Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata
 De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...
 schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 

Sculă pentru verificare nr real facebook followers?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.08.2020
Salut

Ce soft există,poate chiar de la facebook ,pentru a verifica nr real de facebook followers?
Și pentru a detecta și booții și a-i șterge într-un fel.
Nu prea îmi place cum definesc cei de la facebook conturile false.Eu am colegi de liceu și foste prietene care au între 2 și 8 postări pe cont.Si sunt persoane reale.


Mulțumesc

#2
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
In afara de linistea ta sufleteasca, n-ai nevoie de asa ceva.
Si nici nu cred ca exista.
Adica nu e in stare nici o retea din asta (fb, twitter.....) nu e in stare sa stearga conturile false si ai vrea tu un asemenea soft.
Eu nici nu as avea incredere sa-mi bag contul intr-un soft gasit aiurea pe forum / net.

#3
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 02.08.2020

View Postnixrohnson, on 25 decembrie 2022 - 14:29, said:


Adica nu e in stare nici o retea din asta (fb, twitter.....) nu e in stare sa stearga conturile false si ai vrea tu un asemenea soft.

Eu zic că te amăgești.
Dacă nici facebook zici tu că nu știe.
Ai răspuns la mișto?

#4
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,464
  • Înscris: 13.03.2005
Să folosească abacul.

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Eu am pana-n 5 postari in vreo 10 ani. Si daca ma declara fals ma doare-n pix.
P.S. A, contul meu nu a avut nici o problema din partea lui Mark (parca asa-l cheama?).

Edited by __Dan__, 25 December 2022 - 14:59.


#6
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022

View Postccc190577, on 25 decembrie 2022 - 14:32, said:

Eu zic că te amăgești.
Dacă nici facebook zici tu că nu știe.
Ai răspuns la mișto?

Nu, nu e deloc la misto.
Da, sterg O PARTE din conturile false. Dar o alta PARTE, destul de importanta, nu sint sterse.
De exemplu, poate nu ai urmarit stirile cu Twitter si Musk, erau la un moment dat niste articole care ziceau ca 10-20-30% (nu mai retin exact) din conturile twitter sint false.

#7
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 08.08.2018
Nu folosesc fb, dar am creat acum ceva ani un cont pentru ca-mi placea un joculet. Ca sa vezi, aveai nevoie de prieteni pentru a progresa. Asa ca am creat si prieteni. Destui. Sunt vii si acum Posted Image

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,877
  • Înscris: 07.08.2008
Conturile false dau bine la statistica, deci de ce sa te ajute Fb sa le blochezi? La fel se aplica si pe YT, Insta, TW si alte site-uri. Gasesti destule conturi cu sute de mii sau milioane de urmaritori cand acele conturi primesc cateva zeci/sute de like-uri sau zeci de mii de vizualiri...

Daca tu chiar vrei "facebook followers" reali, ia pe rand pe toti din lista, verifica-le postarile publice sau ce te intereseaza si blocheaza conturile care ti se par false.

Edited by tigerheart, 25 December 2022 - 15:38.


#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,246
  • Înscris: 01.12.2001
Tu vrei o "sculă"?
O astfel de "micunealtă" secreta nu exista. Fiecare cont creat dacă a trecut de verificările FB e valid. Ca nu are numele real, asta e altceva, dar e valid.

#10
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,885
  • Înscris: 03.12.2001
hypeauditor.

#11
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Am vazut pe piata un Followers-metru, special pentru a masura numarul de urmaritori ai contului de Facebook si densitatea acestora pe minut!
Se conecteaza prin USB 2.0 sau USB 3.0, 3.1, are inclus in cutie si un adaptor USB C. Se gaseste la Altex si Flanco dar am vazut si la PC Garage in promotie. Are un afisaj in care iti arata numarul de useri conectati in acel moment si care urmaresc contul de Facebook pe care esti logat!

Pamflet!

Edited by routerboard71, 26 December 2022 - 09:03.


#12
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,140
  • Înscris: 19.05.2005

View Postmannick, on 25 decembrie 2022 - 15:18, said:

Nu folosesc fb, dar am creat acum ceva ani un cont pentru ca-mi placea un joculet. Ca sa vezi, aveai nevoie de prieteni pentru a progresa. Asa ca am creat si prieteni. Destui. Sunt vii si acum Posted Image

Fix asa am facut eu cand am fost maniac cu FarmVille. Conturi aditionale care la randul lor aveau prieteni, unii falsi altii reali, ca in viata :)))  (prea mult timp liber)

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,497
  • Înscris: 15.06.2004
S-ar putea sa existe pluginuri - ptr Twitter exista, dar nu stiu exact care conturi sunt boti - folosesc niste algoritmi proprii de detectare - practic iti zic cam ce proportie de conturi sunt false.
Unele pot indica ce conturi cred ele ca sunt false.

De sters nu iti va permite Facebook sa le stergi. Twitter a bagat de cateva luni o posibilitate in care sa dai tu "Remove this followers" - adica practic sa nu-ti mai urmareasca contul. De sters nici Titter nu permite.
Iti dai seama ce ar insemna daca se apuca unu lsa stearga contruile altora ca nu le palce de ei.

DAR, exista o mare problema de securitate la instalarea de pluginuri si jocuri - le dati drepturi pe contul vostru. Inclusiv sa posteze, sa modifice date....
Si peste cateva zile/luni va treziti ca sunteti suspendati ptr spam sau v-a schimbat careva parola si nu mai puteti accesa contul.

Pluginurile astea sunt cel mai usor mod de a sparge un cont, ptr ca nu au nevoei de user si pass ca sa faca diverse chestii in locul vostru. Le-ati dat deja drepturi.

#14
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,741
  • Înscris: 30.07.2006

View Postrouterboard71, on 26 decembrie 2022 - 08:53, said:

Am vazut pe piata un Followers-metru, special pentru a masura numarul de urmaritori ai contului de Facebook si densitatea acestora pe minut!
Se conecteaza prin USB 2.0 sau USB 3.0, 3.1, are inclus in cutie si un adaptor USB C. Se gaseste la Altex si Flanco dar am vazut si la PC Garage in promotie. Are un afisaj in care iti arata numarul de useri conectati in acel moment si care urmaresc contul de Facebook pe care esti logat!

Pamflet!

Asta da "scula".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate