Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Harry & Meghan

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Documentar istoric cum o femeie transforma un print intr-o broasca.
cred ca reusesc sa il vad in vreo doua luni. Imbecilitate la grad maxim, la cel mai inalt rafinament.

printre altele, cuvantul plictiseala capata cu totul si cu totul o alta dimensiune...
recomand si un flacon de METOCLOPRAMID la indemana.
bineinteles, netflix, bife, alea alea.

Edited by Mondeo, 08 December 2022 - 17:27.


#2
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Si cica Netflix ul are deal cu ei pt mai multe episoade!  Mi- a placut ce a spus cineva “ nu - s prea tineri sa aiba deja 4 episoade despre viata lor?! “

#3
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
A avut dreptate prince Philip, cand a auzit ca asta micu umbla cu ea, 'credeam ca actritele sunt ca sa te culci cu ele, nu sa le iei de nevasta'.
Iar in ce priveste Netflics, nu inteleg ce urmaresc, dar in ritmul asta o sa inchida taraba cat de curand. Deja pierd useri de ordinul sutelor de mii.

#4
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
Interviul cu Ronaldo ii dai rusine acestui documentar. 3 episoade despre cat de buni si nevinovati sunt ei. Poate au pastrat controversele pentru ultimile.
Daca nu Netflix si-a luat inca o teapa.

#5
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Singura teapa, ma rog, nu chiar singura, asta e a doua:), si-a luat-o Harry, netflics are doar de incercuit bife pe agenda de propaganda.
Dar cum "karma is a bitch" o sa vedem pana la urma ce si cum.
Ar trebui ca Charles sa le retraga toate privilegiile pe care le mai au.

#6
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Ehei, să vedeți când o să apară cartea, în ianuarie, ce circ va fi.

#7
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,633
  • Înscris: 02.10.2009
Aci e mai putin vorba de natafletul ala de Harry. cu adevarat oaia neagra a familiei, nici de jegul ala de Ma - mi-e sila si sa-i zic numele.
Este vorba de decaderea societatii, in special celei americane, pentru ca permite, daca cu chiar creaza episoade din acestea, unde morala nu mai are loc din cauza nesimtirii si goanei dupa bani.

Este un abuz teribil aici, o nesimtire si ipocrizie fara margini (vezi recentul episod cu intrebarea despre tara de origine).
Ganditi-va si voi, sa te plangi de rasism dar vrei sa faci parte si esti primita dupa toate regulile in cea mai renumita familia ALBA din lume.

Interviul acela fatal, creat alta ipocrita notorie a fost scanteia pentru inceperea campaniei pe scara larga de distrugere a regalitatii britanice (dar si de cadere a carierei in media acelei individe dupa cum se pare).
Nu agreez monarhia, nici nu e treaba mea sau nu are nici o importanta dar modul in care se comporta acea infecta de care am pomenit mai sus si prostolanul ei poate fi model la excese, in alte domenii - respectiv razbunari in media asupra altor persoane sau familii bazate doar pe vorbe difuzate in nestire de media insetata dupa audienta si desigur bani.

Daca Charles The King mai are ceva onoare in el, chiar ca ar trebui sa-i faca simpli cetateni. Nu va place familia, va asupreste, ce mai cautati acolo, de ce mai pretindeti titluri nobiliare de la ea?

#8
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
Eu nu am cum sa uit ca tantica asta mi- a stricat in serial fain, Suits
Acu poate chiar trebuia sa se termine dar nu cred in coincidente.

#9
dragos1405

dragos1405

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 24.10.2015
S-ar putea sa fie cel mai controversat serial din 2022. Anul acesta pentru filme și seriale a fost bunicel spre dezamăgitor. Să sperăm că anul viitor pentru filme și seriale o să fie OK.

#10
inuta_rac

inuta_rac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 10.03.2005

View PostMondeo, on 08 decembrie 2022 - 17:13, said:

Documentar istoric cum o femeie transforma un print intr-o broasca.
cred ca reusesc sa il vad in vreo doua luni. Imbecilitate la grad maxim, la cel mai inalt rafinament.

printre altele, cuvantul plictiseala capata cu totul si cu totul o alta dimensiune...
recomand si un flacon de METOCLOPRAMID la indemana.
bineinteles, netflix, bife, alea alea.

Superb spus, „cum transformă o femeie un prinț în broscoi”.Rezumă perfect toată trebușoara :).

#11
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Ca si pe fb, si pe softpedia , numai vizionari si datatori de strategii, cum stiu ei la nibel de netflix, cum sta treba si cum stiu ei ca netflix se duce in cap ca a facut serialul,asta…numai vizionari de marketing si fscatori de strategii si stiutori de de toate si pe SP.

View PostMondeo, on 08 decembrie 2022 - 19:35, said:

Singura teapa, ma rog, nu chiar singura, asta e a doua:), si-a luat-o Harry, netflics are doar de incercuit bife pe agenda de propaganda.
Dar cum "karma is a bitch" o sa vedem pana la urma ce si cum.
Ar trebui ca Charles sa le retraga toate privilegiile pe care le mai au.
Una peste alta, acest cuplu a primit de la netflix, pentru acest , hai sa ii zicem serial, cateva milioane de euro, bani cu care o vor duce boiereste ceva timp….crezi ca intereseaza pe cineva parerea ta? Sau alte pareri de genul?Sau cantareste parerea ta la ceva? Netlix, cat si cuplul celor doi, au ca obiectiv producerea de bani, indiferent cum ar fi ea, ceea ce s a intamplat…punct, si nimic mai mult.

View Postwiseguy76, on 08 decembrie 2022 - 18:32, said:

. Deja pierd useri de ordinul sutelor de mii.
Platforma netflix a fost blocata aproape o zi, vlocata de oamei care au imtrat sa vada acest serial, deci oameni care au platit un avonament la netflix…cum naiba ti se pare tie ca netflix piwrde clienti ? Deci lumea se i ghesuile sa vada serialul, platforma se blocheaza ca erau mult prea multi utilizatori, dar netflix se va duce in cap …mda.

Edited by althea, 10 December 2022 - 04:28.


#12
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Ca si pe fb, si pe softpedia , numai vizionari si datatori de strategii, cum stiu ei la nibel de netflix, cum sta treba si cum stiu ei ca netflix se duce in cap ca a facut serialul,asta…numai vizionari de marketing si fscatori de strategii si stiutori de de toate si pe SP
In cazul de fata te inseli profund, e vorba despre ce se vede cu ochil liber, nu a intrat nimeni intr-o polemica, gen oculta sau reptilieni.
Da, probabil strategia netflics, e sa scape de toti clientii pe care ii mai are dar tot trebuie sa isi duca agenda la capat.

Ca cuplul a primit cateva "meleoane", asta se numeste prostitutie si arata disperarea de a isi mentine traiul zilnic, al lui Harry cel putin...ea oricum e rupta in..
Hai sa zice ca e ok dar ce nu stii, este ca au folosit poze si alte "materiale" in asa zisul documentar care sunt facute chiar inainte ca ei sa se cunoasca, capisce?

Platforma netfilx a fost probabil blocata de vreun vis neo de al tau sau de numarul mare de votanti, vezi foto 24/323...Cheers!

Attached Files


Edited by Mondeo, 10 December 2022 - 11:48.


#13
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Ce e mai amuzant, netflics le-a dat o caruta de bani ca sa zica aceleasi lucruri pe care le-au zis la Oprah, si pe care deja masinaria mass media a casei regale le-a demontat si ridiculizat de mult.

Imi place recenzia unuia de pe IMDB:

''doi dintre cei mai privilegiati oameni de pe pamant, fac o caruta de bani incercand sa convinga cetateanul amarat de rand ca ei sunt de fapt adevaratele victime'' Tru dat.

Edited by wiseguy76, 10 December 2022 - 19:35.


#14
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,838
  • Înscris: 17.08.2022
Nimic mai simplu decat sa punem tot laptele intr-o galeata si sa-i dam cu piciorul
Desi nu avem idee -mare parte- ce inseamna sa fii englez, ce inseamna sa ai monarhie functionala si ce inseamna presa tabloidala si nocivitatea ei.
Noi, ca oameni obisnuiti din zona unde traim fluieram daca vrem cand trece trasura regala, englezii nu fac asta.
Bine, nu o fac nici in alte ocazii, datorita educatiei.

Serialul este insa serial.
Povesteste o poveste
Care poveste, desi nu o stim direct, ne supara si ne face suspiciosi....
Povestea are insa multe parti bune.
Si chiar moralizatoare .
Trebuie sa le vedem.
Si povestea are si scenariu, regie si actori.

Sigur nu este o capodopera, dar pentru uzul popular doar, a fost inventata "Biblioteca pentru toti" -5 lei.
Sa avem idee in mare de una sau alta....

Nu mergem la un referndum pe baza serialului...

#15
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Nu prea sunt de acord cu tine... serialul este insa serial, asta da, daca era de exemplu "Familia Partag in deplasare", dar serialul despre care vorbim noi este documentar, care e total ala mancare de peste.

Edited by Mondeo, 12 December 2022 - 11:39.


#16
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,838
  • Înscris: 17.08.2022

View PostMondeo, on 12 decembrie 2022 - 11:38, said:

serialul despre care vorbim noi este documentar,

Stiu eu ? cat de documentar este....
Nu e ca si cum se face o cercetare a arhivelor publice sau de stat,
Coi te bazezi pe ce ti se pune la dispozitie de catre subiectul serialului

Este o poveste romantata si cosmetizata, cu pauze in momentele jenante si accent pe cel pozitive.
Care se adreseaza unui sector mijlociu al publicului.

Edited by vio69c, 12 December 2022 - 13:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate