Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Site web gen olx

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
SiteMaker23

SiteMaker23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.12.2022
Buna seara! M-ar interesa sa fac un site care sa prezinte toti agricultori din Romania. La ce m-am gandit? Sa fac un site web unde lumea sa isi poata face cont/ sa se logheze cu google si sa-si posteze acolo un titlu, descriere, poze, nr telefon, pret iar eu, admininstratorul site-ului sa aprob ca postarea sa intre in lista, mai exact ceva gen OLX. De asemenea, sa pot bloca diferite postari/ bana conturi, iar user-ul sa isi poata edita sau sterge singur anuntul. Doresc sa existe un filtru de "Judet" iar acestia sa poata fii sortati dupa judete. Aveti idee de o platforma cu ajutorul careia pot face asta? Acesta ar fi al doilea site al meu, primul fiind facut cu wordpress, destul de ok. Daca nu exista platforme de genul, aveti idee de un pret aproximativ pentru acest gen de site? Multumesc anticipat!

#2
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 29.10.2014
Un programator incepator incepe de la 20 de euro pe ora. La 30 de euro pe ora gasesti oameni faini atata timp cat le dai de munca (adica nu le dai 4 ore de munca sa faca foamea restul lunii).

Cat dureaza sa faci un site ca OLX? Depinde. Poate fi intre 40 de ore si 480 (3 luni). Depinde cat de bine stii sa ceri ce vrei. Ca optzeci la suta din orele consumate sunt pe nehotararea clientului. Dar problema cea mai mare nu e costul platformei ci costul punerii ei in functiune, adica sa angrenezi suficient de multi oameni care sa o foloseasca. Costurile de marketing, de a calatori si vorbi cu potentialii utilizatori ai platformei mi se par de cel putin 10 ori mai mari decat scrisul soft-ului.

Edited by RedDev, 13 December 2022 - 09:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate