Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Sectii ale politiei chineze in Romania

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,941
  • Înscris: 28.07.2008
CNN: China își hărțuiește și repatriază cetățenii din afara țării folosind 100 de secții de poliție în toată lumea, inclusiv în România



M.A.I.  dezminte- la nivelul instituției nu există un acord semnat cu autoritățile din China care să permită înființarea unor secții de poliție ilegale, de parca pentru alte activitati ilegale ar exista acorduri  Posted Image

Acuma, de unde pana unde e implicata Romania, ca nu o gasesc in nicio sursa

Aicifiind cea primara, iar raportul PDF (Created: 12/2/22, 6:15:42 PM) nu indica niciunde tara noastra

#2
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,023
  • Înscris: 03.07.2008
China ar fi înființat în România un centru de poliție | Pe cine monitorizau oamenii Beijingului

https://www.antena3....lui-659270.html

"Ar fi" - e la nivel de zvon

#3
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,941
  • Înscris: 28.07.2008

 Imperathor, on 05 decembrie 2022 - 17:08, said:

China ar fi înființat în România un centru de poliție | Pe cine monitorizau oamenii Beijingului

https://www.antena3....lui-659270.html

"Ar fi" - e la nivel de zvon

Bun, dar si Digi, si ma astept ca si altii din massmedia sa colporteze informatia


Quote

În 2016, un oficial de poliție chinez a vizita locația iar primarul din Dobroești a spus, la momentul respectiv, că are nevoie de sprijinul autorităților de la Beijing pentru monitorizarea video a cetățenilor chinezi certați cu legea sau a românilor căutați de statul chinez, arată informațiile Antena 3 CNN.

Care si unde sunt informatiile A3CNN?

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,163
  • Înscris: 13.03.2017
Deci ... mă intitulez Hai Fă'n Fân si declar ca nu-i adevarat dom'le
Am avut o singura actiune in țera la dumneavoastră - mai exat la Căcâna - dar a rămas ca'n tren

Nu avem nevoie de sectii de poliție în România pentru ca noi ne repatriem cetațenii cu valiza
Nici nu avem nevoie de valize asa mari
Cam 2-3 incap intr-o valiza medie iar transportul este mai ieftin  Posted Image

#5
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 27.10.2007
China monitorizeaza activistii Falun Gong sau Falun Dafa, in toate tarile in care acestia activeaza. nu e un subiect despre care o sa aflam prea multe, avem ministru de interne pe  Bode, asta nu tace, doarme non stop.

Edited by strongsss, 05 December 2022 - 18:05.


#6
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011
Ăștea sunt ultimele băshini de presă marca gigi24 și CNNlies? Hai mă băieți, puteți mai mult Posted Image P-aia cu organele nu o mai dați? Nu mai scoateți audiență cu ea, este?

 strongsss, on 05 decembrie 2022 - 18:02, said:

China monitorizeaza activistii Falun Gong sau Falun Dafa, in toate tarile in care acestia activeaza.

La cât de "zdraveni" sunt ăia cu falung bong la cap ar trebui să îi monitorizeze și spitalul de psihiatrie Posted Image
Ăia sunt o sectă finanțată de CIA, cam ăsta e motivul pentru care chinezii nu îi suportă.

În România audiența lor oricum tinde spre zero așa că nu vă stresați. Mă rog, mai au 10-20 de urmăritori. Au încercat ei pe vremea protestelor din 2017 să se mediatizeze dar li s-a înfundat repede.

Edited by benis, 05 December 2022 - 18:53.


#7
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,333
  • Înscris: 06.11.2014
@benis, ai grija sa nu te ia chinezul pe la el, sa te-ncuie-n casa, ca poate arzi si tu, neavand cum sa te salvezi din blocul in flacari...

#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011

 iZet, on 05 decembrie 2022 - 18:53, said:

@benis, ai grija sa nu te ia chinezul pe la el, sa te-ncuie-n casa, ca poate arzi si tu, neavand cum sa te salvezi din blocul in flacari...

Nu mă ia pe mine că eu știu câta chineză și îi aburesc că nu-s eu ci ăia de pe următoarea tură :)

#9
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,398
  • Înscris: 25.08.2009
De ce nu ar fi adevarat?
CIA nu a avut detinuti in locuri secrete din Europa Rasariteana, in tari foste membre CAER si Tratatul de la Varsovia?
De ce credeti ca suntem in NATO, ca suntem noi viteji?
Cred ca pozitia geografica (geostrategica) ne-a calificat.
Erdogan face cam ce vrea el nu ce-i spune NATO. Dar turcii au 00.

#10
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,941
  • Înscris: 28.07.2008

 benis, on 05 decembrie 2022 - 18:52, said:

Ăștea sunt ultimele băshini de presă marca gigi24 și CNNlies? Hai mă băieți, puteți mai mult Posted Image P-aia cu organele nu o mai dați? Nu mai scoateți audiență cu ea, este?



La cât de "zdraveni" sunt ăia cu falung bong la cap ar trebui să îi monitorizeze și spitalul de psihiatrie Posted Image
Ăia sunt o sectă finanțată de CIA, cam ăsta e motivul pentru care chinezii nu îi suportă.

În România audiența lor oricum tinde spre zero așa că nu vă stresați. Mă rog, mai au 10-20 de urmăritori. Au încercat ei pe vremea protestelor din 2017 să se mediatizeze dar li s-a înfundat repede.

Asta e ultima basina in materie de conspirativita? puteti mai mult , mai baieti Posted Image

ON
daca tot ar fi, ar fi de competenta SRI  totusi, nu ministeru lu Bode

#11
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,333
  • Înscris: 06.11.2014

 benis, on 05 decembrie 2022 - 18:55, said:

Nu mă ia pe mine că eu știu câta chineză și îi aburesc că nu-s eu ci ăia de pe următoarea tură Posted Image

Stii si rusa sau doar chineza? Posted Image

Edited by iZet, 05 December 2022 - 18:59.


#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011

 altuser09, on 05 decembrie 2022 - 18:55, said:

De ce nu ar fi adevarat?
CIA nu a avut detinuti in locuri secrete din Europa Rasariteana, in tari foste membre CAER si Tratatul de la Varsovia?
De ce credeti ca suntem in NATO, ca suntem noi viteji?
Cred ca pozitia geografica (geostrategica) ne-a calificat.
Erdogan face cam ce vrea el nu ce-i spune NATO. Dar turcii au 00.
Păi CIA își face de cap pe aici. Chinezii nu prea sunt bine primiți la noi pentru că noi suntem deștepți și nu avem nevoie să ne construiască ceva în țara noastră multilateral dezvoltată. Noi știm deja că "ie răi dom'le chinezii că așa ne zice unchiu biden".

 iZet, on 05 decembrie 2022 - 18:58, said:

Stii si chineza, si rusa? Posted Image

Nope, nu știu rusă decât 2-3 vorbe, sorry, nu m-ai nimerit. Dar na, se mai milogește Putinelu de mine și îmi mai dă niște ruble, îmi mai iau câte un jaf de rulotă, mai ceva beutură, chestii din astea mărunte. Noroc cu războiul că valorează ceva mai mult ca acum 1 an. La schimb mai fac mișto de ăla verde și sfânt.

Până în 2017 m-a plătit Soros dar nu mai lucrez pentru el, i-am zis odată că e b.langiu și s-a supărat pe mine.

Edited by benis, 05 December 2022 - 19:05.


#13
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,398
  • Înscris: 25.08.2009
Pai avem traditie in a fi 'prieteni' cu cei care sunt adversari.
Impuscatu' nu-l tinea in brate pe Sacalu' dar era bun prieten cu Israelul?
Si cu Saddam,  cu Gaddafi?
Chinezii erau sub embargou, americanii nu le vindeau tehnica de calcul in anii '70 si inceputul '80 iar chinezii o cumparau (pe cea americana, e drept, sh, refurbished) de la noi?
Dar aste sunt deja istorie...

Edited by altuser09, 05 December 2022 - 19:06.


#14
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,505
  • Înscris: 02.10.2009
CNN e un post absolut infect, nu degeaba A3 s-a facut frate cu el, dar politia chineza chiar actioneaza in tarile unde fug chinezi sau sunt actiuni care nu convin PCC. Chinezu ramane chinez al statului si daca pleaca in alta tara si-si ia cetatenia, nu poate scapa usor. “Sectiile” acelea de politie nu trebuie sa fie pe fata, legale, cu firma afara. E plin de agenti care supravegheaza ce se intampla cu chinezii fugiti sau exilati, dar nici cei plecati legal nu sunt scutiti. Se abuzeaza de puterea data de economie, iar cand autoritatile statului iau atitudine, oficialii chinezi le agreseaza direct, ambasadorii se rastesc la ministri locali.



#15
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011

 altuser09, on 05 decembrie 2022 - 19:06, said:

Pai avem traditie in a fi 'prieteni' cu cei care sunt adversari.
Impuscatu' nu-l tinea in brate pe Sacalu' dar era bun prieten cu Israelul?
Si cu Saddam,  cu Gaddafi?
Chinezii erau sub embargou, americanii nu le vindeau tehnica de calcul in anii '70 si inceputul '80 iar chinezii o cumparau (pe cea americana, e drept, sh, refurbished) de la noi?
Dar aste sunt deja istorie...

Măi să știi că împușcatul stătea semnificativ mai bine la capitolul relații internaționale. Dar na, în ultimii ani de domnie o luase pe arătură și în loc să se aproprie de China ca model economic el avea fantezii cu Coreea de Nord. Era fascinat că lumea mânca la cantine de bloc și era dom'le mai avansat comunismul acolo Posted Image

 Rosebud09, on 05 decembrie 2022 - 19:07, said:

CNN e un post absolut infect, nu degeaba A3 s-a facut frate cu el, dar politia chineza chiar actioneaza in tarile unde fug chinezi sau sunt actiuni care nu convin PCC. Chinezu ramane chinez al statului si daca pleaca in alta tara si-si ia cetatenia, nu poate scapa usor. “Sectiile” acelea de politie nu trebuie sa fie pe fata, legale, cu firma afara. E plin de agenti care supravegheaza ce se intampla cu chinezii fugiti sau exilati, dar nici cei plecati legal nu sunt scutiti. Se abuzeaza de puterea data de economie, iar cand autoritatile statului iau atitudine, oficialii chinezi le agreseaza direct, ambasadorii se rastesc la ministri locali.

Păi na, și ce au zis infecțiile astea.. Dacă se întâmplă pe dincolo hai să facem și noi scenarii că sună bine pentru oițele noaste. Acuma că nu-i mai zice haznaua3 ci au logoul ăla corporate binecunoscut reușesc să agațe și mai mulți ignoranți. Că-i CNN dom'le, this sh.it must be true Posted Image

Apropo, în America e mai rău, te înhață ăștia și dacă nu ești cetățean american. Vezi cazul Assange. Dar na, nu e voie să vorbim de Assange aici că- dușman cu sam și implicit cu poporul nostru multilateral dezvoltat.

Edited by benis, 05 December 2022 - 19:14.


#16
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,023
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Ăia sunt o sectă finanțată de CIA, cam ăsta e motivul pentru care chinezii nu îi suportă.

"Agenturili straine"...

#17
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,066
  • Înscris: 04.02.2011

 Imperathor, on 05 decembrie 2022 - 19:19, said:

"Agenturili straine"...

Inclusiv în presa occidentală se scrie despre minciunile lor
https://www.theguard...nese-communists

https://www.financeg...alun-gong-cult/

Quote

In order to gather more followers to his flock, Li fabricated heretical ideas such as the “doomsday” theory and the belief that the Earth will explode so as to frighten his disciples into following his instructions without question.

Acuma înțeleg că în America se tolerează astfel de culte la grămadă pentru că le permite constituția însă nu trebuie să uităm că unul din multiplele culte a "ras" odată câteva sute de vieți într-un ritual care promitea multe în viața de apoi. Ei, China n-are răbdare cu mizerii din astea. Cum e mai bine, aici fiecare e liber să gândească cum vrea.

#18
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,941
  • Înscris: 28.07.2008
Ia mai gandeste-te si adu-ti aminte cum a fost cu secta davidienilor

Si apoi, tu mai degraba vrei sa ai dreptate impreuna cu shifu Xi decat sa gresesti impreuna cu uncle Sam?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate