Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Din martie 2023, Boomerang devine Cartoonito

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Conform Mentrum.hu, din martie 2023, Boomerang devine Cartoonito https://mentrum.hu/2...uari-ujdonsagai

#2
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 18.06.2009
Nu devine ci va fi inlocuit cu Cartoonito in Europa Centrala si Est; Boomerang va emite in continuare in vest si alte continente.

#3
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Nu vom mai avea Boomerang. Se pare ca vor sa lanseze Cartoonito ca canal de sina statatoare. Mai bine il inlocuiau cu Tooncast.

#4
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 15.11.2021
Nu mai este zvon. S-a anunțat oficial. Într-un promo la un serial nou, Batwheels , se menționează și faptul că Boomerang se redenumește în Cartoonito, deci e posibil să se redenumească mai devreme de luna martie.

Edited by _Gaby_, 02 January 2023 - 11:51.


#5
Julian9000

Julian9000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 15.01.2020
Promo-ul e asta pentru cine il cauta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fT-gKSuqmws?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
andreistamate

andreistamate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 07.01.2016
Nu se redenumește nimic. Pur și simplu nu mai difuzează Boomerang, probabil e prea scump pentru sărăciile din Est.

#7
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Boomerang era atractiv acum 10-11 ani cand difuza desene clasice. Apoi a devenit un fel de Cartoon Network 2. Deci duca-se.Posted Image

#8
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Din 18 martie.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2nMBROvFCKc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
De ce este inca la zvonuri topicul?

#10
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Nu-mi pare rau ca inlocuiesc Boomerang cu Cartoonito. Daca ar mai fi avut seriale clasice mi-ar fi parut rau ca il inlocuiesc. Poate si de acest motiv il inlocuiesc ca poate nu prea mai au audienta. Oricum, nu mi-a placut marele rebrand din februarie 2015. A fost ca un cosmar! ;)

#11
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 17.06.2007
Am o întrebare. Cartonito ce tip de desene va transmite în România? Dacă va fi precum cartoon network sau Boomerang este degeaba.

#12
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,404
  • Înscris: 15.07.2016
Cred că ce desene transmite și acum pe blocul de programe respectiv. E orientat spre copiii de 0-6 ani.

#13
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 15.11.2021

 danutpopa222, on 27 februarie 2023 - 10:34, said:

Nu-mi pare rau ca inlocuiesc Boomerang cu Cartoonito. Daca ar mai fi avut seriale clasice mi-ar fi parut rau ca il inlocuiesc. Poate si de acest motiv il inlocuiesc ca poate nu prea mai au audienta. Oricum, nu mi-a placut marele rebrand din februarie 2015. A fost ca un cosmar! ;)

Din contră, au cele mai bune audiențe la capitolul canale pentru copii, la bătaie fiind cu Disney Junior și Nickelodeon, însă ei domină în principal.  Cartoon Network are audiențe mult mai mici.

 donmarinica, on 27 februarie 2023 - 10:36, said:

Am o întrebare. Cartonito ce tip de desene va transmite în România? Dacă va fi precum cartoon network sau Boomerang este degeaba.

Va avea exact serialele pe care le are acum Boomerang.  Ce era mai pentru copii 6+ a fost mutat deja la Cartoon Network.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate