentare / incarcare benzina, motorina, GPL, curent din Ro & UE

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Salutare, cred ca este de interes sa strangem la un loc si sa comparam avantajele / dezavantajele diferitelor carduri emise de producatorii de carburanti, statii de alimentare curent electric etc.

Personal am folosit cardurile de la LUKOIL, MOL, OMV - nu neaparat pentru ca ar fi cei mai buni insa ori le-am avut pe langa casa si am ajuns la ele mai des, ori le-am intalnit pe rutele nationale.

Probabil sunt altii cu mai multe avantaje, de unde si sensul topicului de fata.

As fi interesat si de cele cu valabilitate europeana, am inteles ca ar aduce avantaje pentru roadtrip in UE.

#2
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,781
  • Înscris: 17.12.2019
Dacă tot ai început, de ce nu zici și ce avantaje/beneficii ai la fiecare card?
Eu am cu reducere la prețul carburantului de la MOL și de la Lukoil. Niciunul din aceste carduri nu e disponibil în stații pentru clintul ocazional.

Edited by exqusit_drunk, 04 January 2023 - 18:58.


#3
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.09.2021
Cumnatu-miu are card din ăsta la MOL și anul trecut l-au băgat automat la nu știu ce tombolă și a câștigat o bicicletă faină... a vândut-o că mai are încă două, a luat pe ea vreo 2000 lei parcă...

#4
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 24.10.2019

 exqusit_drunk, on 04 ianuarie 2023 - 18:57, said:

Dacă tot ai început, de ce nu zici și ce avantaje/beneficii ai la fiecare card?
Eu am cu reducere la prețul carburantului de la MOL și de la Lukoil. Niciunul din aceste carduri nu e disponibil în stații pentru clintul ocazional.

Eh nu.

La Lukoil ai/aveai reducere la GPL.
Plus niste puncte, nesemnificative ca valoare.

#5
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,781
  • Înscris: 17.12.2019
stevetlangat, și reducerea la prețul benzinei sau motorinei unde este în lista ta? Și vorbesc de carburantul standard luat în cursul săptămânii.

#6
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 24.10.2019
In loc sa iti ceri scuze ca dezinformezi, ma tragi pe mine de urechi ca nu am pomenit nimic de ceilalți combustibili.

Titlul l-ai citit?

Avantaje / bonusuri la carduri emise de statiile de alimentare / incarcare benzina, motorina, GPL, curent din Ro & UE


Am pus si un print-screen din web app-ul lor.


Attached File  club.lukoil.gpl.png   18.92K   51 downloads

Edited by stevetlangat, 04 January 2023 - 21:28.


#7
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,781
  • Înscris: 17.12.2019
La mine arată diferit dar se vede clar ce combustibil a fost alimentat cu reducere: benzină normală comercializată de ei sub denumirea de euro luk.
[ https://i.postimg.cc/gJqTxPns/reducere.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E emis de stația de alimentare, are avantaj în reducere de preț ... ce anume nu am citit?
Când crezi că ceva există, poate încerci să-l obții. Dacă ești convins că nu există nu o să-l ai niciodată.

Edited by exqusit_drunk, 04 January 2023 - 21:50.


#8
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

 exqusit_drunk, on 04 ianuarie 2023 - 18:57, said:

Dacă tot ai început, de ce nu zici și ce avantaje/beneficii ai la fiecare card?
Eu am cu reducere la prețul carburantului de la MOL și de la Lukoil. Niciunul din aceste carduri nu e disponibil în stații pentru clintul ocazional.

Pai la LUKOIL am avut reducerile parca cele mai mari, in orice zi a săptămânii, in weekend îți dă de 98 sau 100 la preț de 95, mai ai și ceva puncte acumulate pe card.

La OMv și la MOL am avut câteva încărcări, la MOl cred că au făcut glume cu mine in concediu că mi au dat un card efemer... "Din pacate Cardurile Emag pentru reducere nu se mai emit."

De parca le cerusem eu sa mi dea ceva valabil 2 luni.

Probabil au la MOL și card normal fara Emag care este funcțional

Edited by Sinmbad, 04 January 2023 - 21:54.


#9
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,781
  • Înscris: 17.12.2019
Lukoil avea ecto95 sub preț de euroluk sâmbăta și duminica. De vreo 2 luni l-au înlocuit cu ecto100 dar pentru mine nu e convenabil pentru că nu-i place mașinii.
La MOL am alimentat mai puțin dar cardul e pe perioadă nedeterminată.

#10
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Am lamurit-o și cu Mol

Cardurile de reducere Mol se ofera doar de catre firme/sindicate sau asociatii , care au contracte de colaborare cu Mol Romania.

Cardurile care se pot oferi din statie oricarui client persoana fizica este cardul Multibonus - un card care acumuleaza puncte MultiBonus la fiecare alimentare , iar cu acestea se pot achizitiona diferite produse din statiile noastre, cu exceptia carburantului si rovinietelor.

Cardul pe care l-ati detinut dumneavoastra a fost unul de reducere, primit de la e-Mag fiind e-Soferie, iar acesta nu se poate emite si oferi direct de catre Mol catre o persoana fizica.

---------

Nebunia mare a fost că nu mi l a dat Emag, tot o statie Mol mi l a dat, eu habar n aveam, m au întrebat dacă vreau card și am zis că da. Acum, la câteva luni, nu mai e valabil și nici n aveau voie sa l emită.

 exqusit_drunk, on 04 ianuarie 2023 - 21:57, said:

Lukoil avea ecto95 sub preț de euroluk sâmbăta și duminica. De vreo 2 luni l-au înlocuit cu ecto100 dar pentru mine nu e convenabil pentru că nu-i place mașinii.
La MOL am alimentat mai puțin dar cardul e pe perioadă nedeterminată.

Dar iei bomboane la MOl, atat

#11
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,330
  • Înscris: 29.01.2008
La Mol poți face cumpărături doar în magazin de acele puncte. La Lukoil poți cumpăra și carburant, iar carburanții premium (Ecto100) sunt cu 50 de bani mai ieftini în weekend și se dau pentru ei mai multe puncte pe card decât la carburanții standard (Euroluk95).

#12
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 11.07.2006
Eu am card rompetrol go+ si primesti puncte cu care poti achita vinieta,combustibil sau food.

#13
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,781
  • Înscris: 17.12.2019
Am alimentat azi de la MOL. E aceeași reducere de 0.20 lei/litru ca și la Lukoil dar carburantul e mai scump cu 0.07 lei/litru.

Edited by exqusit_drunk, 05 January 2023 - 18:53.


#14
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

 Phonyx, on 05 ianuarie 2023 - 17:29, said:

Eu am card rompetrol go+ si primesti puncte cu care poti achita vinieta,combustibil sau food.
Foarte util cardul, am inca de la lansare si cel mai mult am avut 300 lei (adica 3000 puncte), i am spart pe toti pe tigari ca tot imi dadeau notificari ca urmeaza sa expire si altceva nu mi trebuia.

#15
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 11.07.2006
Eu am abia 60lei,o sa bag ceva benzina ca de fumat nu m-am apucat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate