Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

probleme conectare wifi de pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
P4th0

P4th0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 02.12.2019
buna seara! vin cu o problema destul de ciudata si anume ca pe telefonul meu si al maicamii wifi ul nu se conecteaza ( conexiunea nu a putut fi identificata) . Ambele telefoane se pot conecta la alte retele si wifiul merge pe toate dispozitivele inafara de cele 2 telefoane. Am incercat sa intru in setarile routerului prin adresa default gateway dar imi da pagine timeout

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,369
  • Înscris: 30.08.2006
Deci wifi-ul merge perfect exceptand doar 2 telefoane si faptul ca de pe celelalte dispozitive nu poti accesa interfata web al router-ului.

1. Restartezi routerul
2. Restartezi telefoanele.
3. Incerci sa te conectezi din nou.

#3
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,442
  • Înscris: 21.12.2006
Ce router, ce telefoane? Poate exista o incompatibilitate între router și telefoane, verifica setările routerului:
- fie telefoanele sunt compatibile cu standardul AC și routerul emite în standard AX
- fie routerul emite pe o frecvență pe care telefoanele nu o pot accesa: capete de început sau sfârșit de bandă, sau standard de emisie US, CN etc, iar telefoanele respecta normele și acceptă doar frecvente conforme EU și RO

#4
P4th0

P4th0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 02.12.2019

View Postnei-k, on 05 decembrie 2022 - 06:00, said:

Ce router, ce telefoane? Poate exista o incompatibilitate între router și telefoane, verifica setările routerului
telefoanele mergeau sa se conecteze pana acum cateva zile, nu cred ca e problema de compatibilitate

Edited by Ravy, 05 December 2022 - 22:25.


#5
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Reset router.
Daca nu isi revin, telefoanele ar trebui  sa aiba o optiune Reset network (la mine e la System&updates > Reset > ......_
Daca nu isi revin, reset complet telefoane, pe rind

#6
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,442
  • Înscris: 21.12.2006
Poate cineva a reușit să îți acceseze routerul și să schimbe parola de acces WiFi și parola de admin. Resetează cât mai rapid routerul și schimbă parolele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate