Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Lăcuit la temperaturi scazute

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
stefteo21

stefteo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 11.01.2009
Bună seara,

Dacă dau cu lac cusca câinelui și afara sunt temperaturi cu minus lacul se usucă?

Întreb pentru ca am comandat una si a venit construita din lemn nelacuit, nevopsit ..  în poza părea sa fie altfel..  dacă las lemnul expus peste iarna ma gândesc ca primavara cumpăr alta și nu de alta, dar a costat suficient..

#2
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Scrie pe cutia cu lac la ce temperatura se aplică și e pe bune, nu la mișto.

#3
Caralumba

Caralumba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 24.05.2007
Daca e doar o cusca si nu casuta, o bagi inauntru, o lacuiesti, se usuca, o scoti afara. Piece of cake.

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013

 stefteo21, on 03 decembrie 2022 - 20:13, said:

Bună seara,

Dacă dau cu lac cusca câinelui și afara sunt temperaturi cu minus lacul se usucă?

Întreb pentru ca am comandat una si a venit construita din lemn nelacuit, nevopsit ..  în poza părea sa fie altfel..  dacă las lemnul expus peste iarna ma gândesc ca primavara cumpăr alta și nu de alta, dar a costat suficient..

Atentie!
Se matuieste+usuca greu orice lac sau vopsea metalizata+normala aplicate la temperaturi sub minim 20*C...Posted Image

[ https://amklassiek.nl/wp-content/uploads/2018/04/Lak-cracks-2000x1500.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Testate de mine.

Edited by xmanyacs77, 03 December 2022 - 20:55.


#5
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,282
  • Înscris: 13.02.2006
Lac pe baza de apa -ca sa  nu miroasa-si o lacuiesti intr-un spatiu cu temperaturi pozitive.

#6
Natural4living

Natural4living

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 10.08.2022
Trage o folie de plastic peste ea si asteapta pana la primavara sa nu faci un lucru taganesc.O pui pe 4 caramizi si va ramane intacta pana atunci.

#7
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 01.09.2021
de miercuri se mai incalzeste am vazutPosted Image Posted Image Posted Image

#8
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 22.05.2005
Eu  am vopsit de cateva ori la temperaturi negative  (circa -4C) cu vopsea alchidica normala si spre surprinderea mea vopseaua s-a uscat mai rapid decat la temperaturi de peste 20C .Suprafetele vopsite au rezistenta si aspect normal.

#9
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,744
  • Înscris: 01.11.2005
Totusi, vorbim de lemn, nu metal.
Daca lacul nu are in compozitie apa, go ahead. Nu are nimic.
Lacul pe baza de apa poate fi aplicat in interior, nu miroase dar din ce am experimentat eu pana acum, lacul pe baza de apa dat pe lemn si expus la exterior nu prea tine in timp ca cel bazat pe uleiuri. Adica in 2-3 ani se exfoliaza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate