Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

7.1 din punctele mele Orange Thank You vor expira pe 31 decembrie... Ce pot cumpăra cu ele?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Bună seara, dragi prieteni! Mai devreme am primit un SMS de la Orange prin care ne spune că 7.1 din punctele Thank You vor expira pe 31 decembrie și ne invitată în orice magazin Orange sau pe orange.ro/magazin-online , ca să aflu cum le pot folosi. Abonamentul este al mamei mele și îl are de prin anii '00. Nu știu câte puncte Thank You are și nici cum le poate folosi. Vă rog pe dumneavoastră să-mi spuneți cum pot folosi aceste puncte Orange Thank You și ce pot cumpăra cu ele! Pot plăti facturi Orange cu ele? Mulțumesc!

L.E. : Mama are 18.48 puncte Thank You. Cât valorează aceste puncte?

Edited by Mickeydutza, 16 December 2022 - 18:02.


#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
,,Punctele tale Orange Thank You au următoarea valoare:
10 puncte Thank You = 1 euro.
Poţi folosi punctele Thank You acumulate:
după primele 12 luni de abonament
dacă ești titularul contului
pentru a cumpărara telefoane, modemuri, tablete sau accesorii. Punctele Thank You se deduc din valoarea cu TVA a produselor achiziţionate şi nu pot fi returnate."

Calculeaza tu, ce poti sa faci cu ele.Posted Image

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
https://www.orange.r...ange-thank-you/

#4
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.02.2016
Putem plăti facturi Orange cu punctele Thank You?

Edited by Mickeydutza, 16 December 2022 - 18:12.


#5
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Nu

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMickeydutza, on 16 decembrie 2022 - 17:50, said:

L.E. : Mama are 18.48 puncte Thank You. Cât valorează aceste puncte?

Cât o pâine. Sau jumatate de sticla de ulei.

Edited by MembruAnonim, 16 December 2022 - 19:11.


#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

View PostMickeydutza, on 16 decembrie 2022 - 18:12, said:

Putem plăti facturi Orange cu punctele Thank You?

Ti-am pus un link mai sus. Daca il accesezi ai acolo informatiile.

Punctele Thank You acumulate pot fi folosite după primele 12 luni de abonament de către titularul contului.
Punctele Thank You se deduc din valoarea cu TVA a produselor achiziționate și nu pot fi returnate sau schimbate în bani.
Le poți folosi la cumpărarea de telefoane, tablete, modemuri, accesorii și televizoare. În plus, la prelungirea abonamentului pe 24 de luni și cumpărarea unui telefon, primești și o cartelă Orange PrePay cu care vorbești gratuit și nelimitat de pe numărul tău.
Dacă folosești punctele Thank You pentru cumpărarea unui telefon la preț special, îți exprimi în mod expres acordul de a continua relația contractuală cu Orange România S.A. pe o perioadă de cel puțin 12 luni, calculată de la încetarea perioadei minime contractuale în vigoare sau de la data achiziției, dacă faci prelungiri tacite succesive, după caz


#8
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
"Dacă folosești punctele Thank You pentru cumpărarea unui telefon la preț special, îți exprimi în mod expres acordul de a continua relația contractuală cu Orange România S.A. pe o perioadă de cel puțin 12 luni, calculată de la încetarea perioadei minime contractuale în vigoare sau de la data achiziției, dacă faci prelungiri tacite succesive, după caz"

Cand credeam ca nu exista firma mai ticaloasa decat Digi Posted Image)

Edited by lex2010, 16 December 2022 - 20:14.


#9
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,791
  • Înscris: 09.01.2007
^ce zici tu acolo are mult mai mult treaba cu cumpararea unui telefon la pret special decat cu punctele orange. Normal ca daca iei telefon la "reducere" trebuie sa platesti abonamentul mai scump decat ala fara telefon, chiar daca si telefonul il iei in rate. E asa de cand lumea.

#10
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,330
  • Înscris: 28.10.2018
Mai pui catva banuti si iei un iphone 14 pro max.

#11
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009

View PostTehCube, on 16 decembrie 2022 - 22:54, said:

^ce zici tu acolo are mult mai mult treaba cu cumpararea unui telefon la pret special decat cu punctele orange. Normal ca daca iei telefon la "reducere" trebuie sa platesti abonamentul mai scump decat ala fara telefon, chiar daca si telefonul il iei in rate. E asa de cand lumea.

Pai "pretul special" nu se obtine prin scaderea din "pretul normal" a punctelor thank you? Adica pret normal - (minus) puncte thank you = pret special.
Eu vad o clauza destul de abuziva aici.

#12
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,791
  • Înscris: 09.01.2007
Depinde, eu stiu ca ei au oferte in care daca iei telefon + abonament, punctele thank you valoreaza mai mult (asa la o prima vedere au oferta cu puncte 3x daca iei abonament pe 24 luni).
Nu vad de ce ar scrie ca folosesti punctele la achizitonarea unui telefon cu pret special, si nu doar la achizitonarea unui telefon, daca ar fi cum zici tu. Mai sus scrie ca le poti folosi la achizitonarea telefoanelor, tabletelor, bla bla si nu zice "la preturi speciale", asa ca tind sa cred ca are legatura cu telefoanele pe care le cumperi cu prelungire/abonament nou.

#13
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
Pai daca cumperi un telefon cu abonament nou sau cu prelungire, n-ar mai avea rost sa mai specifice inca o data ca se prelungeste perioada contractuala daca foloseti punctele, pentru ca oricum se prelungeste in temeiul noului contract, chiar daca nu ai folosi puncte. Zic si eu... Nu?

#14
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,791
  • Înscris: 09.01.2007
Da, ce sa zic, trebuie testat. Am intrat pe contul meu orange, am pus un telefon in cos la pret intreg si nu pot folosi din punctele thank you ca sa-i scad valoarea. Deci habar n-am ce sa mai zic. Poate n-am destule cat sa conteze. :D

#15
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Am 400 de puncte oty dar nu le mai pot folosi ca numai am niciun abonament de voce pe cont 🤣, am doar servicii fixe

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate