Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

OnePlus 3 nu merge internetul cartela vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005
Buna
Am nevoie de un sfat va rog. Am un oneplus 3 care merge fara probleme. L-a folosit mama, cu o cartela pre paid Vodafone fara probleme. De cateva zile nu mai merge sa ma conectez la internat, desi datele mobile sunt active ( apare H la semnal.
Am bagat cartela mea de la Orange si cu ea merge, am internet
Am sunat la vodafone si au zis ca totul este in regula cu cartela, au dat totusi reset la cartela dar tot nu merge
am cumparat o cartela noua vodafone, la fel, pot suna dar internet nu am am
Am bagat cartela de vodafone in telefonul meu Oneplus*T si merg cartelele de telefon
Am dat Factory reset la Oneplus 3 si la fel, nu merge sa ma conectez la internat
Aveti idee ce ar putea fi? Adica il foloseste de un an si nu a avut probleme. Merge perfect, doar ca nu se conecteaza la internat
Multumesc

#2
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 22.02.2014
Trebuie sa treci reteaua GSM in 4 sau 5G, acum cred ca este in 2G.

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Daca nici dupa reset nu mai merge, atunci modulul gsm are probleme. Poate conexiunea cu antena nu se mai face bine si trece automat pe H sau H+. Mai degraba pare o problema hardware.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/75P8VySp7Ik?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,178
  • Înscris: 09.01.2009
Sau sa  refaci setarile  cartelei pt internet.

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008
Vezi ce APN are setat în setările de internet.

Poti, de asemenea, să încerci o resetare a setărilor de internet: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TjGENmD1rOs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005
Dar cu cartela Orange prepaid merge internetul fara probleme? care este explicatia?

#7
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016

 gealatu, on 19 decembrie 2022 - 12:05, said:

Dar cu cartela Orange prepaid merge internetul fara probleme? care este explicatia?

Setarile de la cartela VDF in telefon, nu pe cartela. Vezi ca trebuie sa fie live.vodafone.com la APN, nume : Vodafone live!
Le gasesti la Setari - Retea/Retele mobile - Date mobile - Numele punctelor de acces (APN)

Edited by Magicwisewolf, 19 December 2022 - 12:48.


#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
La APN treci net. Cartelele tale pe abonament nu-si i-au setarile de retea.
Asta e pe Orange. Scuze

Edited by Leo2006, 19 December 2022 - 12:50.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate