Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Permis expirat, uitat acasa - amenzi

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,999
  • Înscris: 14.03.2013

 dorin_2k, on 31 decembrie 2022 - 14:21, said:

Și? Ce daca verifica? E sancționat pt lipsa permis de conducere
Verifica si vede ca este expirat. Si este o alta discutie, lipsa lui nu mai conteaza.

#38
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,661
  • Înscris: 21.03.2020

 craciuncostel, on 30 decembrie 2022 - 19:29, said:

Ieșeai fără buletin pe vremea lui răposatu? Odată nu l-am luat și fix atunci m-a luat patrula.
Multe se faceau pe vremea comunistilor inclusiv tortura, politie politica, asasinate chiar... Asta inseamna ca ii admirai sau ce?

Mai evoluam si noi vreodata sau tot in evul mediu e mai bine>?

Edited by GlCA_Contras, 01 January 2023 - 12:55.


#39
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
filtru de politie acum 3 zile si nu aveam actele la mine( permis si CI). am suflat in fiola si am prezentat doar certificatul masinii si asigurarea.
mi-au spus doar ca data viitoare sa am toate actele la mine.

Edited by csi1, 02 January 2023 - 09:12.


#40
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,661
  • Înscris: 21.03.2020
mi-au spus si mie ca ma cauta ei prin posta sa-mi suspende permisul ca nu am fost cooperant... acu vreo 3 ani - inca nu m-au gasit. Probabil Posta nu e asa smechera cum credeau ei :D

#41
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 Pekiasan, on 30 decembrie 2022 - 14:10, said:

O situatie normala ar fi ca intr-o tara civilizata. Veniturile toate la vedere si declarate. Puscarie pe viata pentru evaziune fiscala si confiscarea extinsa a averii.
1. Fiscul sa fie atotputernic, sa stie aproape tot si sa starpeasca evaziunea fiscala.
2. Amenda sa fie in functie de venitul tau . Una este sa plateasca un latifundiar 1000 lei amenda alta este sa plateasca aceeasi amenda un biet roman care traieste din salariul minim. Da. Eu sunt si voi fi pentru un calcul al amenzilor in functie de venit. Ia amendeaza-l pe ala care trece pe rosu cu venit de cateva milioane de euro cu 200 000 euro. Nu si-ar mai permite a doua oara. Asa, arunca in scarba in fata politistului 1000 de lei ca el atat da pe o bautura seara in club.

Si cu aia care se declara saraci la fisc, dar circula in masini de peste 100.000 de euro, sau cei care lucreaza "la negru", ce faci...ca o sa primeasca doar "avertisment" ?!

#42
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 aeon, on 30 decembrie 2022 - 19:08, said:

In Germania am luat 10 eur amenda pentru 6km/h depasire de viteza. In Franta pentru aceiasi 6km am luat vreo 90eur..in Romania pentru 12km/h in plus am luat vreo 600 lei (sau poate vreo 500, am uitat)
de ce?
Pentru depasirea vitezei pana in 20km/h, in Romania esti sanctionat cu 2-3 puncte amenda , 1 punct/amenda=145lei. Daca ai uitat mai bine nu mai scrie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate