Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

God's Crooked Lines(2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 19.05.2002
https://www.imdb.com...=nm_flmg_t_1_wr

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xzd7e4PHXEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La sfarsit de an o surpriza pe Netflix,ca era si cazul dupa un an cam de 2 lei...(apropo de abonament!).
Un film cu suspans de calitate regizat de Paulo Oriol cel care a facut masterpieceul Contratiempo(The invisible guest).Si sa nu uit... El cuerpo(The body)!.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WPy4D_oamNQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Alice, un detectiv privat, este internat la un spital de psihiatrie pretinzând paranoia. Scopul ei este să strângă dovezi cu privire la cazul la care lucrează:o moarte în circumstanțe neclare. Cu toate acestea, realitatea cu care se va confrunta în izolare îi va depăși așteptările și va pune sub semnul întrebării propria ei sănătate mentală.

Fara multe amanunte l-am vazut cu mare placere si va recomand sa-l vizionati...ca merita!
Comentariile vor confirma probabil interesul si asteptarile.

Edited by drgroza, 10 December 2022 - 09:39.


#2
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
M-am uitat si io aseara

mi s-a parut ca e zbor deasupra unui cuib de cuci wannabe

am renuntat

 drgroza, on 10 decembrie 2022 - 09:35, said:

Comentariile vor confirma probabil interesul si asteptarile.

nu baga mana-n foc


"interesu" e ...ca-ti apare la recomandari si zabovesti nitel pe el. Daca nu aparea, nu era nici interes.

Edited by cattavencu, 10 December 2022 - 14:30.


#3
billhook

billhook

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 21.09.2022
O film ieftin cu o poveste trasa de par. Am pierdut o ora uitându-mă la el. Cand am vazut ca aia de la spitalul de nebuni se plimba singuri prin padure, fiecare de capul lui, am zis gata, nu merita curentul consumat.

#4
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 19.05.2002

 billhook, on 10 decembrie 2022 - 15:03, said:

O film ieftin cu o poveste trasa de par. Am pierdut o ora uitându-mă la el. Cand am vazut ca aia de la spitalul de nebuni se plimba singuri prin padure, fiecare de capul lui, am zis gata, nu merita curentul consumat.

adevarul este cum vrei tu...din film!

#5
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.09.2021
L-am vizionat deoarece îmi place ce filme a mai făcut regizorul. Filmul e bun, cu toate că ține peste două ore, reușește să te țină atent, sunt și multe twisturi dar sincer sfârșitul te cam lasă în ceață, mă enervează ca după film să mă pun să caut explicații pe youtube... în fine, unii spun pe imdb că filmul trebuie văzut de două ori, la a doua vizionare cică vom înțelege mai multe, vom vedea detalii care ne-au scăpat la prima vizionare. O să-l revăd peste vreo lună- două... Poate că e ca și în cazul filmului Fight Club, la a doua vizionare vezi niște detalii care au alt sens odată ce ști în mare povestea... voi ce ați înțeles din sfârșit? Sau o fi fost făcut intenționat așa, să creadă fiecare ce vrea? Unele lucruri nu se prea leagă totuși...

#6
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 19.05.2002
...Sau o fi fost făcut intenționat așa, să creadă fiecare ce vrea?...

Cum ar veni pana la urma,esti cu ea sau...esti contra.
Si asa,si asa ai dreptate.
Chestie de manipulare.

#7
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://img4k.net/images/2022/12/09/6f74eae73fbd5389c8835d3dfa0c3914.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images2.imgbox.com/8e/96/yeyLZ4yR_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

eu am inteles ca de fapt seful spitalului (Alvar) avea dreptate :confuzzled:

iar tipa era versata si stia cum sa manipuleze oamenii

sau nu? :lol:

oricum ar fi, inca un film senzational al lui Oriol Paulo... am savurat Contratiempo, El Cuerpo, Durante la Tormenta & Los Ojos de Julia

ce face omul asta e arta!

recomand Los Renglones Torcidos de Dios :OK:

#8
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 19.05.2002
...eu am inteles ca de fapt seful spitalului (Alvar) avea dreptate...

Si ti-a picat bine???Ca si eu cam tot asa.
Nu poate fi decat calculat regizoral ca finalul sa fie derutant.
Si cine stie...aceasta forma de paranoia e chiar simpatica!
As revedea doar ultima scena...privirea aia schimbatoare.

#9
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Multam sefu, l-am vazut aseara cu doamna.
Foarte OK, mai ales pe seceta asta si mai ales din partea Netflix.

Am citit oleaca pe net sa vad cum se termina cartea ca filmul nu se termina chiar la fel, o lasa in coada de peste.
Una peste alta e un film de vazut.

#10
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.09.2021

 burebista, on 12 decembrie 2022 - 08:24, said:

Multam sefu, l-am vazut aseara cu doamna.
Foarte OK, mai ales pe seceta asta si mai ales din partea Netflix.

Am citit oleaca pe net sa vad cum se termina cartea ca filmul nu se termina chiar la fel, o lasa in coada de peste.
Una peste alta e un film de vazut.
E gen Shutter Island dar măcar acolo finalul e clar...

#11
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
Finalul e clar din pc meu de vedere - seful spitalului a avut dreptate. Mi-am dat seama dupa scena in care apare adevaratul doctor del Olmo. Mi -am amintit ca, intr-o secventa anterioara, poza din ziar este de fapt a doctorului ei (Donadio), deci a inventat toata povestea. Sa zicem ca putea fi pacalita cand l-a cunoscut, dar un ziar cu o poza falsa facut doar pt ea... e cam mult.

#12
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Filmul e facut dupa o carte care, probabil, la vremea sa, a facut senzatie. Nu subiectul e slab, ci filmul e facut prea tarziu. Are si rasturnari de situatie, surprinzator pe alocuri. Dar e facut cu 10-20 de ani prea tarziu.

#13
CatalinCB

CatalinCB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 07.07.2009
Un film bun. Merită vizionat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate