Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Alegere nume pentru un personaj

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Taica, tu ai probleme mari cu limba vorbita de majoritari in Romania, tie-ti trebuie sa citesti MULTA CARTE!

#20
Olivian-Breda

Olivian-Breda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 13.01.2007
Mie îmi place "Shiya", e mai scurt și pare că sună bine, cel puțin așa îmi pare.

Vezi că ambele nume au formula "iy" și s-ar putea ca cei care caută la Google numele acesta din memorie să aibă probleme în a îl scrie corect. :)

Succes!

#21
skystars

skystars

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 13.03.2008

View Postpateu_98, on 12 decembrie 2022 - 15:29, said:

Eu vreau ca numele sa descrie o printesa tanara si frumoasa cu ochi albastri patrunzatori si paru alb ca zapada si cu o fire rece ca sa isi poata apara poporul

Personajul nu e de pe pamant, e extraterestra umanoida care seamana cu oamenii de aia caut un nume mai exotic care sa o descrie si pe ea cand te uiti la poza



Ca sa exersez regulile gramaticale tre sa scriu, si ca sa scriu imi tre informatii bune ca sa scriu ceva caluma pentru mine ca asa pot sa scriu repede o panarama de poveste da daca nu imi pun sufletu in poveste nu invat regulile gramaticale
Si asa eu sant un semi analfabet care a invatat singur acasa literele si sa citeasca si sa scrie

Numele pe care il caut vreau sa descrie o anumita imagine la personaj ca sa inteleaga cititoru sentimentele si emotiile extraterestrei umanoide



Te rog sa imi zici ce te a facut sa alegi numele asta la poza care am puso ?
Sau daca ai o alta recomandare de nume te rog sa imi zici



Caut un nume pentru o femeie extraterestra umanoida ca sa isi  creoneaza cititoru  o anumita imagine in minte despre personaj ca sa inteleaga cititoru sentimentele si emotiile extraterestrei umanoide
Daca ai in cap un asemenea nume te rog sa il scri aicea

E grea in draci limba română . Bine totusi ca esti sincer .

Edited by skystars, 12 December 2022 - 21:59.


#22
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 12.11.2012
@skystars as aprecia mult la tine daca ai sa imi dai un sfat sa aleg intre cele doua nume
Sau macar sa imi oferi altu mai bun

Daca nu, cu tot respectu cuvenit, te rog sa nu mai scri aici fara rost
Multutumesc

#23
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005

View Postpateu_98, on 12 decembrie 2022 - 15:29, said:

Te rog sa imi zici ce te a facut sa alegi numele asta la poza care am puso ?
Sau daca ai o alta recomandare de nume te rog sa imi zici

In opinia mea numele Shiya este un nume care ma duce cu gandul al o femei firava , melancolica, prea sensibila la orice...
Pe cand Katiyana ma duce cu gandul la o fire mai razboinica... (care pare sa se potriveasca mai bine personajului tau ).
Parerea mea e ca n-ar trebui sa faci acest sondaj ... Puneti tu amprenta ... Oricum nu vei gasi un nume care sa fie placut de toata lumea la uninson.
Fiecare va simti ca se potriveste nuimele cu portretul in functie de trairile si informatiile acumulate de-a lungul vietii lui.
Mult succes cu proiectul.

#24
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010
Shy = sfios. Nu aduce deloc a razboinica.

#25
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 12.11.2012

View Postexcentryc, on 13 decembrie 2022 - 08:26, said:

In opinia mea numele Shiya este un nume care ma duce cu gandul al o femei firava , melancolica, prea sensibila la orice...

Ai descris la litera personajul meu !

Deci toti userii care mi au recomandat numele Shiya se potriveste la fix cu ce ai descris tu care este fix imaginea din mintea mea pentru personaj

Daca nu apare o recomandare de la voi cu un alt nume mai bun cre ca raman la numele Shiya

Va multumesc la toti pentru raspunsuri si sa auzim de bine

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate