Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Adio Doi Cocosi
 Touchpad nefunctional Acer Aspire...

Homemade Fly Trap - Capcana pentr...

Balcon inchis cu sticla pe cornie...

Cumparare ATV second Hand
 Au inebunit cu pretul la cirese&#...

[CUM] Gaurire borcan sticla

Semnal tot mai slab / reziliere

Despre irigatoarele bucale !
 Recomandare frigider fiabil pana ...

Cursuri Cypress JavaScript

Cand apare filmul Don Giovanni?

Transmite cineva in Romania?

Despre UK si BREXIT - softpedistii din UK in actiune - probleme, Gogule?

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
2533 replies to this topic

Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

Active Member

• Grup: Members

View PostAstrul, on 27 decembrie 2022 - 22:54, said:

Prima afirmație e corecta dar se poate rezolva daca nu ai familie numeroasa.
Nu te poți distra în adevăratul sens al cuvântului. Te poți simți bine insa. Cu timpul incepi sa preferi sa te simți bine 360 de zile pe an cu mici exceptii decât să te distrezi 6 zile pe an și 360 de frustrări, nervi, stres și dat din coate.

Diferența între mine și tine e că eu descriu o pătură generala a societății românești pe când tu ataci direct o persoana. Nu beau nici poșircă și nici n-am mușama, altfel eram încă in țară și foarte fericit.

Si Te-ai întors în Ro acolo unde oamenii arunca cu cruci spre homosexuali? ��
De curiozitate, ai mai experimentat vreo altă țară pentru a face o diferență de cat de open minded sunt britanicii vs. alții?
Tu chiar cunosti oameni d-astia de beau posirca si au musama pe masa? Sau zici asa ce-ti imaginezi tu ca e prin Romania?
Deci nu te distrezi in Anglia, da' te simti bine ca nu interactionezi cu lumea p-acolo si nu te streseaza?
Eu nu judec, facem o expunere de motive. Ma duc sa-mi iau o posirca sa pun aici pe musamaua asta.

dan210

dan210

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postmufa, on 27 decembrie 2022 - 17:32, said:

Stai să vezi cum e cînd trebuie să călătorești cu întreaga familie Posted Image
la tren pentru grup sunt cateodata preturi bune sau transport in Londra inclus in biletul de tren, totu-i sa cumperi anticipat

Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

Active Member

View Postcarturarulobosit, on 27 decembrie 2022 - 23:03, said:

La astia ne inchinam noi
La stapani, frate, la lumina lumii, de unde se da ora exacta!
Un sistem de sclavie foarte avansat - munca-casa-munca-casa si toata lumea fericita, nu tu timp liber, nu tu stres, copiii ii debarci dimineata la gradinita si ii culegi seara, ti-i creste statul, iei chestii in rate, sa fii obligat sa muncesti, altfel te alearga chiria/ipoteca/rata la masina/rata la orice altceva, deci esti prins acolo. Colivia de aur.

dan210

dan210

Senior Member

View Postcarturarulobosit, on 27 decembrie 2022 - 18:08, said:

trebuie sa spun sarbatori de iarna, nu craciun, ca sa nu se simta ei deranjati + multe alte cacaturi care doar o sa se intensifice odata cu cresterea populatiei musulmane.
asta-i la youtube si-n ziare, in realitate nu-ti are nimeni treaba

eu ascult in masina classic fm, o placere de Craciun, colinde, se vorbeste deschis despre Craciun, auzi Christmas si Jesus all day long

View Posthorny_hornet, on 27 decembrie 2022 - 18:52, said:

Non-problemă, mhm...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rcsG-u2GtZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
dupa cum vezi si individul de la moschee a condamnat gestul

mufa

mufa

Porc misogin

• Grup: Super Moderators

View PostScorpionul_Negru, on 27 decembrie 2022 - 23:07, said:

La stapani, frate, la lumina lumii, de unde se da ora exacta!
Un sistem de sclavie foarte avansat - munca-casa-munca-casa si toata lumea fericita, nu tu timp liber, nu tu stres, copiii ii debarci dimineata la gradinita si ii culegi seara, ti-i creste statul, iei chestii in rate, sa fii obligat sa muncesti, altfel te alearga chiria/ipoteca/rata la masina/rata la orice altceva, deci esti prins acolo. Colivia de aur.
Am venit să-ți spun că bați cîmpii cu grație.
Scriu de pe telefon, așa că nu stau să explic prea mult, o fac mâine dacă am chef.

dan210

dan210

Senior Member

View Postcarturarulobosit, on 27 decembrie 2022 - 20:52, said:

Pe faptul ca generatiile care vin din urma in Ro sunt cu zece clase peste generatia decreteilor.  
la ce? doar scolile sunt cum sunt, ba chiar si universitatile, diplome pe bani, doctorate plagiate sau facute de altii pana la guvernanti

Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

Active Member

View Postdan210, on 27 decembrie 2022 - 23:25, said:

diplome pe bani, doctorate plagiate sau facute de altii pana la guvernanti
D-aia ai plecat tu?
Lizz Truss era sa prabuseasca economia, BJ a dat contracte de PPE pe nasol in timpul pandemiei, e anchetata baroneasa nu-stiu-cum pe tema asta, la portavion i s-a rupt elicea prin Marea Baltica, se dusesera sa-si umfle si ei muschii la rusi, au deversat canalizarea in rauri si in ocean... gasesc o gramada de chestii daca stau sa caut nod in papura p-aici.
Astea-s motive abstracte, conteaza partea materiala si sociala daca te duci undeva, ca nu parasesti tara ca a copiat Ciuca la teza.

Decat sa ne contram p-aici ca e Ro/UK nu-stiu-cum, nu mai bine suntem cinstiti si spunem la modul personal ce ne-a determinat sa plecam/sa revenim? Asa ajungem sa ne cunoastem intre noi, sa ne intelegem si sa fim uniti, indiferent care sta in afara sau in tara. Au grija strainii sa ne faca rele, nu e nevoie sa ne facem intre noi.

Edited by Scorpionul_Negru, 27 December 2022 - 23:36.

dan210

dan210

Senior Member

View PostScorpionul_Negru, on 27 decembrie 2022 - 21:41, said:

Un sofer de tir in UK ia cam cat o asistenta medicala, deci vreo £2100-2200 dupa taxe si pensie.
nu cred, dupa ce case au cei pe care-i stiu eu este imposibil sa plateasca rata din asa salariu

mufa

mufa

Porc misogin

View PostScorpionul_Negru, on 27 decembrie 2022 - 23:32, said:

D-aia ai plecat tu?
Urmărește firul discuției ca să vezi de la ce s-a plecat.

dan210

dan210

Senior Member

View PostScorpionul_Negru, on 27 decembrie 2022 - 21:41, said:

Si cand s-o termina deal-ul cu APR 2-3% si intervine APR 6-7% ca acum, creste rata lunara ca Fat-Frumos
nu-i dracu chiar asa de negru, ti-o spune unu care plateste rata la o locuinta in UK, alta pe continent si o cheltuiala lunara consistenta-n Romania

mufa

mufa

Porc misogin

View Postdan210, on 27 decembrie 2022 - 23:37, said:

nu-i dracu chiar asa de negru, ti-o spune unu care plateste rata la o locuinta in UK, alta pe continent si o cheltuiala lunara consistenta-n Romania
Sunt curios, ai făcut refinanțare de curind? Dacă da, cum a fost, ce scor, etc.?

dan210

dan210

Senior Member

View PostCristi_E, on 27 decembrie 2022 - 21:49, said:

Pe comparatii  intre traiul din occ. si traiul din Ro. Ce are in plus fata de mine englezul sau olandezul de rand?
pai tu muncesti la el in tara si el munceste la el in tara, un amanunt neesential

Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

Active Member

View Postdan210, on 27 decembrie 2022 - 23:33, said:

nu cred, dupa ce case au cei pe care-i stiu eu este imposibil sa plateasca rata din asa salariu
What is the average salary for HGV Drivers jobs? - Totaljobshttps://www.totaljobs.com › salary-checker › average-h...
The average salary for HGV Drivers jobs is £32,500. Read on to find out how much HGV Drivers jobs pay across various UK locations and industries. Average.
Dupa taxe £32500 iese la £2100-2200 net/luna.

Soferii respectivi baga ore suplimentare care poate sunt platite 1.5x sau 2x si in felul asta isi permit ce case au.

Cristi_E

Cristi_E

Senior Member

View Postdan210, on 27 decembrie 2022 - 23:41, said:

pai tu muncesti la el in tara si el munceste la el in tara, un amanunt neesential
Eu muncesc la mine in tara.

De ce atatea rate, man? De unde atatea nevoi?

Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

Active Member

Depinde cand ti-ai facut rata, daca e facuta acu 15 ani, si eventual casa e in nord, da, probabil rata ta a ajuns de la £500 la £800, deci nu e dracul negru, dar pt astia mai proaspat suiti pe property ladder si eventual traitori in sud e cam negru dracul. Daca platesti atatea rate inseamna ca ai un salariu mare, de unde ce spuneam mai devreme ca probabil in Romania nu iti permiteai sa pui in aplicare planul asta, ceea ce e fair enough, e un motiv valid si de plecat si de stat in UK.

dan210

dan210

Senior Member

View PostScorpionul_Negru, on 27 decembrie 2022 - 22:29, said:

consider ca oamenii plecati p-acolo vor [...] sa stea cu nevestele, ca bastinasii n-au treaba cu ei
iti place swing, nebunaticule Posted Image

carturarulobosit

carturarulobosit

Senior Member

View PostScorpionul_Negru, on 27 decembrie 2022 - 23:41, said:

What is the average salary for HGV Drivers jobs? - Totaljobshttps://www.totaljobs.com › salary-checker › average-h...
The average salary for HGV Drivers jobs is £32,500. Read on to find out how much HGV Drivers jobs pay across various UK locations and industries. Average.
Dupa taxe £32500 iese la £2100-2200 net/luna.

Soferii respectivi baga ore suplimentare care poate sunt platite 1.5x sau 2x si in felul asta isi permit ce case au.

as spune ca salariul reflecta realitatea

am un prieten de muncea pe comunitate si facea Danemarca Olanda pe *frig*. Lua 2500e daca era singur si 2000e daca erau 2 soferi.

Salarii decente. In Ro cred ca ar fi putut sa ia 1000-1200e, dar a preferat sa mearga pe afara, sa stranga cat poate si sa-si faca casa in RO.

dan210

dan210

Senior Member

View PostScorpionul_Negru, on 27 decembrie 2022 - 22:29, said:

poate n-aveau case
hotarati-va babaeti, sunt romanii proprietari au ba?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate