Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Recomandare TV Oled-Led

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
C1 a fost 4000 lei iar C2 5000. De 55".
Philips la 5300...poate dacă ar fi fost de 65" altfel oricare C l-aș lua cu 3 mâini cu toată loteria din lume.

#56
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.04.2009
De ieri pana azi l-au mai scumpit.  Acum e la același preț cu c2. Bandiți

#57
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 25.04.2016
Ce mai stai ? Ia C2.

#58
chriss-tian

chriss-tian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.10.2022

View Postdecomarius, on 15 ianuarie 2023 - 21:10, said:

Cred ca o sa aleg philips special pt tehnologic de Ambilight. Am vazut pe youtube si live in altex azi si pare chiar interesant. Plus ca am vazut si calitatea imaginii intre philips oled 807 si s95b si nu am observat diferenta.
Dacă nu ai făcut achiziția cumpără Philips oled935, un preț bun un sunet ex celent iar ambilightul este super, mai ales în contextul în care poți să te uiți ore întregi noaptea la ecran făra să simți ochii obosiți. Imagine foarte bună. Sau old937. Estechiat demențial și pe sunet și pe imagine. Le am pe amândoua. 937 este minim 65.

#59
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
55OLED707 de la philips e recomandarea mea. L-am luat acum o saptamana si mi se pare excelent la 4499.

#60
chriss-tian

chriss-tian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.10.2022
Pânăla urmă la ce te uiți ?

Până la urmă la ce te uiți ?

#61
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 17.01.2018
Domnilor, si eu am cumparat un 65OLED707. M-am jucat cu el si am observat destul de rapid niste probleme de smoothness.
Are ultimul update de soft.

Am incercat toate setarile de motion (desi eu am pune pe OFF).
Cine mai are un OLED707, poate verifica cum se vad urmatoarele clipuri?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FExS3lFEwqc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mC9Bw8SeRH8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pare ca sunt ambele la 50Hz. La cateva secunde, parca sare un frame, e oribil. Mai pateste cineva asa ceva sau am o unitate defecta?

#62
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,663
  • Înscris: 05.04.2006
Materialul e la 60 fps si nu e cel mai bun. Probabil te referi la stutter, fenomen accentuat pe oled-uri, datorita timpului mic de raspuns. Poate fie atenuat prin motion interpolation.

#63
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 17.01.2018
Aveti un 707 sau doar ziceti asa, in general?
Eu sunt curios sa mai verifice cineva cu acest model.

Da, probabil la stutter m-am referit. Ideea e ca in acele clipuri e foarte evidenta problema, dar am observat-o la multe altele.
Stiu despre faptul ca oledul are timp de raspuns mic, dar asta nu inseamna ca ar trebui sa se miste asa, e totusi un tv de 6 mii de lei.

Urmeaza sa filmez si sa atasez aici, pentru parerea colegilor, dar si sa verific la un tv expus prin vreun magazin.

Legat de motion interpolation, cred ca am probat toate setarile posibile si nu e vreo diferenta vizibila.

#64
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,663
  • Înscris: 05.04.2006
Am 806.
Eu recomand sa verifici cu alt continut, pe youtube nu sunt intotdeauna cele mai bune imagini. De ex. cursa de formula 1 din link are stutter mult mai puternic decat aceeasi cursa, de pe acelasi post (F1Tv), la aceeasi rezolutie (1080@50), descarcata de la "biblioteca".
Stutter-ul e ceva obiectiv, poate fi calculat (vezi aici), oled-urile au cel mai mic scor. Ca si alte fenomene obiective sau subiective legate de TV (gen picture shift sau SOE) e bine sa-l poti ignora, altfel poate ajunge sa te obsedeze, sa te uiti doar dupa el (in detrimentul continutului)

#65
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 25.04.2016

View Postandreimazz23, on 27 aprilie 2023 - 17:01, said:

dar si sa verific la un tv expus prin vreun magazin.
Testeaza in magazin si alta marca de oled. Vezi sa fie tot de 65 inch, nu mai mic.

Edited by MMike, 27 April 2023 - 22:01.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate