Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

R.I.P. Maxi Jazz (Faithless)

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
RIP :(

#20
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 19.03.2006
Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

#21
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,785
  • Înscris: 04.01.2018

View Postxmanyacs77, on 25 decembrie 2022 - 10:58, said:

"Potrivit BBC, Sister Bliss a precizat că MAxi Jazz a murit în somn, în casa lui din sudul Londrei."

Asta nu spune mare lucru, care este cauza?

#22
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,994
  • Înscris: 16.09.2014
La inceputul lui martie a anuntat ca are probleme de sanatate si si-a anulat concertele. Insa nu a spus nimic despre ce boala e vorba.

#23
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Știți că el era doar solist, nu? Deci nu e vorba de geniu, muzica faithless era compusă și produsă de un tip Rollo și (parțial cred) sister bliss

Maxi jazz era doar frontman, entertainer, și Keith flint de la prodigy..



Am fost la vreo 2 concerte, binișor, omul era pacifist și dădea un vibe bun.

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Dumnezeu sa-l ierte! Abia ieri am aflat, de Sarbatori nu prea am intrat pe forum si iata ca mi-a scapat.

La melodia We Come 1 (se difuza in vara 2001) am vazut scris RIP. M-a cuprins nostalgia dupa Miss You Less, See You More (2005) si automat a intrat We Come 1 dupa ea.

Am remarcat Faithless prima data la piesa God is a DJ prin 1998, citeam anunturi pe Videotext (Info Channel) local in Slatina si pana in 2000 ei foloseau sunetul de la MTV Europe pentru acel canal, cand melodia imi placea, mutam pe MTV.

Apoi Insomnia (era mai veche) difuzata de Pro FM prin 2000, apoi We Come 1, Tarantula, in 2005 Wy Go si Miss You Less, See You More.

Prin 2002 a mai fost ceva piesa cu Robbie Wiliams in colaborare, apoi alta despre un star sportiv daca nu ma insel, ceva cu Ali, uff, am inceput sa uit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate