Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Plutus Card - Intre 3% si 8% Cashback la toate cumpărăturile!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
aprily

aprily

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.07.2009
Salutare tuturor.
Vreau sa va prezint un serviciu interesant, pe care il folosesc de aproape un an si despre care nu am vazut nici un topic deschis.
Este vorba de un card preincarcabil in EUR.
Cashbackul se ofera sub forma de crypto (PLU) si in 45 de zile dupa ce se emite, se poate schimba in EUR direct in aplicatie.

In link-ul de mai jos gasiti tipurile de abonament:
https://plutus.it/accounts

Voi detalia doar pachetul de baza

Pachetul de baza( gratis) "Starter"
Are costuri 0.
Primiti 1 Perk gratis
3% inapoi pe cumparaturi de pana la 250 EUR/Luna

Ce sunt Perkurile si cum functioneaza?

https://plutus.it/accounts

Le gasiti in partea de jos al paginii.
Eu am selectat Perk-ul de Netflix. Si costul abonamentului îmi este rambursat lunar 100% in PLU pe care la 45 de zile il schimb inapoi in EUR. Deci practic Netflix gratis. Restul Perkurile functioneaza in limita a 10 EUR/luna

Pentru cei ce vor sa mareasca rata de cashback de la 3 % pana la 8 % si sa aiba pana la 8 Perkuri trebuie sa cumpere PLU si sa faca stake.

Pentru cei ce vor sa mareasca limita de 250 EUR pentru care sa primeasca cashback, si sa aiba pana la 3 Perkuri pot face abonament lunar intre 5 si 15 EUR.

Mai sunt multe detalii, pe care le gasiti pe site, si in cazul in care aveti intrebari pot sa va raspund cu cea mai mare placere.

Daca cineva doreste sa-si faca cont, sa-mi scrie in privat, deoarce pot oferi un link de referral cu ajutorul caruia primim amandoi bonus 10 EUR la activarea contului.

#2
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
Sau iți faci abonament la Orange și ai Netflix gratuit un an și fără circ.

#3
aprily

aprily

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.07.2009

 addryanns, on 31 decembrie 2022 - 13:31, said:

Sau iți faci abonament la Orange și ai Netflix gratuit un an și fără circ.


Deacord,
1. dar nu cred ca daca nu vrei Nertflix, atunci Orange iti da gratis inapoi 10 EUR la cumparaturile de la Lidl.
2. Aici nu trebuie sa platesti nimic, la Orange trebuie sa platesti, totusi un abonament sa ai Netflix gratis ;) Aici cu pachetul gratis poti avea Netflixul

#4
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004
nu exista nimic gratis, nu exista nimic la care doar sa primesti fara sa dai ceva inapoi, iar la corporatii& similar, mai intotdeauna momeala ce o arunca ei e ca primesc mai mult pe cealalta parte. regula de aur de urmat si nu iei tepe...

#5
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Dacă ar scrie ca pe site-ul Capital.com "CFD-urile sunt instrumente complexe și cu un risc ridicat de pierdere de bani din cauza efectului de levier. 87.41% dintre conturile de investitori individuali pierd bani când tranzacționează CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui să luați în considerare faptul dacă înțelegeți cum funcționează CFD-urile și dacă vă puteți asuma riscul ridicat de pierdere a banilor dumneavoastră."

Staking-ul ăla cum funcționează? Nu înțeleg, dacă 1 PLU face 8,29€ îți trebuie minim 250PLU adică minim 2075 euro investiți și blocați doar ca să ai un Netflix gratuit de 10 euro?

Că la 2000 euro cheltuiți lunar primești 3% cashback, adică 60 euro convertit în 7,23 PLU. Ți-ar lua 34 de luni să ajungi să faci staking doar din cashback și apoi să ai Netflix gratuit.

Mă doare capul. :))



#6
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,593
  • Înscris: 13.03.2005
Dacă moneda PLU are o devalorizare foarte mare, nu mă ajută la nimic cashbackul ăla de 3% - 8%.

#7
aprily

aprily

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.07.2009

 lk1, on 31 decembrie 2022 - 14:39, said:

Dacă ar scrie ca pe site-ul Capital.com "CFD-urile sunt instrumente complexe și cu un risc ridicat de pierdere de bani din cauza efectului de levier. 87.41% dintre conturile de investitori individuali pierd bani când tranzacționează CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui să luați în considerare faptul dacă înțelegeți cum funcționează CFD-urile și dacă vă puteți asuma riscul ridicat de pierdere a banilor dumneavoastră."

Staking-ul ăla cum funcționează? Nu înțeleg, dacă 1 PLU face 8,29€ îți trebuie minim 250PLU adică minim 2075 euro investiți și blocați doar ca să ai un Netflix gratuit de 10 euro?

Că la 2000 euro cheltuiți lunar primești 3% cashback, adică 60 euro convertit în 7,23 PLU. Ți-ar lua 34 de luni să ajungi să faci staking doar din cashback și apoi să ai Netflix gratuit.

Mă doare capul. :))

Sunt mai multe nivele de staking. Eu de exemplu nu am staking la nimic. Deoarece in acest moment nu merita riscul.
Cu pachetul de baza "starter" nu trebuie sa platesti nimic, si ai Netflixul inclus, pentru ca in acest pachet ai un "Perk" care se ramburseaza 100%. In afara de asta pentru restul de 240 de Euro/luna pe care ii cheltui cu cardul, ai 3% inapoi. Asta mai inseamna cca. 7.2 Euro.
Daca va uitati la pretul PLU pe ultimul an, pretul a fost in principiu ascendent:
https://coinmarketca...rencies/pluton/
A ajuns de la 5 dolari la inceputul anului la 8 si ceva, acum.


 wertyck, on 31 decembrie 2022 - 14:40, said:

Dacă moneda PLU are o devalorizare foarte mare, nu mă ajută la nimic cashbackul ăla de 3% - 8%.
Acest risk este adevarat, dar urmareste comportamentul PLU pe ultimul an. Dupa aceea pune in calcul diferentele dintre PLU si Cro(cel mai mare serviciu cu cryptcashback care a fost pana acum). In primul rand, aici stake-ul poate fi facut in MM-ul tau, nu pe Exchange. Iar Token Suplye-ul de la CRO era colosal, iar aici e numai 20 de milioane ;).  Lansarea in SUA va avea loc anul viitor, deci mare parte a clientilor va veni dupa aceea...

 smoke, on 31 decembrie 2022 - 14:25, said:

nu exista nimic gratis, nu exista nimic la care doar sa primesti fara sa dai ceva inapoi, iar la corporatii& similar, mai intotdeauna momeala ce o arunca ei e ca primesc mai mult pe cealalta parte. regula de aur de urmat si nu iei tepe...

Sunt deacord. Dar la mine deocamdata merge. Eu nu am gasit card cu cashback mai ok ca acesta. Ultimul similar valoric era BancPost cu Wizz...de atunci.. nimic. Adica BT credit cu cashback nici nu se vede, poti sa cheltui oricat. Daca sti un card mai bun, maine se comanda.:)

#8
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
Iar la conversia lei-euro-lei-crypto-euro cam cat pierzi din aia 3% cashback?
Ca banuesc ca veniturile si cheltuielile tale sunt in lei, iar cardul e denominat in euro.
La ce curs se deconteaza platile in lei?
Cardul Wizz a fost bun la vremea lui, apoi a venit cel de la Unicredit, iar acum cea mai buna oferta esta la cardul BT Carrefour. 2% curat de peste tot, fara crypto, fara conversii, fara combinatii.
Eu scot mai mult decat valoarea unui abonament Netflix lunar si nu imi bat capul ca or da maine faliment precum afaceristii din lumea crypto.

#9
aprily

aprily

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.07.2009

 smylle2u, on 31 decembrie 2022 - 16:03, said:

Iar la conversia lei-euro-lei-crypto-euro cam cat pierzi din aia 3% cashback?
Ca banuesc ca veniturile si cheltuielile tale sunt in lei, iar cardul e denominat in euro.
La ce curs se deconteaza platile in lei?
Cardul Wizz a fost bun la vremea lui, apoi a venit cel de la Unicredit, iar acum cea mai buna oferta esta la cardul BT Carrefour. 2% curat de peste tot, fara crypto, fara conversii, fara combinatii.
Eu scot mai mult decat valoarea unui abonament Netflix lunar si nu imi bat capul ca or da maine faliment precum afaceristii din lumea crypto.
Eu iau salariul in EUR. Si pierd doar conversia care este in jur de 0.5 - 0.7 %.
Cardul Carefour are limita de 30000 pe an, din cate stiu. Sau nu stiu bine?

#10
Ariu

Ariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 22.06.2019

 aprily, on 31 decembrie 2022 - 15:04, said:



Sunt mai multe nivele de staking. Eu de exemplu nu am staking la nimic. Deoarece in acest moment nu merita riscul.
Cu pachetul de baza "starter" nu trebuie sa platesti nimic, si ai Netflixul inclus, pentru ca in acest pachet ai un "Perk" care se ramburseaza 100%. In afara de asta pentru restul de 240 de Euro/luna pe care ii cheltui cu cardul, ai 3% inapoi. Asta mai inseamna cca. 7.2 Euro.
Daca va uitati la pretul PLU pe ultimul an, pretul a fost in principiu ascendent:
https://coinmarketca...rencies/pluton/
A ajuns de la 5 dolari la inceputul anului la 8 si ceva, acum.



Acest risk este adevarat, dar urmareste comportamentul PLU pe ultimul an. Dupa aceea pune in calcul diferentele dintre PLU si Cro(cel mai mare serviciu cu cryptcashback care a fost pana acum). In primul rand, aici stake-ul poate fi facut in MM-ul tau, nu pe Exchange. Iar Token Suplye-ul de la CRO era colosal, iar aici e numai 20 de milioane ;).  Lansarea in SUA va avea loc anul viitor, deci mare parte a clientilor va veni dupa aceea...



Sunt deacord. Dar la mine deocamdata merge. Eu nu am gasit card cu cashback mai ok ca acesta. Ultimul similar valoric era BancPost cu Wizz...de atunci.. nimic. Adica BT credit cu cashback nici nu se vede, poti sa cheltui oricat. Daca sti un card mai bun, maine se comanda.:)

Îți recomand w1tty (3% cashback)

#11
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
W1tty pentru plăți în lei:
Exchange fee:

L1: Up to €100 / month – Free
L2: Up to €200 / month – €2.50 monthly fee
L3: Up to €400 / month – €4.00 monthly fee
L4: Up to €800 / month – €8.00 monthly fee

Ce depășește

Weekdays: 2.25% / amount
Weekends: 4.25% / amount



#12
aprily

aprily

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.07.2009

 Ariu, on 31 decembrie 2022 - 16:20, said:



Îți recomand w1tty (3% cashback)
Am vazut ca costa 14 Euro doar sa incarci cardul cu 800 EUR/luna. Inn weekend iei 3% si ai taxa 4.25?
LE. Am vazut ca SEPA e free

Edited by aprily, 31 December 2022 - 16:56.


#13
Ariu

Ariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 22.06.2019
Eu din mai am 120€ lunar doar din cashback nici vorba de vreun comision
Alimentez contul cu euro prin transfer din cont euro Raiff sau intesa gratuit


#14
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,130
  • Înscris: 03.12.2021
De ce ar face unii asa efort ca sa dea ceva gratuit ?

#15
Ariu

Ariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 22.06.2019
Probabil că pt ei la o utilizare lunara a cardului lor de 4000€ aduce un câștig suficint pt a premia utilizatorul cu 120€ cashback

#16
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,593
  • Înscris: 13.03.2005
Din marja de schimb valutar la plata cu card plus fluctuațiile criptomonedei.

#17
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 26.01.2019

 smylle2u, on 31 decembrie 2022 - 16:03, said:

Iar la conversia lei-euro-lei-crypto-euro cam cat pierzi din aia 3% cashback?

Plutus recomanda inrolarea cardului Plutus in Curve si plata prin Curve pentru a beneficia de rate de schimb avantajoase.
Siiii unul din Perk-urile Plutus este: abonamentul Curve Black (altfel spus, Plutus iti plateste abonamentul Curve Black).

 aprily, on 31 decembrie 2022 - 16:18, said:

Cardul Carefour are limita de 30000 pe an, din cate stiu.

La ce se aplica limita asta?

#18
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,593
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil la cashback din Carrefour.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate