Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Scandalul permiselor - se vor anula permisele celor care au dat mita?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 13.09.2022
Ce scandal? A mai aparut vreo fabrica de permise pe spaga?
Nu cred ca se pot anula toate la gramada, cat timp nu exista probe ptr fiecare caz in parte.

#20
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,803
  • Înscris: 01.10.2004
Anularea permiselor de conducere se face numai de instante...
Chiar daca iei 5 categorii intr-o zi...
https://evz.ro/prefe...one-852295.html

#21
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
...si ne mai miram ca avem atitea accidente si atitia morti pe sosele!Posted Image Posted Image Posted Image

#22
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Nu de aia avem accidente. Hai sa fim seriosi,majoritatea stiu sa conduca decent. Sincer mai rau conduc europenii decat romanii.
Accidente avem din cauza drumurilor, mai exact lipsa unei benzi pe sens pe majoritatea lor. Vezi statistica accidentelor de pe autostrada, foarte putine.
Apoi mai e si problema sclaviei. Romanii sunt epuizati de angajatori si tinuti sa traiasca de la salar la salar. De aia sunt tot timpul grabiti ca nu le mai ramane timp de nimic si atunci normal ca mai baga o depasire riscanta pe drumurile alea cu 1 banda pe sens. Alti factori care agraveaza lucrurile sunt supermarketurile cu 2 case deschise si traficul infernal din cauza oraselor care au ramas tot ca pe vremea lui ceasca.

Eu daca as fi imparat peste romani as rezolva cauzele de la radacina. Nu as interzice si nu as da amenzi ampulea ca alea nu rezolva nimica.
In situatia de fata cei care au dat spaga sunt victime si ar trebui tratati ca atare: gasit agresorul si anume cei care au luat spaga. Evident ca nu se face asta ca e mai interesant sa exploatezi povestea cu analfabetii care iau permise pe spaga

#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,323
  • Înscris: 01.12.2001

 marius2k, on 16 decembrie 2022 - 11:01, said:

Cei care au obtinut permisele fraudulos, vor ramane fara ele?
S-a dovedit că a luat vreo unul fraudulos permisul?
Cred că s&a dovedit că au luat unii mită. Atât.
Nu că au obținut fraudulos permisul.

#24
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

 marius2k, on 16 decembrie 2022 - 11:01, said:

Salut!

Nu cred sa mai fie cineva sa nu se mire de ce filiera au pus baietii pe picioare....
Intrebarea este: Cei care au obtinut permisele fraudulos, vor ramane fara ele?
Anularea ca anularea, dar darea de mita e fapta penala, macar cateva luni de parnaie ar fi frumos

#25
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,281
  • Înscris: 08.11.2016

 victor29cr, on 16 decembrie 2022 - 11:29, said:

Noi, ceilalti care am dat cate 100-200-300 ron sau cat era pe vremea aia erau pentru proba practica, unde instructorul iti zicea clar "nu dai nu iei", si noi toti de frica dadeam. Cand am dat eu acum 17 ani era 150 ron ca sa mergi 300m si sa intorci masina din 3 miscari.

Aici intra cam 80% din toti cu permis luat in ultimii 20+ ani. As vrea sa zic 100% dar sigur o sa-mi sara cineva in cap Posted Image

Inseamna ca sunteti niste incompetenti si nu aveti ce cauta pe sosele! Am luat de doua ori permisul, in anul 1994, permis care mi-a fost anulat si in anul 1999 a doua oara. Niciodata aici la noi nu s-au dat bani pentru permis(poate cu mici exceptii). Daca invatai si stai ce sa faci in poligon n-aveai nevoie de ajutor. Cum sa nu iei permisul daca erai in regula? Ma mai mir ca sunt atati soferi idioti in trafic.

#26
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 Bombalurina, on 16 decembrie 2022 - 22:28, said:

Inseamna ca sunteti niste incompetenti si nu aveti ce cauta pe sosele! Am luat de doua ori permisul, in anul 1994, permis care mi-a fost anulat si in anul 1999 a doua oara. Niciodata aici la noi nu s-au dat bani pentru permis(poate cu mici exceptii). Daca invatai si stai ce sa faci in poligon n-aveai nevoie de ajutor. Cum sa nu iei permisul daca erai in regula? Ma mai mir ca sunt atati soferi idioti in trafic.
Cred ca s-a baut vinul inainte de Craciun.
Nu cred ca a spus nimeni ca se dadeau bani ca era cineva incompetent.

Efectiv, asa primeai instructiuni de la instructor. Vrei sa treci trebuie sa dai bani.
Nu risca nimeni cand ai 18 ani si vrei permisul ieri.

Hai s anu fim obraznici

#27
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,281
  • Înscris: 08.11.2016

 victor29cr, on 17 decembrie 2022 - 01:21, said:


Efectiv, asa primeai instructiuni de la instructor. Vrei sa treci trebuie sa dai bani.
Nu risca nimeni cand ai 18 ani si vrei permisul ieri.

Poate la voi in zona se practica acest obicei. Si eu am avut 18 ani cand am luat permisul si instructorul mi-a pretins doar sa invat nu bani. Dar na, daca nu esti sigur pe tine dai banul. Nu exista sa pici examenul daca esti pregatit.

#28
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 Bombalurina, on 17 decembrie 2022 - 08:36, said:

Poate la voi in zona se practica acest obicei. Si eu am avut 18 ani cand am luat permisul si instructorul mi-a pretins doar sa invat nu bani. Dar na, daca nu esti sigur pe tine dai banul. Nu exista sa pici examenul daca esti pregatit.
Sigur. Si de la BCR au plecat doar 12 clienti :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate