Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Masina criza varstei mijlocii

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,473
  • Înscris: 25.10.2007
Tesla Roadster! Poate ca pana incep sa o comercializeze, iti trece..

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005

 stevetlangat, on 23 decembrie 2022 - 16:38, said:

Recomand simulator.

Altfel, mi se par masini cu toate dezavantajele motocicletei. (tractiune spate -nu la cele 4x4)
Dar fara sa ai posibilitatea sa te strecori.

Not for me.

Si nici nu-mi plac cum arata. Posted Image

da, motocicleta are multe dezavantaje si numarul lor este dat de cel al conservelor din jur.

 axxel4you, on 23 decembrie 2022 - 14:30, said:

Desi realizez ca nu este o masina foarte practica am ajuns sa ma gandesc zilnic la o masina gen Lotus Seven, kit car similar, orice la care rotile si suspensia fata sa fie la vedere si motorul central fata, ar fi foarte misto o replica facuta pe platforma tehnica de la Ford Sierra 4x4.
   Stiu ca exista pe piata si masini accesibile gen Mazda Mx5, Smart Roadster etc. dar mi se par prea banale.
  Sper sa-mi revin cat mai repede.

te inteleg perfect. si eu visez o Honda de 1000 (gen Adventure), pe sasiu de AfrikaTwin si sa arate ca un Suzuki Intruder 1800, 2V, 225 balonul pe spate, cuplul infinit (practic, asfatul se face "sul" si daca esti intr-a 4-a si pleci de pe loc) cu care sa plec in jurul lumii fro' 2 ani.

#21
axxel4you

axxel4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 10.01.2009

 phoenix76, on 23 decembrie 2022 - 18:00, said:

ia-ti un IMS. Adrenalina la greu.
  Am intors un ims in perfecta stare reconditionat de Pantelimon pe o strada, nu este pentru mine, am avut aro 244 cu care am mers pe toate traseele din zona Campulung. Pentru mers in padure si la munte exista samurai/jimny.


 filipxxx, on 23 decembrie 2022 - 19:46, said:

Eu inteleg ideea de criza de 40+ dar de ce ai lua o masina ca aia in Romania, nu avem circuite, drumurile sunt aglomerate si jegoase, tara e plina de dube si basculante care ies direct din brazda in DN. Frate, noi traim in estul salbatic, ia si tu ceva cu care sa te poti distra, nu sa iesi la o plimbare si sa ajungi acasa plin de nervi de la ghilobanii care iti arunca pietre in cap la propriu. Eu mi-as reorienta mid-life criza catre ceva care macar poate fi reparat fara sa astepti o saptamana sa iti vina orice piesa de la dezmembrari din UK.
  Am deja doua masini din USA, nu reprezinta o problema faptul ca vin piesele greu mai.


 Leo2006, on 23 decembrie 2022 - 20:44, said:

Incearca macar un Shelby Cobra 1966. Mai jos de atat nu are rost.
[ https://cdn.motor1.com/images/mgl/2RjQz/s3/shelby-cobra-427-used-in-ford-v-ferrari-filming.webp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
   Nu ai cum sa o incadrezi la autoutilitara pentru impozit mic. Nu sunt de parere ca masinile placute la condus sunt doar pentru oameni care isi permit.
   Un motor de 2.0 litri pe un super seven sau ceva similar este arhisuficient.

 costini, on 23 decembrie 2022 - 17:33, said:

Daca te-apuci de facut masini, vezi sa n-ajungi ca Robert.
  Nu o sa fac greseli de genul asta.        

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MMQma4xH3lk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

 pufonel, on 23 decembrie 2022 - 22:04, said:

Tesla!
ai văzut pe cineva să întoarcă capul după o tesla?
bine nici replica asta nu-i deperte,este mașina săracului.mai de efect este o broscuță
https://aglomerado.d...ebody-with-jdm/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate