Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

legaturi skiuri/schiuri "M 10 GW"

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Bogdanmisezice

Bogdanmisezice

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.12.2022
Salut, am legaturile M 10 GW pe schiurile https://www.google.c...QAAAAAdAAAAABAE luate de la hervis anul trecut. Azi cand am vrut sa fac ceruirea de inainte de sezon si am observat ca in legaturi, intre partile care se prind de calcai si de varf si sina legaturii exista un mic joc, si nu imi mai aduc aminte daca acel joc era si anul trcut, eu nu l am observat atunci, deci nu cred ca era. Exista o rezolvare la aceasta problema? un surub care trebuie strans? Tin sa mentionez ca legatura se regleaza cu un fel de sina deci ea nu sta pe pozitie dintr-un surub ci dintr-un fel de cheie care intra in sina. Eu as asemana sintemul acesta cu quick realise-ul de la bicicleta. Stiu ca multi dintre voi mi-ati recomandata sa merg la service dar din pacate aici, in Constanta nu prea stiu o locatie inafara de Decathlon in care nu prea am incredere. As prefera sa o rezolv acasa. Multumesc.

#2
Xavier_em

Xavier_em

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 29.10.2006
Parerea mea, si din ce am vazut la schiurile mele, nu trebuie sa ai niciun joc, legaturile trebuie sa fie "tepene". Stiu ca la Decathlon nu prea e bine sa ascuti cantul la schiuri, dar cred ca totusi au mai multa experienta decat tine pentru a mai strange ce trebuie pe acolo.

Sau daca nu te grabesti, vad ca poti trimite schiurile chiar la Hervis, prin posta, costa 20 de lei.
https://www.hervis.r...service-schiuri

Edited by Xavier_em, 16 December 2022 - 06:40.


#3
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020

View PostBogdanmisezice, on 15 decembrie 2022 - 18:21, said:

intre partile care se prind de calcai si de varf si sina legaturii exista un mic joc, si nu imi mai aduc aminte daca acel joc era si anul trcut, eu nu l am observat atunci, deci nu cred ca era. Exista o rezolvare la aceasta problema? un surub care trebuie strans?
Am cautat pe net, dar nu ti-am gasit legaturile. Era bine daca puneai o poza si aratai clar unde este jocul. De regula, legaturile au o rozeta pe mijloc din care maresti sau micsorezi distanta dintre varf si calcai. Atat calcaiul cat si varful culiseaza pe o sina. Prin urmare, daca jocurile sunt intre aceste doua piese si sina, este absolut normal si nu ai ce face. Toate legaturile au joc acolo. Dar nu ar exista niciun joc ar fi aproape imposibil sa reglezi legaturile pentru masura ta de clapari.
Daca jocurile sunt intre sina si lemn, nu e in regula, trebuie desfacute si stranse suruburile. Dar nu este in regula pentru ca acele suruburi nu ar trebui sa se desfaca.
PS. F. de calitatea legaturilor acele jocuri vor creste mai rapid sau mai lent.  Dar, nu-ti cumperi skiuri pentru o viata...

Edited by adip1962, 16 December 2022 - 10:23.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate