Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

reparație aripa cu urma de lovire din trecut

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
salutari

cineva m a acroșat în zona aripei din spate și mi a zgariat o. cu 10cm mai spre fata mașinii am o infundatura mica de 3cm.
credeți ca îmi va face probleme fundatura respectiva? marele noroc e ca impactul cel mai puternic a fost jn roata.

#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 13.10.2010
O poză face cât o mie de cuvinte

#3
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
cam asa arata.

Attached Files


Edited by Michele-, 11 December 2022 - 15:28.


#4
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
în cat timp trebuie sa ma prezint pentru constatare și reparații?

a picat într-un moment tare prost ca trebuie sa plec din tara pana în mai so n am cui lasă mașina sa se ocupe.

#5
oregano

oregano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2020

View PostMichele-, on 11 decembrie 2022 - 15:08, said:

cineva m a acroșat în zona aripei din spate și mi a zgariat o. cu 10cm marele noroc e ca impactul cel mai puternic a fost jn roata.

Ce dracu de noroc e ala bre? Ghinion as zice. Compari daunele facute de un impact preluat de janta,fuzeta cu rulment,brate etc, cu o amarata de aripa?

#6
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

View PostMichele-, on 11 decembrie 2022 - 15:08, said:

marele noroc e ca impactul cel mai puternic a fost jn roata.
aia e cea mai mare paguba, nu marele noroc....dar asa e cand crezi ca tabla e mai pretioasa decat mecanica sau chiar tinuta de drum a masinii

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
E aripa spate. Nu se schimba. Deci, era mai bien sa-i loveasca roata, schimbat tot si era noua. Aripa aia nu va mai fi niciodata ca noua.

#8
oregano

oregano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2020

View PostYOUR_GOD, on 11 decembrie 2022 - 17:03, said:

E aripa spate. Nu se schimba. Deci, era mai bien sa-i loveasca roata, schimbat tot si era noua. Aripa aia nu va mai fi niciodata ca noua.

Imi dau si lacrimile gandindu-ma la saracia aia de aripa. Si cum adica nu se schimba? Se taie segmentul si se inlocuieste.
Ma rog.. Oameni care tin mai mult la cum arata tabla decat la conditia tehnica a masinii.
Eu daca as incasa o lovitura zdravana intr-una din rotile masinii,as scapa de ea. Nu mai are linie veci..

#9
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
îți dau lacrimile degeaba. renunță la a mai ataca userii în posturi.
impactul a dost unul superficial. mașina merge drept și nu huruie nici un rulment.
va fi făcută o evaluare și pentru asta.

va rog reveniți ontopic ca altele erau întrebările.

#10
pesticidul

pesticidul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 15.06.2022

View PostMichele-, on 11 decembrie 2022 - 16:01, said:

în cat timp trebuie sa ma prezint pentru constatare și reparații?

a picat într-un moment tare prost ca trebuie sa plec din tara pana în mai so n am cui lasă mașina sa se ocupe.
Constatarea se poate face on-line. Dosarul de dauna e valabil trei ani (daca in ultimii trei ani nu s-au schimbat regulile). Dupa lege, nu ai voie sa circuli mai mult de 30 zile pana la reparatie, dar nu cred ca te opreste cineva pentru fleacul ala.

#11
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
mulțumesc pentru răspuns.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postoregano, on 11 decembrie 2022 - 17:14, said:

Hai sa nu dramatizam. Ai aruncat o privire pe profilul indoiturii? Nu stiu cat a amortizat roata, dar stiu ca lovitura nu a fost foate profunda. Probabil i-a afectat janta. Treaba cu taiatul bucatii si pusul la loc este joaca. In primul rand, expunerea tablei la temperaturi mari, duce la decalire. In cativa ani, iti apare rugina acolo, fara  a mai pune la socoteala ca totul se aduce la linie, sub primer, cu chit.
Apoi, spuneam ca as schimba tot la roata, ca roata e problema. Ai luat vreodata bordura? Ai vandut masina? Si lasa lacrimine pentru telenovele. Aici este o situatie reala. Mai aveti putin si-i recomandati omului sa-i dea foc masinii.

#13
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
n are nici janta nimic decât ceva zgârietura.
mașina ăluia avea barazgariata și farul spart pe vreo 5 cm.
ala era pa banda trei de făcut la stânga și eu pe doi iar el a scos botul pe banda mea fără sa se uite probabil și m a lovit în spate.

#14
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,889
  • Înscris: 12.03.2009

 Michele-, on 11 decembrie 2022 - 15:08, said:

cu 10cm mai spre fata mașinii am o infundatura mica de 3cm.
credeți ca îmi va face probleme fundatura respectiva?
Din banii care ar trebui sa-i primesti pentru reparatie ti se va  retine un procent pentru ,,daune anterioare nereparate".
Mie la o dauna am primit 2300 din care s-a scazut 300. 2000 pentru reparatie. Acum mai depinde si de asigurator si de agent...

#15
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
as vrea s o fac la service, nu regie proprie.

#16
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
am făcut constatarea și am dat de un nemernic. mi a ascuns ce scrisese la avarii preexistente, mi a tot fluturat actele în fata.

acolo mi a trecut aripa de la roata care avea fundatura dar și bara spate care cică acea prinderile rupte din trecut.

ca și soluție tehnologica a trecut reparație câte jumătate de oră la fiecare element.
asta presupune ca cei din service să repare prinde rile rupte și fundătura făcută în bară la accident nu și cea precedentă?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate