Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Neaprobare review eMag pentru limbaj neadecvat

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostAdm, on 04 ianuarie 2023 - 17:50, said:

...
2. Editeaza recenzia, scoate expresiile de "sa moara mama" si o sa vezi "supiza".
Ălea reprezintă ”sarea și piperul”... :D

#20
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,110
  • Înscris: 04.02.2011
Și reacțiile tale pe acest forum par a fi cauzate de o stare de ebrietate. Sorry, nu mai posta review-uri și nici pe forum. Nu este pentru tine.

#21
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,307
  • Înscris: 29.07.2013

View Posticename, on 04 ianuarie 2023 - 17:38, said:

Au selectat gresit motivul din lista predefinita, corect era: review-urile la produse nu pot contine informatii despre livrare. Livrarea necorespunzatoare nu are legatura cu produsul. Nu se poate penaliza produsul pe motive de livrare.

Dar daca "livrarea" inseamna un cod de deblocare pe Steam, livrat online dupa 48 de ore de la plata?!

#22
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,110
  • Înscris: 04.02.2011

View PostPhobos, on 04 ianuarie 2023 - 18:15, said:

Mie mi se pare un review normal. Ce dracu, Emag totusi nu-i saitul Academiei Romane.

Omul si-a zis parerea fara sa jigneasca pe nimeni.

De jignit nu a jignit dar nici nu a adus nimic în plus. Frustrări care nu au legătură cu produsul, Expresii care nu au nici mare haz nici scop. Secțiunea aia nu este chat.



Apropo, eu la Orange nici acum nu pot lua Iphone 14PM deoarece nu îl au încă pe stoc.

Edited by benis, 04 January 2023 - 18:24.


#23
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,838
  • Înscris: 14.08.2007

View Post_R_A_D_U, on 04 ianuarie 2023 - 18:14, said:

Că tot vorbeai de limbaj de cartier...
Confunzi limbajul de cartier cu limbajul colocvial.

#24
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 18:22, said:

Confunzi limbajul de cartier cu limbajul colocvial.

Iar tu confunzi limbajul colocvial cu greșeli grave de exprimare. Mai caută...

Sau tu ai boală pe cei ce au aifon, ți-ar octavia a dracu! Posted Image

Edited by _R_A_D_U, 04 January 2023 - 18:36.


#25
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 30.12.2012
Poate sa editeze cat doreste acel review ca se vor incapatana sa nu publice review-uri negative. Sunt patit... dupa vreo 4 reclamatii succesive la ANPC se rezolva...  s-a mai discutat despre situatii similare aici: https://forum.softpe...4#entry29045234

#26
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,838
  • Înscris: 14.08.2007

View Post_R_A_D_U, on 04 ianuarie 2023 - 18:35, said:

Iar tu confunzi limbajul colocvial cu greșeli grave de exprimare. Mai caută...
Nu stiu cat de grava e, dar e o greseala foarte comuna, deci intrata in limbajul colocvial. In cazul in care nu ai aflat inca, oamenii nu vorbesc dupa cum zice Academia Romana ca e corect.

Ai cerut parerea noastra despre refuzul Emag si te-ai apucat sa ii ataci pe cei care te-au criticat pentru limbajul folosit in acel review din motive puerile, cum e si cazul de mai sus.

View Post_R_A_D_U, on 04 ianuarie 2023 - 18:35, said:

Sau tu ai boală pe cei ce au aifon, ți-ar octavia a dracu! Posted Image
Eh, am zis asta pentru ca tot ai afirmat recent ca am o problema cu "merele" si nu ti-am raspuns acolo, pentru ca era un topic despre masini Posted Image Nu am nici o problema cu "merele", doar ca din punctul meu de vedere nu exista mere bune si ieftine cum zici tu in review, ci doar "mere" cvasi-acceptabile si scumpe Posted Image


Oricum, eu nu vad vreun motiv sa te superi pe Emag ca ti-au refuzat acel review. Vor si ei poate sa mentina un standard minim de calitate a review-urilor. Daca as avea un site de comert online si eu as refuza comentariile de genul, te-as lasa sa-l editezi si sa-l retrimiti pentru aprobare.

Edited by utopium, 04 January 2023 - 18:53.


#27
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 18:48, said:

Nu stiu cat de grava e, dar e o greseala foarte comuna, deci intrata in limbajul colocvial. In cazul in care nu ai aflat inca, oamenii nu vorbesc dupa cum zice Academia Romana ca e corect.

Ai cerut parerea noastra despre refuzul Emag si te-ai apucat sa ii ataci pe cei care te-au criticat pentru limbajul folosit in acel review din motive puerile, cum e si cazul de mai sus.

O dăm în diverse și nu e cazul. Ăla a zis că folosesc limbaj de cartier, ceea ce nu e cazul, iar eu l-am urecheat (pe bună dreptate) iar tu faci pe avocatul gratis. Că e greșeală foarte comună sau mai puțin comună, nu are nicio importanță. Știi cum se zice: calul moare de drum lung și prostul de grija altuuia. Dacă mai ai ceva de zis STRICT despre mine, dă-i bătaie!

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 18:48, said:

Eh, am zis asta pentru ca tot ai afirmat recent ca am o problema cu "merele" si nu ti-am raspuns acolo, pentru ca era un topic despre masini Posted Image Nu am nici o problema cu "merele", doar ca din punctul meu de vedere nu exista mere bune si ieftine cum zici tu in review, ci doar "mere" cvasi-mediocre si scumpe Posted Image
Ah, asta e! Ai ținut morțiș să mă urechezi iar acum ai găsit ocazia... Iar faza cu scump/ieftin depinde de cum privești lucrurile.

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 18:48, said:

...
Oricum, eu nu vad vreun motiv sa te superi pe Emag ca ti-au refuzat acel review. Vor si ei poate sa mentina un standard minim de calitate a review-urilor. Daca as avea un site de comert online si eu as refuza comentariile de genul, te-as lasa sa-l editezi si sa-l retrimiti pentru aprobare.
Ideea era alta, dar se pare că n-are rost...

#28
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,838
  • Înscris: 14.08.2007

View Post_R_A_D_U, on 04 ianuarie 2023 - 18:59, said:

Ideea era alta, dar se pare că n-are rost...
Da, ideea e ca tu crezi ca ti l-au refuzat pentru ca ai criticat termenul de livrare ... dar eu zic ca e justificat motivul lor.

View Post_R_A_D_U, on 04 ianuarie 2023 - 18:59, said:

Iar faza cu scump/ieftin depinde de cum privești lucrurile.
Eh, preturile sunt mari/mici prin comparatie cu restul pietei. La ce ofera acel telefon, numai ieftin nu e. Ar merita maxim 2/3 din pret daca ar fi identic dar n-ar avea sigla cu mar pe el. Probabil ca pentru tine marul valoreaza o treime din pret, pentru mine valoreaza zero orice sigla ar avea, relevant e ce ofera produsul fata de concurenta.

Edited by utopium, 04 January 2023 - 19:13.


#29
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 19:11, said:

Da, ideea e ca tu crezi ca ti l-au refuzat pentru ca ai criticat termenul de livrare ... dar eu zic ca e justificat motivul lor.
Pentru termenul de livrare l-au refuzat, să nu se sperie lumea. Dacă tu crezi altceva, ești copil. Ia uite aici ”review ok”, aprobat. Atenție, nici măcar nu este achiziție verificată:

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 19:11, said:

Eh, preturile sunt mari/mici prin comparatie cu restul pietei. La ce ofera acel telefon, numai ieftin nu e. Ar merita maxim 2/3 din pret...
Asta cu cât merită, sunt închipuiri de-ale tale.

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 19:11, said:

Ar merita maxim 2/3 din pret dar n-ar avea sigla cu mar pe el.
Păi există așa ceva, se numește Huawei. Dar stai, ăla n-are ios, e cu android. Ups!!!

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 19:11, said:

Probabil ca pentru tine marul valoreaza o treime din pret, pentru mine valoreaza zero orice sigla ar avea, relevant e ce ofera produsul fata de concurenta.
Pentru mine mărul valorează maxim. Și da, concurența nu are așa ceva. Sincer, mi-aș dori un samsung dar cu ios. Ups! Nu există! Deci, rămânem la mere...

#30
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,982
  • Înscris: 06.09.2008

View Post_R_A_D_U, on 04 ianuarie 2023 - 17:28, said:

Sunt client eMag de 15 ani, cumpăram de la ei chiar dacă aveam alte ”oferte” mai bune de la ceilalți (nu se va mai întâmpla asta)

Sa speram Posted Image,

Privind problema, daca te-a deranjat perioada lunga de asteptare trebuia sa anulezi comanda.

#31
FantasyLady

FantasyLady

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.07.2022
Încearcă să mai trimiți o dată acel review. Poate un alt operator ți-l va aproba.  Cred că in review-uri ei se așteaptă să spui mai mutle detalii despre produs, nu neapărat despre livrare, după cum bine scria cineva.

Poate operatorul acesta și-a imaginat altfel ”experiența sadomaso”. Posted Image

#32
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 08.10.2004

View Postutopium, on 04 ianuarie 2023 - 18:48, said:

Nu stiu cat de grava e, dar e o greseala foarte comuna, deci intrata in limbajul colocvial. In cazul in care nu ai aflat inca, oamenii nu vorbesc dupa cum zice Academia Romana ca e corect.

sore loser...cam asta e op.  s-a umflat academicianul in el  daca nu a primit validarea asteptata.

#33
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View Postsirgoofy, on 04 ianuarie 2023 - 19:55, said:

Privind problema, daca te-a deranjat perioada lunga de asteptare trebuia sa anulezi comanda.
Păi dacă anulam comanda de unde luam mai repede? Oricum, dacă anulam era mai greu să primesc banii deoarece am făcut o ghidusie, am explicat AICI
Din experiențele anterioare, aveam așteptări de maaaaaxim 1 lună dar 2 e prea de tot. Ca să nu mai zic că există și acum persoane care au comandat pe emag pe 20 septembrie și nu au primit nici acum.

Edited by _R_A_D_U, 04 January 2023 - 20:16.


#34
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 24.10.2019
Evit emag-ul de cand au inceput maririle de pret.
Apoi Genius. Ca apoi sa platesti transport cu tot cu Genius, la fel cum plateai transport inainte de Genius.
Denumirea abonamentului Genius, mi se pare de-a dreptul ironica la adresa clientilor.


Dar...

Nu mi se pare un review ok.
Prea putine informatii referitoare la produs, prea multa discutie pe langa intr-un limbaj cam colorat.
Nu l-as fi aprobat.



Din ce am observat, nu au standarde inalte pentru review-uri.
Am stat intr-o seara si am citit review-urile cuiva.
Am ras copios. Erau 70% imbecile.
Omul parea ca pur si simplu nu vrea sa ii mai apara pop-up-ul cu review dupa achizitie.

#35
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Poate nu stiti voi sa dati review-uri negative...
Attached File  Screenshot 2023-01-04 at 20-05-44 Spray Solutie Suprafete din Inox 1L - eMAG.ro.png   51.3K   56 downloads

Dar da, l-au refuzat initial, ca mai scria si ca nu seamana neam produsul comandat cu cel primit...

#36
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001
E normal. Nu ai pus cratima la "sado-maso". De asta. ;)


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate