Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Dureri in piept

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Radu20009

Radu20009

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.09.2021
Bună seara luni seara am fost la spitalul de urgente după ce am simțit dureri in piept și partea stanga.Mi a facut o consultație m a dat cu un spray pe piept,glezne și maini și mi au lipit niște ventuze pe piept.Mi au făcut analize la sânge și ceva la plămâni.Mi a verificat si respiratia.Scria pe foaie cord și aorta în limitele normale,sinusuri libere.Cand am plecat doctoru a zis ca nu am nimic dar simt ca încă mai am dureri.
Oare sa mai merg la vreo consultație la un spital privat?
Tin sa menționez ca durerile nu sunt mari,nu simt ca ma înțeapă.
M am gândit sa nu fi făcut un atac de panica deoarece am avut un caz în familie unde cnv a facut duminica infarct

#2
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 24.10.2019

 Radu20009, on 08 decembrie 2022 - 22:00, said:

M am gândit sa nu fi făcut un atac de panica deoarece am avut un caz în familie unde cnv a facut duminica infarct

Foarte posibil.

#3
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
Tensiunea cat era? La atac de panica scade si tensiunea brusc.

#4
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Din cate am auzit (membru de familie), durerea in piept este acuta si asemanatoare cu o apasare mare care te impiedica sa respiri. Este cumulata cu un nod in gat care te impiedica sa inghiti. Nu te doare in stanga sau dreapta, ci pe mijloc. La un atac puternic este insotit de o lipsa de putere si cu nevoia de a intinde, inclusiv cu un pic de ameteala.
Ma indoiesc ca ai avut un atac de cord, dar poate a fost unul foarte usor. Dar, oricum ar fi, lasa urme pe EKG, ceea ce inteleg ca nu a fost cazul.
Pentru linistea ta, iti recomand un examen ecografic la un medic cardiolog bun. Cei mai buni sunt la spitalul Monza din Bucuresti - Policlinica ARES. Vezi ca este scump...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate