Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

women's ITALIA serie a

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 23.06.2013
women's ITALIA serie a

ITALIA...serie A...10 echipe participante

clasamentul dupa 11 etape...mai sunt 7 etape

1-ROMA 30...2-JUVENTUS 24...3-FIORENTINA 22...4-INTER 19...
...5-MILAN 16...6-SASSUOLO 10...7-SAMPDORIA 10...8-POMIGLIANO 10

* echipele de pe locurile 1-5 vor juca pentru titlu.
** play off pentru titlu (primele 5 echipe ale campionatului regulat),
se joaca in sistem tur retur.
*** echipele clasate pe locurile 1 si 2 in play off pentru titlu vor juca in EUROPA CHAMPIONS LEAGUE.
__________________________________________________________________________________________

duminica 11 decembrie 2022

18.15...ROMA   1-1* JUVENTUS

# scorul in minutul 29 al meciului

^ meciurile sunt transmise live de canalele de televiziune :

-DAZN ITALIA
-TIM VISION ITALIA
-VIAPLAY POLONIA
-VIAPLAY DANEMARCA
____________________________

#2
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Chiar se uita cineva la mizeria aia numita fotbal feminin? Si nu intreb ca sunt misogin, ci ca pur si simplu fetele alea sunt mai paralele cu fotbalul ca baietii nostri din orice Liga.

#3
marshall54

marshall54

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 23.06.2013
Nu este chiar asa...asa gandeam si eu acum cativa ani (in anii 70 priveam primele meciuri de fotbal feminin) si intr-adevar nivelul era scazut.
Acum fotbalul feminin a progresat si daca iti place fotbalul nu te plictisesti vazand un meci feminin.
Totul depinde de pasiunea pentru fotbal,eu am acesta pasiune de cativa zeci de ani si nu m-am plictisit privind un meci de fotbal,chiar si feminin

Dupa ce am jucat fotbal (peste 30 de ani), incepand de la toate gradele,pitici,juniori,echipa mare,echipe internationale...imi place si sa privesc meciuri de fotbal.
Am privit meciuri de fotbal din 137 de tari,pe stadion si la tv...si privesc in continuare cateva meciuri pe saptamana,asta-i pasiunea...
Cand eram mic,5-6 ani,ma duceam la ,,chibiti'',unde se discuta despre echipa mea de suflet,,campioana unei mari iubiri''...si stateam cu orele ascultand dicutiile celor in varsta,
pe care le apreciam,desi cei care vorbeau nu aveau cine ce studii,insa erau pasionati de fotbal...
Asta.coroborat cu privitul meciurilor la tv si participarea la competitiile de pitici au definit o pasiune de o viata.

Edited by marshall54, 12 December 2022 - 08:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate