Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Cadru didactic penticostal

* - - - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#55
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

View PostCyanid3, on 02 ianuarie 2023 - 14:42, said:

Era pe dracu. In multe cazuri profesorii veneau spre jumatea orei si povesteau tot felul de tampenii personale elevilor.
Probabil povestesti din experienta proprie, de liceul unde ai facut tu.
La colegiul unde am invatat eu nici vorba de asa ceva...

#56
PNX1

PNX1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 30.09.2022

View Postargonaut, on 02 ianuarie 2023 - 12:38, said:



Normal ca este normal.
Ai vrea ca generatia actuala sa ruleze in Fortran programele, cum se facea pe vremea dumitale?
Gramofoanele au iesit demult din uz si nici magnetofoanele nu mai sunt la moda.

Cat despre initiator ...

Umberto Eco: Invazia imbecililor - drama internetului este că l-a promovat pe idiotul satului ca purtător de adevăr
Hai hai, ca întreci măsura.
Uite unul ca mine, ar pleca pe front sa apere tara și sa moara pe front și pentru tine.
Asa ca am dreptul sa îmi spun parerea și pe net acum, și pe hârtie ca acum 100 de ani.
Eu am mai explicat, minoritatea trebuie sa respecte majoritatea, ca să aibe respectul reciproc.
Ca e vorba de religie, etnie, etc. trebuie sa accepte valorile reciproc, sau sa le respecte.
Nu cumva asta se promovează acuma?
De ce sa nu pună un covor bucovinean, plocuț cum se spune în zona, o icoana pana la urma ca e ieftina?
De ce sa nu împodobească pomul de Crăciun?
Artificial pana la urma.
De ce sa nu respecte tradiția și sa se dezică de ea, sau sa renege tradiția mea?
Eu sunt homofob, sau xenofob, dar ea cum e fata de valorile mele culturale?

#57
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002
Plecarea pe front nu-i optionala.

#58
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Ba, da pe forumu asta numai aia sariti de 50 de ani, aia cu handicap si alte chestii incompatibile cu mobilizarea militara sunteti dispusi sa plecati pe front si le dati rusinica celor ezitanti.

In acelasi registru, daca vine razboiul, ma ofer voluntar pe avion de vanatoare, ma sacrific pentru voi. Nu am nicio pregatire in domeniu, stiu, dar nu e vina mea. Daca nu ma vor, aia e, eu m-am oferit.

View PostPNX1, on 02 ianuarie 2023 - 15:02, said:

Hai hai, ca întreci măsura.

Bine ca ai venit sa-i mai tragi de maneca pe moderatori, ca prea intrec masura Posted Image)) Ca sa pun raul inainte, IP dinamic ai?

View PostPNX1, on 02 ianuarie 2023 - 15:02, said:

Eu sunt homofob, sau xenofob, dar ea cum e fata de valorile mele culturale?

Tu esti asemanator cu disperatii astia cu lgqbt, care pun curcubee peste tot si streseaza lumea, doar ca esti la polul opus. Oamenilor normali nu ar trebui sa li se bage pe gat nici icoane, nici curcubee, nici nimic, sa va vedeti toti de treaba voastra si sa lasati lumea in pace.

Edited by Cyanid3, 02 January 2023 - 15:27.


#59
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

View PostPNX1, on 02 ianuarie 2023 - 15:02, said:

De ce sa nu pună un covor bucovinean, plocuț cum se spune în zona, o icoana pana la urma ca e ieftina?
De ce sa nu împodobească pomul de Crăciun?
Artificial pana la urma.
Tu pricepi ca un profesor trebuie sa-si predea materia si sa evalueze elevii etc, nicidecum ce scrii acolo.
Pentru aia e platit, nu pentru altceva!
Poate e ateu sau budist sau musulman, caz in care oricum i se brehane de tot ce ai insirat...

#60
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,238
  • Înscris: 05.06.2002

View PostPNX1, on 02 ianuarie 2023 - 15:02, said:

De ce sa nu pună un covor bucovinean, plocuț cum se spune în zona, o icoana pana la urma ca e ieftina?
De ce sa nu împodobească pomul de Crăciun?
Artificial pana la urma.
De ce sa nu respecte tradiția și sa se dezică de ea, sau sa renege tradiția mea?

Scoala-i pt stiinte si materii umaniste. Pitagora si Proust n-au fost bucovineni. Daca vrei educatie de tipul asta i-o faci matale in familie. Copii nu trebuie sa inceapa ziua la scoala facandu-si o cruce mare si regulamentara.

Edited by Fane, 02 January 2023 - 15:48.


#61
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 15.12.2009

View PostPNX1, on 02 ianuarie 2023 - 15:02, said:

De ce sa nu respecte tradiția și sa se dezică de ea, sau sa renege tradiția mea?
Eu sunt homofob, sau xenofob, dar ea cum e fata de valorile mele culturale?

Tu de ce nu-i respecti traditia musulmanului din ISIS? Ca au trecut si prin Romania. Hai, imbraca rapid vesta cu autodetonare si treci la treaba. Si nici nu mai manca porc. Ah, ce sa vezi, nu prea are sens sa faci asa ceva, cat te pui in sosetele celuilalt.

Edited by Ann0nyym0us, 02 January 2023 - 16:03.


#62
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006

View PostPNX1, on 02 ianuarie 2023 - 15:02, said:

Hai hai, ca întreci măsura.
Uite unul ca mine, ar pleca pe front sa apere tara și sa moara pe front și pentru tine.
Daca ne amintim postarile de pe celalalt cont banat in care ii ridicai in slavi pe rusi si pe jegosul de putin, poti si acum sa te duci ca te primesc aia cu bratele deschise. O sa te binecuvanteze alt cretin chiril, sa ai drum usor.....
Inca nu ne-ai luminat pe noi astia prosti, ce nu a facut bine acel profesor de o anumita confesiune la catedra, inca asteptam cu nerabdare....Posted Image

Edited by baribalu, 02 January 2023 - 16:22.


#63
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005

View PostPNX1, on 02 ianuarie 2023 - 15:02, said:

Hai hai, ca întreci măsura.
Uite unul ca mine, ar pleca pe front sa apere tara și sa moara pe front și pentru tine.
Asa ca am dreptul sa îmi spun parerea și pe net acum, și pe hârtie ca acum 100 de ani.
Eu am mai explicat, minoritatea trebuie sa respecte majoritatea, ca să aibe respectul reciproc.
Ca e vorba de religie, etnie, etc. trebuie sa accepte valorile reciproc, sau sa le respecte.
Nu cumva asta se promovează acuma?
De ce sa nu pună un covor bucovinean, plocuț cum se spune în zona, o icoana pana la urma ca e ieftina?
De ce sa nu împodobească pomul de Crăciun?
Artificial pana la urma.
De ce sa nu respecte tradiția și sa se dezică de ea, sau sa renege tradiția mea?
Eu sunt homofob, sau xenofob, dar ea cum e fata de valorile mele culturale?

Las-o mai moale cu beutura, ca te faci de rusine. Nu-i ca si cum nu te-ai facut deja.
Ai pleca pe dreaq pe front - in topicul de cerseala te plangeai cat esti de bolnav si ca n-ai baut o bere de-o luna, de parca asta era realizarea vietii tale. Doar nu te doare gura sa dai din taste....
Minoritatea respecta majoritatea din punct de vedere legal. Se supune acelorasi legi ca si majotitatea, dar atat.
Nu au nici o obligatie sa-ti faca tie pe plac, ca vrei tu icoana, covor si brad. A pro pos de brad - aia e traditie pagana, nicidecum ortodoxa si a aparut pe la secolul 15, doar vreo 900 de ani dupa scindarea bisericii crestine in ortodoxa si catolica.

Valorile tale culturale ar trebui sa fie altele. Sa accepti si sa respecti ca fiecare om are dreptul sa aiba orice religie vrea el, sau ce orientare sexuala...etc. Atata timp cat in societate acel om isi face treaba la fel ca ceilalti (sau chiar mai bine in multe cazuri) n-ar trebui sa te f*ta grija de religia lui.

Cand citesc tipicurile iscate din mintea ta bolnava...ma intreb cum dreaq, in epoca intenetului, mai exista oameni cu atata rautate si dispret fata de persoane pe care le cunosc doar din barfele de la coada maturii. Si mai rau este ca o sa-ti inveti copiii aceleasi cacaturi si dupa aia o sa te miri ca au ajuns ratati.....
Ma intreb cam ce parere ar avea directorul/directoarea acelei unitati de invatamant despre instigarea (barfele) raspandite.... Poate ca fac un pustiu de bine si aflu exact care e scoala aia, sa vedem cat o sa mai lucreze sotia ta acolo, dupa ce citeste directoarea topicul asta....

#64
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Nu as merge pana atat de departe, ca nu-s vinovati copiii lui ca e el asa cum e. Poate nici nevasta-sa nu are barfe de-astea in program, desi cel mai probabil are. Si el lucreaza pe la scoala, fochist sau ceva, deci e posibil ca el sa fie sursa, sau descusutul copiilor cu "ce face doamna, ce zice doamna, cu ce e imbracata doamna". Is batuti deja de soarta destul, nu cred ca are rost sa ii mai doxxam si noi... Oricum, nu cred ca ii baga nimeni in seama acolo la scoala.

#65
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005
Nu-s vinovati copiii, asta e clar. Cu asa tata, oricum is batuti de soarta.
Ca un rezumat, pentru cine nu cunoaste personajul
- o perioada buna a cersit ajutor in sectiunea "ajutam". Ca are copii bolnavi, ca e amarat, ca n-a mai baut de-o luna. Si a primit, de la bani, scule si unelte si pana la haine. La vremea aia n-a intrebat nimic de religia donatorilor -  a fost bun de la oricine
- si-a luat animale....etc; dorinta lui era sa faca pensiune. (n-a operat fetita care cica avea ceva pe la inima, si de asta cerea pe aici)
- a luat la rand pe toata lumea - profesorii sunt prosti, mecanicii sunt prosti...toata lumea e proasta - el ar face mai bine orice.
- s-a plans de toate cele, viata grea, salarii mici...etc. Ca el se pricepe la chestii, da` nu gaseste de munca pe masura lui. I-am oferit sa-l ajut sa se angajeze pe salariu bunicel, sa primeasca masina de serviciu...etc. N-a vrut, ca nu poate sa munceasca zi lumina...
- prieten bun cu rusii si foarte suparat pe ucrainenii care s-au refugiat la noi. Dealtfel si exprimarea din primul post cu "ne uitam cu atentie si ingrijorare" e specifica putinistilor.
- isi critica pe forum nevasta (practic ne spune ca e proasta), si copilul (baiatul) si nu doar...
- i s-au blocat in mod repetat conturile/clonele pentru topicurile si mesajele nesimtite.
- toate topicurile lui au conotatii negative - doar critica, loveste in stanga si-n dreapta, fara vreun motiv intemeiat, doar pentru ca poate.

Cam asta e in mare personajul. Ar trebui banat pe Ip-uri, macar sa arunce cu otrava doar in cercul lui de betivi...

#66
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
De asta, donatiile ar trebui sa se intample doar in situatii extreme, operatii la copii, dar totul cu dovezi, eventual sub supravegherea autoritatilor. Donatiile pe baza ca "suntem amarati si am dori si noi..." nu sunt ok deloc. A mai fost unu pe aici care cersea si dupa aia a ajuns la fel, sa certe toata lumea ce i-a donat, pe chestii politice, si nu ca avea alta parere si se contrazicea, sarea pur si simplu la gatul lor.

Eu nu am donat decat de 2 ori in viata, cand a fost vorba de copii cu cancer si la care familiile isi cheltuisera pana si ultimul ban, cazuri verificate bine. In rest, mars la munca!

Edited by Cyanid3, 02 January 2023 - 18:24.


#67
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,325
  • Înscris: 29.07.2013

View PostPNX1, on 02 ianuarie 2023 - 18:35, said:

Le multumesc din suflet pentru ajutor si va doresc din tot sufletul sa fi se intoarca inapoi inzecit.


Cred ca ai epuizat tema din momentul in care ai ajuns sa scrii ce am citat.

Edited by argonaut, 02 January 2023 - 18:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate