Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

Se măresc preturile prepay?!?!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
loler256

loler256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 27.12.2012
Am fost sunat astăzi de o doamna de la departmentul fidelizare din cadrul Orange pt. a îmi comunica ca din ianuarie preturile la opțiunile prepay se vor mari cu 2 euro. Mi-a propus un abonament de 35 lei/ luna cu beneficii similare Fun 8 (dar cu access 4G) pe o perioada de 12 luni (din cate am inteles). Nu am reusit sa gasesc informatia despre marire pe siteul orange. Voi stiti ceva de asta? Sa accept trecerea pe abonament in contextul majorarii abonamentelor? Eu unul as sta pe PrePay in continuare.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Stai pe PrePay. Ai oricand libertatea sa te muti, la abonament sau la alt funizor.

Edited by pasilla, 12 December 2022 - 17:23.


#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu cred

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Aia de la fidelizare vrea sa faca si ea o vanzare, daca gaseste gusteri dispusi sa-i asculte balivernele.

Cand vreodata suna o companie de telefonie clientii de la prepay sa le zica de modificari de pret ? Niciodata.

#5
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

View Postloler256, on 12 decembrie 2022 - 17:20, said:

Am fost sunat astăzi de o doamna de la departmentul fidelizare din cadrul Orange pt. a îmi comunica ca din ianuarie preturile la opțiunile prepay se vor mari cu 2 euro. Mi-a propus un abonament de 35 lei/ luna cu beneficii similare Fun 8 (dar cu access 4G) pe o perioada de 12 luni (din cate am inteles). Nu am reusit sa gasesc informatia despre marire pe siteul orange. Voi stiti ceva de asta? Sa accept trecerea pe abonament in contextul majorarii abonamentelor? Eu unul as sta pe PrePay in continuare.
Si eu fan prepay de peste... 16 ani cred
M-a convins o duduie de la vodafone acum cateva zile ca-mi da red 12 la 5 euro cat dadeam si pe sim
De fapt sim-ul il incarcam de 13 ori pe an deci pana la urma m-a vrajit

Nu mi-a zis in schimb nimic de majorare. Poate a omis, sau poate credea ca stiu deja, desi e pria oara cand aud.
Pretextul a fost ca am simul din 2015 si sunt client "fidel"

Sotia si ceasul fetitei tot prepay raman

#6
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postloler256, on 12 decembrie 2022 - 17:20, said:

Am fost sunat astăzi de o doamna de la departmentul fidelizare din cadrul Orange pt. a îmi comunica ca din ianuarie preturile la opțiunile prepay se vor mari cu 2 euro. Mi-a propus un abonament de 35 lei/ luna cu beneficii similare Fun 8 (dar cu access 4G) pe o perioada de 12 luni (din cate am inteles). Nu am reusit sa gasesc informatia despre marire pe siteul orange. Voi stiti ceva de asta? Sa accept trecerea pe abonament in contextul majorarii abonamentelor? Eu unul as sta pe PrePay in continuare.
Noua "ofertă" este programată spre comercializare începând cu data de 09 Ianuarie 2023.

#7
loler256

loler256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 27.12.2012

View PostiDorin, on 12 decembrie 2022 - 17:28, said:

Noua "ofertă" este programată spre comercializare începând cu data de 09 Ianuarie 2023.
Din ce am mai vazut pe forum, prepay il modifica la 28 de zile. Dar de majorare de pret, nimic.

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Eu cred ca se vor mari preturile
Vodafone m-a anuntat deja "discret" ca se modifica contractul - adica baga o clauză de indexare anuala a pretului serviciilor in functie de rata inflatiei si  ... bla ... bla ... bla
Clar vor creste preturile si la prepay iar Orange nu cred ca va sta cu mainile-n san
Pregatesc ei ceva

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,380
  • Înscris: 01.12.2001

View PostiDorin, on 12 decembrie 2022 - 17:28, said:

Noua "ofertă" este programată spre comercializare începând cu data de 09 Ianuarie 2023.
Ai și alte detalii? Preț, durata, beneficii?

#10
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 29.03.2017
Doamne ajută sper sa nu fi fost în prank call

Edited by Vettel, 12 December 2022 - 18:29.


#11
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

View Postloler256, on 12 decembrie 2022 - 17:20, said:

Am fost sunat astăzi de o doamna de la departmentul fidelizare din cadrul Orange pt. a îmi comunica ca din ianuarie preturile la opțiunile prepay se vor mari cu 2 euro. Mi-a propus un abonament de 35 lei/ luna cu beneficii similare Fun 8 (dar cu access 4G) pe o perioada de 12 luni (din cate am inteles). Nu am reusit sa gasesc informatia despre marire pe siteul orange. Voi stiti ceva de asta? Sa accept trecerea pe abonament in contextul majorarii abonamentelor? Eu unul as sta pe PrePay in continuare.
Noroc ca s-a inventat Digi la 9 lei pe luna, ca si acum eram abonat la vodafone si plateam 5 euro pe luna degeaba.

#12
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
Pe forum totul a inceput de la un coleg care o impartasit ce o visat unu de care stie ca are informatii din interior.
A venit si acea data de "asa zisa" marire si nu s-a intamplat nimic,a tacut o perioada si de la postarea acelui sms cu continut destul de ambiguu iar a prins aripi,nu inteleg de ce tot insista atata.
Orice schimbare majora chiar si la prepay se anunta din timp(30 zile) cei care utilizati optiunea de 6 euro ati primit ceva?

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,380
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am reîncărcări cu 5 euro și cu 12 euro pt roaming și niciun mesaj nu am primit referitor la vreo scumpire.
Când au trecut de la (8) 10 la 12 euro la roaming au făcut-o fara mare tam tam.

#14
loler256

loler256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 27.12.2012
Eu nu am primit nimic, nici macar sms despre 28 zile. Desi cred ca incarcand doar online, nu e cazul.

Edited by loler256, 12 December 2022 - 19:40.


#15
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
normal ca se maresc preturile frate, inflatia numai pe septembrie a fost undeva la 16% in ro si 10% in zona euro.
si vodafone mareste abonamentele din ianuarie.
logic ca va creste si pripeiu!
voi vreti numa moca...

#16
hvac

hvac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 16.12.2020

View Postmodoran, on 12 decembrie 2022 - 17:27, said:

Cand vreodata suna o companie de telefonie clientii de la prepay sa le zica de modificari de pret ? Niciodata.

Pe mine ma suna telekom-ul de vreo 2 ani la o cartela prepaid veche sa imi tot propuna trecerea la abonament.M-am saturat de constanta apelurilor. Vad ca intre timp ii intrec altii cu "oferte".

#17
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016

View Postodastramosilor, on 12 decembrie 2022 - 20:09, said:

normal ca se maresc preturile frate, inflatia numai pe septembrie a fost undeva la 16% in ro si 10% in zona euro.
si vodafone mareste abonamentele din ianuarie.
logic ca va creste si pripeiu!
voi vreti numa moca...

Si ce are moca ?
Voi, unii, sunteti masochisti ? Vreti sa va doara buzunarul cat mai rau, sau cum ?
Nu e de ajuns cate si cat s-au scumpit ?
Sa incerce sa mareasca, ca la Vodafone au obtinut exact inversul cu unii dintre clienti. La cei educati, membrii forum Softpedia, ma refer Posted Image
Ei au anuntat ca maresc pretul cu doi euro, au inceput cererile de reziliere sau portare din aceasta cauza si s-a terminat cu doi euro in minus, in loc de plus. Evident, ca sa nu piarda acei clienti. Ca la cei mai multi a tinut faza cu marirea si au acceptat tacit marirea prin neluarea niciunei atitudini, aia e, lenea, ignoranta, comoditatea si prostia se platesc.

@loler256 e bluf, ca sa mai agate gusteri pe abonament.
Tu asteapta sa vezi intai marirea si apoi vezi ce faci, nu veni cu carul inaintea boilor...

Edited by Magicwisewolf, 12 December 2022 - 23:06.


#18
correras

correras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.09.2008

View Postvictor29cr, on 12 decembrie 2022 - 17:28, said:


Si eu fan prepay de peste... 16 ani cred
M-a convins o duduie de la vodafone acum cateva zile ca-mi da red 12 la 5 euro cat dadeam si pe sim
De fapt sim-ul il incarcam de 13 ori pe an deci pana la urma m-a vrajit

Nu mi-a zis in schimb nimic de majorare. Poate a omis, sau poate credea ca stiu deja, desi e pria oara cand aud.
Pretextul a fost ca am simul din 2015 si sunt client "fidel"

Sotia si ceasul fetitei tot prepay raman

Și eu am contractat cu o duduie de la Voda un Red 12 la 3 euro.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate