Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Gcam pentru Motorola G22/G32!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Din cauza că Motorola nu sunt in stare sa facă un soft bun pentru camere trebuie sa folosesc Gcam ca sa facă poze cat de cat ok. Am avut în trecut un G7Plus care a funcționat foarte bine cu Gcam, problema e că acea versiune nu funcționează pe G22, și știu că tot de aici de pe forum am luat acel Gcam.
Acum am cumpărat un G22 pentru cineva și deși are 4 camere una fiind Samsung, fotografiile și videoclipurile nu sunt focalizate prea bine.
Mai este careva care folosește Gcam pe Motorola?
Mulțumesc anticipat!


#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,740
  • Înscris: 30.08.2006
https://www.getdroid...o-g22-gcam-apk/
Nu e de la soft ci de la senzor.

#3
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View PostLeo2006, on 04 ianuarie 2023 - 18:29, said:

https://www.getdroid...o-g22-gcam-apk/
Nu e de la soft ci de la senzor.
Mulțumesc pentru link, sper ca macar unul din apk-uri sa funcționeze.
Nu cred că e de la senzor, aceeași problema am intalnit-o la multe Motorola chiar și edge care e mai high end și cum ii pui Gcam deodată face poze bune.

#4
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Din păcate nici una din apk-urile alea nu funcționează, majoritatea se închid imediat după ce le deschid, una singura a funcționat cumva dar doar pe video, când dau pe foto ecranul se face negru...

#5
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,791
  • Înscris: 09.01.2007
Eu nu as mai testa apk-uri de pe siteuri dubioase. Cine stie ce mizerii iti instalezi de fapt?
GCam mods apar in general pe forumul XDA, problema e ca nu vad pentru modelul tau.
Ai aici lista - https://www.xda-deve...amera-port-hub/

Pe langa faptul ca aici posteaza oamenii care adapteaza apk-ul pentru diverse modele, ai si experienta altor utilizatori care pot fi cobai inaintea ta. Tips and tricks ca sa functioneze, etc.

Problema e ca de obicei nu prea isi bat capul cu modelele de buget. Vezi in lista de motorola care modele au camera similara (sau alti producatori, ca stiu modele de motorola care au fix aceeasi camera/sezor ca si xiaomi, de exemplu) si incearca de p-acolo. Sau cauta pe forumuri xda discutii despre modelul G22, dar slabe sanse daca nu-i in lista dupa ~1 an de la lansare...

Edited by TehCube, 05 January 2023 - 00:06.


#6
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Mulțumesc de răspuns. Oricum ii dau un reset complet după avalansa asta de apk-uri știu foarte bine că o parte din site-uri sunt dubioase. Și așa și-a făcut o căruță de update-uri la android, cu un reset poate ii face și un pic de ordine prin fișiere.
Am găsit în Google play o aplicație HD Camera, pozele sunt de o claritate mult mai mare și tonul culorilor natural, parca nu-mi vine să cred că e același telefon.
Singurul mic dezavantaj e ca folosește doar camera principala. Cea wide , ultra wide și macro nu sunt băgate in seama.

Edited by maladetz, 05 January 2023 - 02:07.


#7
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Revin cu un update.
Dupa ce si-a facut toate actualizarile, telefonul se misca perfect fluid iar camera functioneaza foarte bine, pozele ies clar si culorile sunt naturale.

#8
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Salutare și la mulți ani tuturor celor care folosesc dispozitive Motorola! După update funcționează normal cu camera stock sau cu Gcam?

#9
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
La multi ani si tie!
Functioneaza perfect cu camera stock, nu am reusit sa gasesc Gcam care sa mearga pe G22, cred ca am incercat vreo 20 si nici una nu a functionat insa dupa cateva zile in care si-a tot facut update-uri, camera stock pur si simplu functioneaza foarte bine si in felul asta pot folosi toate cele 4 camere pe cand cu Gcam ar fi folosit doar camera principala. Dupa toate update-urile si telefonul parca e altul, se misca foarte fluid.
Un alt mare plus la telefonul asta e faptul ca bateria tine lejer doua zile chiar daca-l folosesti intens :)
P.S: dupa avalansa aia de apk-uri de pe tot felul de site-uri dubioase, am dat un reset la setarile din fabrica in caz de s-a infiltrat vreun musafir nepoftit :)

#10
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
A gasit careva Gcam pentru moto G22?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate