Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sfat alegere loc de muncă

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View PostMarvaMarisa, on 10 decembrie 2022 - 22:04, said:

Bună am nevoie de un sfat,am revenit de ceva timp în țară

cea mai mare greseala

si ce anume te (re)tine sa te intorci la normalitate? (mai ales normalitate salariala?)

mergi si vinde-ti munca cat mai scump posibil, nu in mizeria asta (si bani putini, si taxe de 43% pe banii aia putini)

Edited by cattavencu, 11 December 2022 - 12:21.


#20
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Fara dar si poate la "stat".
Daca ai dubii despre cum se petrece timpul intr-un astfel de post, poti mereu sa ii ceri sfaturi userului @Flat
Din ce am inteles, orele de lucru la el sunt intre 12:30 si 13:00, in rest e pauza de masa toata ziua.

Nu vrei la reciclat deseuri. Cel mai probabil este vorba de Iridis Group sau Idris sau cum naiba e.
Cu ei e incurcata treaba, caci nu e luna sa nu ia vreo amenda. Nu se stie cat or mai rezista pe piata.

#21
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Iridex? aia de langa Rudeni (Chiajna)?

#22
MarvaMarisa

MarvaMarisa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.04.2020


cea mai mare greseala

si ce anume te (re)tine sa te intorci la normalitate? (mai ales normalitate salariala?)

mergi si vinde-ti munca cat mai scump posibil, nu in mizeria asta (si bani putini, si taxe de 43% pe banii aia putini)


Femeia a născut,a făcut pe dracu-n 4 sa vină-n țară să nască aici,nu mai vrea să rămână acolo ca deh ajutorul de la soacra e "neprețuit" și astfel trebuie să mă repatriez și eu.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcristobob, on 11 decembrie 2022 - 10:58, said:


Cam asa ceva.  Stiu pe cineva , angajat la "apa" cam pe banii ăștia. Doar ca e pe "ture" gen "o zi lucrătoare și trei nu", si-i convine asa.
E fix ca la firmele de paza 24h programul.
Recomand initiatorului topicului sa se intoarca inapoi in strainatate,daca vrea sa castige salariu mare.

#24
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012
directooor, vreau directooor!!!
auzi gigele, mă, măăă, MĂĂĂ sunt director!!!

#25
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,979
  • Înscris: 13.03.2005
Da, ești manager, adică menajer adjunct.

#26
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 06.09.2017
Mi se pare absolut penibil acest topic deschis de initiator.
Ori e flame, ori e bascalie ieftina.

#27
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Dintre cele doua as alege pe 2.Eu am o varsta,munca fizica tine de fizic,fizicul ma lasa progresiv.

#28
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,979
  • Înscris: 13.03.2005

View PostCool_Kick, on 14 decembrie 2022 - 08:03, said:

Mi se pare absolut penibil acest topic deschis de initiator.
Ori e flame, ori e bascalie ieftina.
Sau e tema de lucru pentru un student la Psihologie...

#29
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Firmele private acorda titluri de "director" foarte usor, acum 20 de ani asta era chiar in mare voga. Eu dupa facultate cu 1 an experienta m-am angajat ca "director vanzari", avand in subordine doi "subordonati". Munca reala efectuata era statul intr-o camaruta de bloc unde primeam comenzi telefonice pentru niste butelii de gaz livrate la domiciliu de catre doi baieti intr-o dacie papuc. Eu faceam "managementul", adica scriam adresele pe biletele si le asezam pe cat puteam pe strazi sa le ia masina. In acelasi timp cei din masina mai sunau la mine spunand ca mai au atatea ramase si zona pe unde erau, daca aveam ceva in zona aia le spuneam telefonic. Pe vremea aceea daca stiai excel erai "vrajitor", asa ca toata lumea era multumita de "managementul" meu. Ma mai ocupam si de "marketing", adica niste mici biletele, carti de vizita, care erau inmanate celor care dadeau comanda si apoi cu ocazia intrarii in scara de bloc plasate si in cutiile postale. Ulterior buteliile e gaz au fost livrate si cu o garnitura noua infasurata in acea "carte de vizita" sub sigiliu asa ca serviciul a inceput sa primeasca atatea solicitari incat abia se mai facea fata. Toate bune si frumoase insa erau 8-9 ore pe zi plus 4-5 ore simbata (e drept, in cel mai mult timp ma jucam pe calculator), si salariul un pic peste minimul pe economie, asa ca prinzand ocazia sa plec ca sysadmin la ceva utilitati publice pe salariu aproape dublu am decolat rapid.

Edited by tomcatsk8, 14 December 2022 - 19:09.


#30
GreenArrow89

GreenArrow89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 23.10.2022
Alege ce crezi tu ca este mai bine, nu te lua după public

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate