Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Babylon (2022)

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,535
  • Înscris: 10.04.2009
O poveste despre ambiție exagerată și excese scandaloase, care urmărește ascensiunea și decăderea mai multor personaje în timpul unei epoci de decadență și depravare fără margini la începutul Hollywood-ului.

LINK IMDb


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fp3BpR6mx4g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 26.06.2009
Actori faini, film penibil...

#3
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

 Xman_ghio, on 26 decembrie 2022 - 17:18, said:

Actori faini, film penibil...


Ai apucat sa-l vezi?  din cate observ are rating 7.5 ceea ce in zilele noastre e destul de mare. Acum 10-15 ani ma uitam doar la filme peste 7.8, acum cu greu prinzi un film cu 8.

Filmul pare a fi cam ca "Once upon a time in Hollywood" 7.6 rating doar ca ala e regizat de Tarantino. Dureaza 3ore ceea ce e mult. Intai sa-l vad apoi am sa ma pronunt.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 sandu222, on 26 decembrie 2022 - 19:39, said:

Ai apucat sa-l vezi?  din cate observ are rating 7.5 ceea ce in zilele noastre e destul de mare. Acum 10-15 ani ma uitam doar la filme peste 7.8, acum cu greu prinzi un film cu 8.

Filmul pare a fi cam ca "Once upon a time in Hollywood" 7.6 rating doar ca ala e regizat de Tarantino. Dureaza 3ore ceea ce e mult. Intai sa-l vad apoi am sa ma pronunt.
l-a vazut de foarte mult timp.Are cont si pe vwforum

#5
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 26.06.2009

 sandu222, on 26 decembrie 2022 - 19:39, said:



Ai apucat sa-l vezi?  
Da!

 sandu222, on 26 decembrie 2022 - 19:39, said:

Filmul pare a fi cam ca "Once upon a time in Hollywood" 7.6 rating doar ca ala e regizat de Tarantino. Dureaza 3ore ceea ce e mult. Intai sa-l vad apoi am sa ma pronunt.
Daca ala ti-a placut atunci posibil sa iti placa si asta... Tarantino e totusi Tarantino, ala e peste filmul asta!

#6
Alecsgz

Alecsgz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,035
  • Înscris: 14.01.2009
La box office e dezastru

110 milioane bugetu si a facut 5 milioane in primele zile. Si nu e vorba de cateva cinematografe caci filmul a fost lansat pe 3343 cinematografe. In comparatie Avatar 2  a fost pe 4202 cinematografe. Acu vorbim strict de SUA

Pana si Cats a avut 6 milioane in primul weekend.

Ca idee trebuia sa faca macar 350 milioane la box office sa fie profitabil in cele din urma. Nu cred ca ajunge la 80 milioane global. Tot profitul lui Paramount Pictures ce l-a facut cu Top Gun 2 va acoperi gaura asta ....

Edited by Alecsgz, 26 December 2022 - 21:42.


#7
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,436
  • Înscris: 02.09.2016
,,We got to innovate.We got to inspire''  (Jack Conrad/Brad Pitt)
Sunt acolo mai multe pt Oscar: Top Gun: Maverick, The Fabelmans, The Banshees of Inisherin, Everything Everywhere All at Once, Tár, Elvis, Avatar: The Way of Water, Black Panther: Wakanda Forever, All Quiet on the Western Front ... pt. Babylon si doar din ceea ce se vede din trailler: desfasurarea de forte, recuzita, costume, muzica, imagine si probabil? ceva pt unul/una din actorii implicati vor veni mai multe nominalizari, sigur.

#8
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

 Alecsgz, on 26 decembrie 2022 - 21:37, said:

La box office e dezastru

110 milioane bugetu si a facut 5 milioane in primele zile. Si nu e vorba de cateva cinematografe caci filmul a fost lansat pe 3343 cinematografe. In comparatie Avatar 2  a fost pe 4202 cinematografe. Acu vorbim strict de SUA

Pana si Cats a avut 6 milioane in primul weekend.

Ca idee trebuia sa faca macar 350 milioane la box office sa fie profitabil in cele din urma. Nu cred ca ajunge la 80 milioane global. Tot profitul lui Paramount Pictures ce l-a facut cu Top Gun 2 va acoperi gaura asta ....

S-a dus lumea la Avatar(s-au simtit bine), apoi a venit Craciunul si snowstormul peste ei si nu au mai plecat nicaieri. Sa vedem in urmatoarea perioada.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Eu am auzit de filmul asta abia cand a aparut pe torrente, deci cred ca prezenta slaba la cinema e in mare parte din lipsa de promovare.

#10
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015
Astazi l-am vazut . Filmul e bestial ca actiune, nu te poti plictisi. Povestea nu e mare lucru dar cum e pusa in scena cred ca doar americanii o pot face. Brad Pitt si Margot au rupt, li s-a potrivit manusa rolul. De fapt au modificat un pic rolul initial sa se potriveasca mai bine pe stilul de depravata al lui Margot. Oricum, alcool, sex, droguri, destrabalare maxima....  cum n-ar putea sa-ti placa un film ca asta ? hahaha

#11
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 22.05.2011
Cel mai prost film ever, in ciuda tuturor tehnicarelilior si nominalizari de oscar.
3 ore de chin pt o incropeala chinuita, aiurea si falsa, pacat de munca enorma sa impresioneze…


#12
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 25.12.2016
O mizerie de film. 3/10.

#13
arfidx2

arfidx2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 17.09.2022
Mizerie stil 2023.

#14
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.09.2021
Mie mi-a plăcut, am fost și eu reticent la început dar am văzut distribuția și am zis să încep să vizionez vreo 20 de minute dar chiar m-a prins și l-am văzut pe tot, nici nu știu cum s-au scurs 3 ore. Are și acțiune, și râzi la unele faze, plus că mi-a plăcut și muzica, un jazz foarte fain... cam exagerat pe alocuri, nu cred că petreceau ei chiar în halul ăla dar per total, părerea mea, nu a fost un film rău.

#15
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
L-am vazut si eu aseara, un pic pe sarite, recunosc

nici nu stiu ce sa spun... Posted Image. Probabil ca mi-a placut suficient cat sa il vad pana la final, dar nu l-as mai revedea

dpdmv, e o hiperbola a acelei lumi a anilor '20. Imaginile mi-au placut, foarte sugestive, vii, colorate, zgomotoase,  atmosfera, la fel -  totul te transpunea acolo, dar ceva nu mi-a placut

De fapt, este un film trist

Edited by irina2014, 06 February 2023 - 10:34.


#16
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
bun spre foarte bun. pentru un film de 3 ore? pffff...
americanski stiu sa faca din cacat (povestea) bici ca nimeni altii. melanj de drama si comedie foarte bine realizat. habar n-am cat reflecta realitatea, da' nu cred ca se incurcau cu fictiuni la nivelul asta. putin siropos spre final, dar nu are cum sa fie altfel. e hollywood.

#17
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Ptiu, sa nu va deochi! Credeam ca il veti lauda cu totii, dar vad ca sunt si realisti printre voi.

Filmul e bine realizat. Se vede ca a avut buget foarte mare, de unde si actorii care joaca in el. Daaaar... A inceput bine, s-a terminat sec. Pe parcurs, pe mine m-au pierdut. De vazut doar daca nu e altceva mai bun de vazut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate