Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Internet de la Digi încă funcțional

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Salutare tuturor!
Am o "problemă" care consider că nu este întocmai normal ce se întâmplă!
Am avut internet (40 lei) de la Digi, TV digital Digi, și 3 abonamente Digi mobil nelimitat.
Luna trecută am renunțat la internetul fix deoarece nu îl foloseam (aceasta era instalat la adresa tatălui meu).
Ultima factură într-adevăr a venit fara plata abonamentului la internet pe luna in curs, in contul Digi apare Internet Neinstalat, însă problema de abia acum apare: Internetul fix este funcțional! De ce? Este vreo promoție in curs, este o eroare din sistemele lor? Care e "buba"?
Acum fiind Crăciunul, nu îndrăznesc să deranjez, și oricum nu cred să lucreze și băieții de la tehnic, însă de marți încolo voi lua legătura cu ei și le voi explica! Dar până atunci, nu am liniște, și poate cineva dintre dvs este in măsură să mă lămurească!
Vă mulțumesc!

Editare ulterioară:
Viteza este una relativ mica 40-50 mega, dar totuși...este funcțională.
Tocmai astăzi am observat, deoarece am venit în vizită la tatăl meu, cu ocazia Sfintei Sărbători de Crăciun!

Edited by planner26, 25 December 2022 - 13:13.


#2
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Incearca sa faci o reconectare pppoe, daca vrei sa nu mai mearga.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001
Ești neliniștit din aceasta cauză? Ia o foarfeca și taie FO și sigur nu va mai merge.

#4
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 15.06.2009
Da' lasa-l asa, lucrurile care functioneaza nu trebuie deranjate. Nu poti tu un biet om sa dregi indolenta lor.

#5
ILIE31

ILIE31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 15.01.2008
te mai lasa 7 zile dupa ce ai reziliat

#6
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,111
  • Înscris: 03.07.2008
Dupa ce mama-soacra a decedat sotia a anuntat la digi ca nu mai locuieste nimeni la adresa si ca rezilieaza contractul pt furnizare tv. Dupa 6 luni inca mai functioneaza desi nu s-a mai platit nimic.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View PostImperathor, on 25 decembrie 2022 - 15:31, said:

Dupa ce mama-soacra a decedat sotia a anuntat la digi ca nu mai locuieste nimeni la adresa si ca rezilieaza contractul pt furnizare tv.
Dupa 6 luni inca mai functioneaza desi nu s-a mai platit nimic.

La mine in bloc a fost un vecin care a uitat sa plateasca 1 luna...dupa o saptamana nu mai avea nici macar 1 serviciu activ.Posted Image

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,796
  • Înscris: 30.08.2006
Toate abonamentele se platesc in avans cu o luna. Ai factura fara abonament pentru ca l-ai reziliat. Acum esti pe abonamentul de luna trecuta platit deja. Incepand cu 1 ianuarie iti va inceta contractul.

#9
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,531
  • Înscris: 21.12.2006
De mulți ani exista lege care obligă furnizorii să nu mai factureze in avans, așa că informația ta este eronată.

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,371
  • Înscris: 01.12.2001
Serios?
Uite factura Vodafone. Emisă pe 2 decembrie. Conține abonamentul 2.12.2022-1.1.2023
La fel e și la OROC.
Se plătește abonamentul in avans o lună.
Attached File  IMG_20221226_083430.jpg   154.68K   28 downloads

Attached File  IMG_20221226_083840.jpg   41.48K   15 downloads

OROC. Factura emisa 1.12.2022 cu abonament 1-31.12.2022

View Postnei-k, on 26 decembrie 2022 - 07:55, said:

De mulți ani exista lege care obligă furnizorii să nu mai factureze in avans, așa că informația ta este eronată.
Număr lege? Sau așa știi tu?

Edited by dorin_2k, 26 December 2022 - 08:40.


#11
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,868
  • Înscris: 16.04.2007
Se emite factura la inceputul lunii, dar termenul de plata este la sfarsitul lunii.
Asa e si la Digi.

Edited by cristiany, 26 December 2022 - 11:06.


#12
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postplanner26, on 25 decembrie 2022 - 13:09, said:

Salutare tuturor!
Am o "problemă" care consider că nu este întocmai normal ce se întâmplă!
Am avut internet (40 lei) de la Digi, TV digital Digi, și 3 abonamente Digi mobil nelimitat.
Luna trecută am renunțat la internetul fix deoarece nu îl foloseam (aceasta era instalat la adresa tatălui meu).
Ultima factură într-adevăr a venit fara plata abonamentului la internet pe luna in curs, in contul Digi apare Internet Neinstalat, însă problema de abia acum apare: Internetul fix este funcțional! De ce? Este vreo promoție in curs, este o eroare din sistemele lor? Care e "buba"?
Acum fiind Crăciunul, nu îndrăznesc să deranjez, și oricum nu cred să lucreze și băieții de la tehnic, însă de marți încolo voi lua legătura cu ei și le voi explica! Dar până atunci, nu am liniște, și poate cineva dintre dvs este in măsură să mă lămurească!
Vă mulțumesc!

Editare ulterioară:
Viteza este una relativ mica 40-50 mega, dar totuși...este funcțională.
Tocmai astăzi am observat, deoarece am venit în vizită la tatăl meu, cu ocazia Sfintei Sărbători de Crăciun!

Salut, planner26,

Daca vrei, poti sa-mi trimiti un mesaj privat cu datele de identificare ale contractului.
Ulterior o sa verific daca s-a procesat corespunzator cererea ta de reziliere.

#13
eldatar

eldatar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 19.03.2019

View Postasasinuxp, on 25 decembrie 2022 - 13:29, said:

Incearca sa faci o reconectare pppoe, daca vrei sa nu mai mearga.
Așa am pățit și eu cu super managementul profesional digi și tehnologia de acess  ppoe.
După ce am reziliat a continuat sa meargă internetul la full speed  câteva săptămâni , pana sa luat curentul în casa din cauza lucrări la electrica și apoi sesiunea ppoe nu sa mai conectat.

Edited by eldatar, 10 January 2023 - 16:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate