Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Problema soferilor de... Tesla (EV)

* - - - - 17 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Sunt posesoare de Tesla M3 LR.
Imi iubesc jucaria si sunt inca in perioada "Honeymoon", dar deja ii urasc suspensiile.

Sotului din dotare (sofer de masina puternica si zgomotoasa, ce arde pipi de dinozaur) ii place cum se infige, o fura cand are ocazia, dar a zis ceva care m-a pus pe ganduri:

"E misto, dar niciodata o femeie nu a intors capul dupa o Tesla si niciodata nu am vazut o pitipoanca intr-o Tesla.
Cand ai Tesla, testosteronul scade la jumatate".

Reflexul feminin... a fost sa il contrazic, dar mi-am dat seama ca are dreptate.

Niciodata nu am intors capul dupa o Tesla, zicand UAU, ce masina misto, chiar daca e Plaid de 1000 CP!
Stiti cum este: te uiti la masina, apoi imediat te uiti la sofer si ce trofeu are in dreapta sa!

Si eu m-am uitat la Tesla ca la ratusca ca urata (te iubeste mami), doar pentru ca e o noutate tehnologica, apoi m-a cucerit.

Am extins studiul in grupul meu de prietene, iar concluzia e dureroasa si sotul... are dreptate.

Nu o sa vezi niciodata o pitipoanca ce se respecta intr-o Tesla!
Targetul e un G-Klass sau macar un X5/GLE!
Ele stiu perfect valoarea imaginii in clubul lor social, de aceea Tesla = saracie.

Asadar:

1. Femeilor nu le place Tesla, nu intorc capul dupa Tesla. Asta se rezolva usor, daca Musk pune un difuzor care sa mimeze o evacuare ˜ AMG.
2. Barbatii care conduc Tesla sunt perfecti pentru maritis, dar in general deja sunt ocupati si sunt tatici dedicati.
3. Daca o femeie conduce Tesla, e clar mama, iar fara sa stie ea... sotul si-a marcat teritoriul.

TIP pt fete
Daca masina e Plaid, sunt mari sanse ca respectivul sa fie liber, are si bani, deci e pentru cunoascatoate.
Fugiti de MY si mai ales de MX. Astia au familie... mare! Nu au scapare!

====
Acum, intrebarea ce ma chinuie pe mine este: "cum fac sa conving sotul sa isi ia o Tesla?"

P.S. Dilema se extinde facil catre orice EV de pe piata.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Tesla sunt... uratele. Arata basic pe afara si-si fac treaba.
E ca la iPhone: basic design, great functionality.

Daca vrei EV frumos, te uiti la Mach E, Audi, Mercedes si altii.

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,429
  • Înscris: 10.08.2005
Destul de simplu, sotul deja are trofeu.
Da, e placut sa intoarca cineva capul dupa tine, dar oare mai are importanta cand esti sot/tatic ?

Edited by MarianG, 22 December 2022 - 15:41.


#4
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

 Adm, on 22 decembrie 2022 - 15:35, said:

"cum fac sa conving sotul sa isi ia o Tesla?"
Când ești la volan și ai soțul în dreapta, depășește „un G-Klass sau macar un X5/GLE”!

Edited by Mircel, 22 December 2022 - 15:42.


#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

 Adm, on 22 decembrie 2022 - 15:35, said:

Niciodata nu am intors capul dupa o Tesla, zicand UAU, ce masina misto, chiar daca e Plaid de 1000 CP!

Dezvolta ideea!

Edited by Bursul, 22 December 2022 - 15:46.


#6
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 15.08.2005
ca design Tesla arata ca o masina banala, nu te face sa intorci capul dupa ea. adica nu are acel factor de "uaaaau" pe care poate ca il are o masina sport sau o masina mai scumpa care merge pe pipi de dinozaur

#7
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Sa vezi cum e cand intepeneste gatul si se supara cuconetul ca nu intorci capul dupa ele.

#8
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 Adm, on 22 decembrie 2022 - 15:35, said:

Sunt posesoare de Tesla M3 LR.
Imi iubesc jucaria si sunt inca in perioada "Honeymoon", dar deja ii urasc suspensiile.

Sotului din dotare (sofer de masina puternica si zgomotoasa, ce arde pipi de dinozaur) ii place cum se infige, o fura cand are ocazia, dar a zis ceva care m-a pus pe ganduri:

"E misto, dar niciodata o femeie nu a intors capul dupa o Tesla si niciodata nu am vazut o pitipoanca intr-o Tesla.
Cand ai Tesla, testosteronul scade la jumatate".

Reflexul feminin... a fost sa il contrazic, dar mi-am dat seama ca are dreptate.

Niciodata nu am intors capul dupa o Tesla, zicand UAU, ce masina misto, chiar daca e Plaid de 1000 CP!
Stiti cum este: te uiti la masina, apoi imediat te uiti la sofer si ce trofeu are in dreapta sa!

Si eu m-am uitat la Tesla ca la ratusca ca urata (te iubeste mami), doar pentru ca e o noutate tehnologica, apoi m-a cucerit.

Am extins studiul in grupul meu de prietene, iar concluzia e dureroasa si sotul... are dreptate.

Nu o sa vezi niciodata o pitipoanca ce se respecta intr-o Tesla!
Targetul e un G-Klass sau macar un X5/GLE!
Ele stiu perfect valoarea imaginii in clubul lor social, de aceea Tesla = saracie.

Asadar:

1. Femeilor nu le place Tesla, nu intorc capul dupa Tesla. Asta se rezolva usor, daca Musk pune un difuzor care sa mimeze o evacuare ˜ AMG.
2. Barbatii care conduc Tesla sunt perfecti pentru maritis, dar in general deja sunt ocupati si sunt tatici dedicati.
3. Daca o femeie conduce Tesla, e clar mama, iar fara sa stie ea... sotul si-a marcat teritoriul.

TIP pt fete
Daca masina e Plaid, sunt mari sanse ca respectivul sa fie liber, are si bani, deci e pentru cunoascatoate.
Fugiti de MY si mai ales de MX. Astia au familie... mare! Nu au scapare!

====
Acum, intrebarea ce ma chinuie pe mine este: "cum fac sa conving sotul sa isi ia o Tesla?"

P.S. Dilema se extinde facil catre orice EV de pe piata.
Daca a pus problema Testosteronului, e barbat cum trebuie si nu are nevoie de nicio Tesla :lol:
Umbla-i prin telefon cand prinzi ocazia, mari sanse sa asculte podcasturi cu Andrew Tate
Nu ca ar fi rau :lol:

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 Adm, on 22 decembrie 2022 - 15:35, said:


Acum, intrebarea ce ma chinuie pe mine este: "cum fac sa conving sotul sa isi ia o Tesla?"


Dacă-mi dai mie cadou sau extrem de mega ieftin ce are acum, aia veche, ICE, cu pipi de dinozaur, îl conving eu !

Posted Image

#10
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003
Eh, uite ca am vazut 2 tipe (fiecare cu cate o Tesla M3) pe langa Promenada (probabil in drum spre chargere). Una cu numarul YY XX BIA, cealalta YY XX RAL (sau RAM).
Pitzi, ne-Pitzi... se pare ca masina are succes la femei :D.

#11
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,333
  • Înscris: 28.10.2018
La varsta asta inca sunteti materialisti? Va intereseaza cum arata masina?

#12
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 04.10.2007
Eu unu, intorc mai degraba capul dupa o Tesla, chiar si un model 3 decat dupa un G-Klass/ X5 / GLE/ Cayenne, etc... mie unu imi displac SUV-urile...

Acum intorc capul daca vad un R8, RS7, AMG, etc...

#13
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Multumesc lui Dzeu ca eu intotdeauna am vazut masina ca un obiect util cu care sa-ti faci treaba. Dotarile/functionalitatea primeaza, aspectul cum o fi acolo.
Ma intereseaza cum arata o masina la fel cum ma intereseaza cum arata un aragaz. :D

Dar pentru cei care pun pret pe aspect, da, probabil o Tesla/whatever ugly duck e o problema.

#14
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Oamenii au probleme de-astea filosofice legate de masina si cum se raporteaza ea la statutul posesorului, la nevasta posesorului si alte minuni? E bine sa nu ai probleme reale in viata Posted Image))

Tesla are forma facuta in tunel, sa iasa coeficient maxim, apoi au fost lipite niste faruri si niste stopuri care sa se plieze pe forma aia fara sa o deranjeze cu vreun mm. Nu are grile, ca nu are nevoie, nu are elemente preluate din traditie, ca sa fie puse macar de forma, sa faca trimitere la vreo ceva istoric, ptr ca, la fel, n-are de unde... E doar o galusca facuta in tunelul de vant cu niste faruri si stopuri. Arata acceptabil.

Edited by Cyanid3, 22 December 2022 - 16:02.


#15
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Ce e frumos, si lui Dzeu ii place!

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

 rexx, on 22 decembrie 2022 - 15:43, said:

ca design Tesla arata ca o masina banala, nu te face sa intorci capul dupa ea. adica nu are acel factor de "uaaaau" pe care poate ca il are o masina sport sau o masina mai scumpa care merge pe pipi de dinozaur
Tanti Adm sugereaza ca din cauza zgomotului facut de motor, masina devine aspirator de piti. Nu zice nimic de frumusete. Insa noi stim ca pana si un bancomat arata mai bine decat bordul unei Tesla.

Edited by Bursul, 22 December 2022 - 16:06.


#17
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

 abac, on 22 decembrie 2022 - 15:55, said:

La varsta asta inca sunteti materialisti? Va intereseaza cum arata masina?
Nu trebuie sa fii materialist sa-ti placa frumosul, arta designului.
Eu pe banii mei cum s-ar spune nu mi-as lua niciodata o masina cu design brutal cum fac nemtii sau fara gust pur si simplu, imi place sa vad in masina mai mult decat o roaba cu 4 roti motorizata.

Edited by andreic, 22 December 2022 - 16:20.


#18
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Confirm, Tesla nu ajuta deloc la agatat femei, dar iti faci noi cunostinte masculine.

Care e profilul majoritare de conducator EV, nu doar Tesla?
Barbat, cunostinte it/tech, 30+ ani, bani destui sa dea 40k+ pe o masina probabil noua.

Vizual/auditiv, Ev creaza entuziasm ca un Opel Vectra la sexul gaunos.

Despre dilema ta, se rezolva usor.
+1 la membrii familiei si il arunci direct la mini-Van, care e moarte pasiunii, dizal, 2l!

Edited by Courage, 22 December 2022 - 16:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate