Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Pebble (original, Steel, Time, Time Steel, Time Round, 2)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,022
  • Înscris: 16.06.2006
Stiu ca e un ceas defunct.
Insa exista o comunitate destul de numeroasa se utilizatori.
N-am idee cati sunt in Romania (sau pe SP).

Eu am primit unul din prima serie.
Foarte usor de utilizat si facil 7 zle autonomie.
Dupa 2 ani i-a cazut un buton. Nu am reusit sa il repar cum trebuie. Zace intr-un sertar si acum.

Dorind sa pastrez feelingul, am gasit un Time Steel aproape nou. 7 zile autonomie si acesta.
In vara 2021 intr-o piscina s-a desprins afisajul si a intrat apa in el.
Placa de baza e terminata dar restul e ok.

Mi-am luat altul Time care e putin mai subtire decat Time Steel e mai usor, baterie mai mica - are autonomie mai mica (3-4zile) in rest e identic insa nu e asa elegant ca cel din otel mat..

Poate sunt eu de moda veche dar ceasul asta ar fi avut un viitor interesant tinand cont de caracteristicile lui la acea vreme, posibilitatea de customizare aplicatii si fete (opensource, SDK disponibil pentru oricine interesat), face ce trebuie sa faca un ceas si mai mult si nu trebuie sa il incarc zilnic.

De ce ma tin inca de el?
Pentru ca are inca aplicatii cu care pot comanda automatizari (openHAB, HomeAssistant, http request) si pot face operatii apasand butoane fata sa ma uit efectiv la ecran.
Pentru ca este destul de slim fata de alte ceasuri destepte actuale (cu autonomie comparabila ar so pret rezonabil). Doar AmazfitBip se poate compara ca dimensiune, pret si experienta insa nu stiu cum e cu aplicatiile.


Gasesc la cineva un Time Steel defect de la care sa pot recupera placa de baza sau sa ii pun un acumulator bun?

Attached Files



#2
ved3neu

ved3neu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 13.02.2008
Am un Pebble Steel 401s pe care il pot dona daca esti dispus sa platesti transportul prin Fan Curier.
Nu l-am mai folosit de vreo 2 ani. A stat intr-un sertar. Era functional atunci  dar bateria nu mai tinea numai vreo 2-3 zile deci avand in vedere ca a stat atata timp probabil acumulatorul e dus.
L-am pus acum la incarcat si vad ca se incarca.
Inca o data nu stiu cat de functional e acum dupa 2 ani de stat in sertar.




Attached File  20221218_114149.jpg   420.67K   22 downloads

#3
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,022
  • Înscris: 16.06.2006
Ms.
Am evitat varianta asta ca e prea greu, gros si necesita curele speciale.

Edited by radurus, 18 December 2022 - 14:54.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate